Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Властивості металів

Властивості металів

Назва:
Властивості металів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,76 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Властивості металів


Розрізняють механічні, фізичні, хімічні, технологічні, експлуатаційні властивості металів.
Всі деталі машин в процесі експлуатації зазнають впливу зовнішніх навантажень (сил), в результаті чого у них виникають напруження і деформації. Тому механічні властивості – найважливіші властивості будь–якого конструкційного матеріалу.
Напруженням називається величина, яка чисельно дорівнює силі P, що припадає на одиницю площі поперечного перерізу матеріалу F. Напруження позначається грецькою літерою  і визначається за формулою:
, Н/мм2 або МПа
Деформація – це зміна форми й розмірів деталей під дією прикладених сил. В процесі деформування матеріалу можна послідовно спостерігати: пружну деформацію, пластичну деформацію, руйнування. Якщо після зняття навантаження здеформована деталь повертається до своєї попередньої форми і розмірів, то таку деформацію визначають як пружну. При підвищенні навантаження деталь деформується пластично або руйнується, тобто змінює свою форму і розміри остаточно.
Здатність матеріалу під дією зовнішніх зусиль змінювати свою форму і розміри та при цьому не руйнуватись, а зберігати змінену форму після припинення дії зусиль, називається пластичністю.
Матеріали, які не здатні до пластичних деформацій, називаються крихкими. Такі матеріали при великому навантаженні чи під дією удару руйнуються раптово, майже не змінюючи своєї форми. До крихких матеріалів відносяться: скло, камінь, чавун та інші.
Поряд з пружністю і пластичністю важливою характеристикою матеріалів є міцність.
Міцність – це здатність матеріалу чи деталі опиратись дії зовнішніх зусиль. Часто під міцністю матеріалу розуміється його здатність опиратись розвитку пластичних деформацій під дією зовнішніх сил.
Кожна деталь машини чи інструмент повинні мати певні механічні властивості (міцність, пружність, пластичність) в залежності від умов їх роботи.
Щоб визначити, яким вимогам задовольняє деталь, проводять спеціальні досліди.
Показники пружності, міцності і пластичності металів визначають при дослідженні спеціальних зразків їх розтяганням, стиском, згином, крученням.
а)
б)
Рис. 1.1 Зразок для досліджень на розтягування: а) до досліду; б) після досліду.
Для проведення дослідів на міцність та пластичність виготовляють зразки плоскої (з листового матеріалу) чи круглої форми. Частіше використовують круглі зразки (рис.1.1). В цьому зразку регламентуються два розміри: діаметр і розрахункова довжина . Досліди проводять на розривних машинах різних конструкцій. В результаті отримують діаграму розтягування (рис. 1.2).
Рис. 1.2 Діаграма розтягування зразка з пластичного металу
При дослідах на розтяг визначають наступні показники міцності:
§ межа пропорційності (зразок деформується пропорційно навантаженню);
§ межа пружності при навантаженні більшому, ніж  порушується пропорційність між навантаженням і деформацією зразка, але зразок ще деформується пружно, тобто при знятті навантаження він приймає початкові розміри);
§ межа текучості метал деформується практично без збільшення навантаження);
§ межа міцності (відношення максимального навантаження , що передувало руйнуванню зразка, до площі поперечного перерізу зразка до досліду).
Частіше міцність металу характеризують межею міцності при розтязі (рис.1.2) , Па:
,
де  — максимальне навантаження, що витримав зразок перед руйнуванням, Н;  —
площа поперечного перерізу зразка до досліду, м2.
Одночасно з міцністю при розтязі визначають і пластичність — здатність металу втримувати залишкову зміну форми і розмірів без руйнування.
Пластичність матеріалу оцінюють двома величинами: відносним видовженням і відносним звуженням .
Відносне видовження  це відношення в процентах залишкового видовження зразка (після розриву) до його початкової довжини :
,
де - початкова довжина зразка, мм;  
- довжина зразка після розриву, мм.
Відносне звуження в шийці) – це відношення в процентах найбільшого зменшення площі поперечного перерізу зразка (після розриву) до початкової площі  його поперечного перерізу:
,
де  — площа поперечного перерізу зразка до досліду, м2;  
площа в місці розриву, м2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Властивості металів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок