Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Технічна естетика у будівництві

Технічна естетика у будівництві

Назва:
Технічна естетика у будівництві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,31 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Технічна естетика у будівництві


Продуктивність праці робітника залежить не лише від матеріального стимулу, застосування нових машин і меха-нізмів, передових методів праці, а й від умов праці. Під поняттям «умови праці» слід розуміти те, в якому оточенні перебуває робітник, який виконує певну роботу, що впли-ває на його настрій, як обладнано і організовано його робоче місце. Якщо людина працює в чистому, світлому приміщенні, в зручному і елегантному одязі, застосовує красивої форми, легкий, по можливості, безшумний меха-нізований інструмент, то це сприяє підвищенню її на-строю, заохочує до праці і продуктивність її підвищуєть-ся. Погані умови праці впливають на психічний стан людини, роздратовують її, іноді навіть сприяють розчаруванню у вибраній професії. У таких умовах часто знижується продуктивність праці.
Досліди, проведені на багатьох підприємствах і будовах нашої країни, показали, що при правильній організації робочого місця, освітленості його, застосуванні відповідних кольорів для фарбування приміщень, обладнання, інструментів, зменшенні виробничих шумів продуктивність праці підвищується в середньому до 30 %.
У цьому розділі ми детально розглянемо питання, пов'язані з впливом кольору на людину, а також з фарбуванням інтер'єру житлових і промислових будинків. Під поняттям «інтер'єр» розуміють не лише опорядження поверхонь приміщення, а й правильне розміщення в ньому обладнання, меблів, картин, квітів тощо.
Колір значно впливає на людський організм, в першу чергу на психіку людини. Так, червоний колір в початковий період перебування в його оточенні збуджує нервовий стан людини, а при довгому перебуванні — стомлює, викликає апатію. Жовто-оранжеві кольори спричинюють запаморочення. Заспокійливо діє на людину зелений колір, який знижує внутрішнє тиснення, загострює слух, сприяє кровообігу. Блакитно-синій колір знижує кров'яний тиск і регулює ритм дихання. Якщо узагальнити ці положення, то можна відзначити, що синьо-блакитні й зелені кольори сприяють працездатності, заспокоюють людину, знімають втому, а червоно-оранжеві навпаки — збуджують і стомлюють організм людини, внаслідок чого знижується працездатність.
Колір впливає і на сприйняття звуку людиною. У приміщеннях, пофарбованих у холодні зеленувато-сині кольори, звуки сприймаються з меншою силою, ніж в пофарбованих теплими яскраво-червоними кольорами. Проте довге перебування в оточенні одного кольору, навіть такого «заспокійливого», як зелений, може призвести до втоми. Це пояснюється тим, що людина звикає до нього і її стомлює одноманітність. Тому, опоряджуючи інтер'єр, слід враховувати це явище і на одноманітному фоні стін робити кольорові вставки у вигляді окремо розміщених оздоблень або фарбувати стіни в різні кольори, а при опорядженні промислових приміщень фарбувати обладнання іншими кольорами. Тоді при переведенні погляду з одного предмета на інший почуття одноманітності зникне і зорова втома зніметься. Щоб зменшити почуття одноманітності в жилому приміщенні, стіни якого пофарбовані в один колір, в ньому розміщують меблі, колір оббивки яких відрізняється від кольору стін, або меблі з різнокольоровою оббивкою.
Кольорове оформлення жилих приміщень. Колір сприяє ілюзорному уявленню про розміри того чи іншого приміщення. Якщо стіни приміщення пофарбувати у світліший ненасичений колір, то воно буде здаватись просторішим, ніж приміщення, пофарбоване темним насиченим кольором.
Усі низькі приміщення слід фарбувати у світлі пастельні кольори, а щоб пофарбована стіна додатково не зменшувала висоту таких приміщень, треба фарбувати одним кольором стелю і стіни. Просторішим і вищим буде виглядати приміщення, якщо підлогу пофарбувати у світлий колір (світло-жовтий, світло-зелений, блакитний).
Приміщення буде здаватись нижчим при горизонтальному розділенні його кольоровими смугами (фризами, панелями тощо), а при вертикальному розділенні — вищим. Тому при опорядженні жилих приміщень у малогабаритних квартирах не слід робити панелей, фризів і навіть горизонтальних фільонок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Технічна естетика у будівництві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок