Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Назви японських автомобільних двигунів

Загрузка...

Назви японських автомобільних двигунів

Назва:
Назви японських автомобільних двигунів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,50 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Назви японських автомобільних двигунів


Багато хто чув буквений - цифрові поєднання: 1S-U, 2C-T, CA18S, EJ20 и.т.п., але не знають що вони означають. Адже по назві японських двигунів можна дізнатися масу корисної інформації. Прочитавши цю статтю ви дізнаєтеся як "розшифрувати" ці поєднання букв і цифр.
Двигуни TOYOTA
Назви тойотовськіх двигунів достатньо інформативні, поступаючись в цьому хіба що двигунам NISSAN.
Отже, на початку назви двигунів TOYOTA ( до тире ), першою коштує цифра призначена для визначення порядкового номера двигуна в серії. Приклад: серія двигунів S , двигуни 3 S-FE і 4 S-FE конструктивно однакові (не треба розуміти це буквально), але відрізняються робочим об'ємом. Теж саме у 2 JZ - 1 JZ, 2 З - 1 З, 4 A - 5 A и.т.д. Причому, необов'язково, що чим менше цифра - тим більше об'єм двигуна і навпаки, скоріше менша цифра означає раніший рік розробки.
Після цифри йде буква (теж йде до тире ), яка позначає серію двигунів і по суті є головною в назві. Всі двигуни серії схожі конструктивно і можуть розрізнятися робочими об'ємами, способом наповнення робочою сумішшю, роком розробки. Як правило, вся серія володіє якими - те загальними достоїнствами і недоліками. Приклад позначення серій ви можете побачити вище. Проте і тут можна знайти коє - яку інформацію. Всі серії двигунів розроблені з 1990 року і після мають дві букви в назві. Але не треба плутати рік початку випуску конкретної моделі двигуна і рік початку випуску нової серії. Приклад: двигуни 4 A -FSE, 5 S -FE, 3 C -T (і деякі інші) були розроблені після 1990 року, але оскільки вони належать до старих серій A , S і З , то мають одну букву до тире. А ось представників серій JZ , NZ , ZZ і інших з буквою Z в назві, до 1990 року немає жодного. Декілька незвичайна назва 3-х літрового дизеля 1 KZ -TE (1993 року розробки), адже його послідовник 1 KD -FTV (теж 3-х літровий дизель, але 1996 року розробки) має букву D в назві. Швидше за все, фірма TOYOTA з 1996 року вирішила застосовувати для назв дизелів букву D , а для бензинових двигунів букву Z .
Букви, , що йдуть, після тире позначають конструктивні особливості двигуна. Перша буква після тире позначає конструктивні особливості головки блоку і "ступінь форсировки" двигуна. Якщо це буква F - те це двигун стандартного потужностного ряду з 4 клапанами на циліндр, так званий High Efficiency Twincam Engine. У таких двигунів привід від ременя або ланцюга ГРМ має тільки один розподільний вал, другий же розподілвал приводиться від першого через шестерню (двигуни з т.н.з. "вузькою" головкою блоку циліндрів). Приклади : 5A- F , 1G- F E, 5E- F E и.т.д.
Якщо ж першою після тире коштує буква G , то це двигун підвищеного ступеня форсировки, кожний з розподільних валів якого має власний привід від ременя (ланцюги) ГРМ. TOYOTA називає ці двигуни - High Performance Engine, і розподільні вали у них приводяться через власні зубчаті колеса (двигуни з "широкою" головкою блоку циліндрів). Всі двигуни з буквою G - бензинові, з електронним уприскуванням палива, часто з турбонаддувом (механічним нагнітачем). Приклади : 4A- G E (макс. частота обертання 8000 об/мин), 3S- G E (макс. частота обертання 7000 об/мин), 1G- G TE (турбонаддув).
Якщо ви відмітили, то двигуни з буквами F і G можуть належати до однієї серії (наприклад 4A- F E і 4A- G E), це означає, що вони розроблені на одній основі (діаметр циліндрів, хід поршня і багато що інше - однакові), але розрізняються конструкцією головки блоку циліндрів і іншими елементами двигуна.
Відсутність букв F або G після тире означає, що двигун має 2 клапани на циліндр. Приклади : 1G-EU, 2C, 3A-L, 2L-TE.
Другою після тире (або першою, якщо двигун з двома клапанами на циліндр) йде буква що несе різну допоміжну інформацію:
T - є у всіх двигунів з турбонаддувом. Приклади : 1G-G T E, 2L- T E.
S - двигун з безпосереднім уприскуванням палива (в основному це найсучасніші двигуни, розробки після 1996 року). Приклади : 4A-F S E, 1JZ-F S E.
Х - двигун, призначений для роботи на гібридному паливі або використовуваний в автомобілях гібридними силовими установками типу ДВС, - електродвигун.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Назви японських автомобільних двигунів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок