Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> АРХІТЕКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ МК TINY 15 LP

АРХІТЕКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ МК TINY 15 LP

Назва:
АРХІТЕКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ МК TINY 15 LP
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,94 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
АРХІТЕКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ МК TINY 15 LP
Мікроконтролери Tiny AVR - низьковартісні мікроконтролери у 8-вивідному виконанні, мають вбудовану схему контролю напруги живлення. Вони характеризуються найменшою серед AVR МК ємністю пам’яті програм та обмеженим набором функцій. Однак малогабаритні корпуси, можливість роботи за напруги живлення 1,8 В (МК з індексом U) дають змогу використовувати ці мікроконтролери у портативній апаратурі, зокрема з батарейним живленням.
Технічні характеристики МК Tiny 15 LP :
напруга живлення 2,7...5,5 В ;
тактова частота 1 МГц ;
6 ліній введення-виведення ;
ємність енергонезалежної пам’яті програм 1 К ;
ємність енергонезалежної пам’яті даних 64 б ;
кількість каналів аналого-цифрового перетворення 4Ч10 ;
кількість і розрядність таймерів-лічильників 2Ч8 ;
можливість програмування на цільовій платі.
1 ПРИЗНАЧЕННЯ І ОСОБЛИВОСТІ ПІДВИЩУВАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ
У різних пристроях завжди потрібне додаткове нестандартне живлення. Використовувати резистор великої потужності, або доповнювати батареї живлення ще одним елементом — не завжди розумне рішення проблеми.
Вимірювальні підсилювачі напруги і струму – це масштабні вимірювальні перетворювачі, застосування яких дає змогу збільшити амплітуду змінної напруги у задану кількість разів. Вимірювальні підсилювачі є одними з найважливіших складових частин сучасних електронних аналогових і цифрових вимірювальних пристроїв і в основному визначають їх метрологічні характеристики.
Електронним підсилювачем називається пристрій, призначений для підсилення інформативного параметра електричного сигналу. Структуру підсилювача показано на схемі.
Враховуючи взаємодію і взаємозв’язок енергії та інформації, підсилювач – пристрій, який під дією сигналу керує надходженням енергії від джерела живлення до споживача. За теорією елетричних кіл, підсилювач – нелінійний керований елемент, опір якого нелінійно залежить від керованого сигналу.
На практиці для підвищувального перетворювача, застосовують спеціалізовані мікросхеми, такі як МАХ641- МАХ643, МАХ 1703, а також російські аналоги. Але такий підхід не завжди виправданий, оскільки ці деталі дефіцитні. Параметри внутрішнього генератора спеціалізованих мікросхем заздалегідь задані – змінити схему і підстроїтися під потреби навантаження проблематично. Ця проблема особливо гостро стоїть в синхронізованих системах, які часто зустрічаються в багатоланкових джерелах живлення. Крім того, службові функції походження збоїв, помилки або короткого замикання в спеціалізованих мікросхемах дуже обмежені і неінформативні.
В дипломній роботі розроблено підвищуючий перетворювач на мікроконтролері Tiny 15L, при цьому перевірено ресурси МК і принципову можливість застосування МК в перетворюючій техніці, а також визначено структуру програми і швидкодію закладеного алгоритму для майбутніх розробок. Застосування МК дозволяє точно і швидко визначити причину збою джерела, запобігає виходу з ладу деталей, у разі короткочасного збою автоматично виводить джерело в потрібний режим .
У перспективі можливе застосування індикації напруги і службової інформації в цифровому вигляді на розвиненішому і швидкодіючому контроллері.
Вихідні дані даного пристрою:
вхідна напруга 3 В ;
вихідна напруга 5 В ;
тактова частота 40 кГц ;
тактова частота на МК 1,6 МГц .
3 ОПИС ПРИНЦИПОВОЇ ЕЛЕКТРИЧНОЇ СХЕМИ
Робота схеми. Схема побудована по класичних методах підвищуючих перетворювачів. Транзисторний ключ перетворювача VT1 працює в імпульсному режимі, поперемінно включається і вимикається. Коли транзистор відкритий, струм від джерела живлення Un протікає через дросель L. У дроселі лінійно росте струм і запасається енергія. При цьому струм в навантаження від джерела не поступає, оскільки пряме включення діода VD1 має поріг включення, що перевищує падіння напруги на опорі відкритого транзистора (транзистор необхідно підбирати з дуже маленьким опором відкритого стану).
У цей момент струм в навантаження поступає тільки від розряду конденсатора С1 (у початковий момент струм конденсатора IC=0).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: АРХІТЕКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ МК TINY 15 LP

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок