Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Особливості технічних процесів у деревообробній промисловості

Загрузка...

Особливості технічних процесів у деревообробній промисловості

Назва:
Особливості технічних процесів у деревообробній промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,93 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Особливості технічних процесів у деревообробній промисловості


ПЛАН
Вступ
1. Поняття технологічного процесу
2. Класифікація технологічних процесів
3. Шляхи і закономірності розвитку технологічних процесів
4. Техніко-економічні показники технологічних процесів
Висновок
Список використаної літератури
Вступ
Деревину різних порід у машинобудуванні застосовують у натуральному вигляді для виготовлення модельних комплектів: кузовів, вагонів, суден, сільськогосподарських машин, різних апаратів.
Серійний випуск деревообробних машин почався на початку 19 ст. за цей час створена спеціалізована галузь машинобудування по виробництву деревообробного обладнання, яка включає в себе спеціалізовані конструкторські бюро, машинобудівні заводи, проектні та науково-дослідні організації.
Деревообробне обладнання відноситься до технологічного різновиду робочих машин і ділиться на верстати, преси і пакуючі пристрої.
Верстати призначені для зміни форми і розмірів заготовки. Преси — це машини, що здійснюють обробку тиском. Сортувальні або пакетуючі пристрої називають просто машинами. У широкій практиці ці назви не мають чітких границь. Наприклад, верстати для розпилювання колод називають лісопильними рамами.
Процес удосконалення деревообробних машин безперервний. Про основні напрямки їх розвитку на майбутнє можна судити, аналізуючи сучасне обладнання, результати міжнародних виставок і ярмарків. До цих напрямів відносять:
розширення типів спеціалізованих машин за видами виробництв, що дозволяє збільшити продуктивність, підвищити точність та сприяти автоматизації;
підвищення надійності досягається за рахунок кращих конструктивних рішень, використання кращих марок сталей, підвищення стійкості проти спрацювання окремих деталей;
удосконалення технології деревообробного машинобудування дозволить зменшити металоємкість і вартість машин. Це досягають завдяки використанню полімерних матеріалів, нормалізацією і уніфікацією, агрегатуванням, а також впровадженням прогресивних машинобудівельних технологій та ін.
Покращення форми, дизайну і комфортності машин, їх патентна спроможність, новизна нормативної схеми — це ті показники, що характеризують сучасне деревообробне обладнання.
На сьогодні в Україні технології верстатів значно відстають від зарубіжних верстатів, які є більш продуктивними і удосконаленими.
Важливе завдання найближчого майбутнього—розширення мереж заводів випуску сучасних верстатів для великих і малих підприємств, становлення деревообробного верстатобудування в Україні.
1. Поняття технологічного процесу
Технологічний процес складає основу будь-якого виробничого процесу, є важливою його частиною, пов'язаною з переробкою сировини і перетворенням її в готову продукцію.
Технологічний процес включає в себе ряд стадій (стадія по грецькі “ступень”). Підсумкова швидкість процесу залежить від швидкості кожної стадії. В свою чергу стадії розподіляються на операції.
Операція – це закінчена частина технологічного процесу, що виконується на одному робочому місці і характеризується сталістю предмета праці, засобів праці і характером дії на предмет праці.
Практично будь-який конкретний технологічний процес можна розглядати як частину більш складного процесу і сукупність менш складних технологічних процесів. У відповідності з цим технологічна операція може служити елементарним технологічним процесом. Елементарний технологічний процес – це найпростіший процес, подальше спрощення якого призводить до втрат характерних ознак технологічного процесу.
Робочий хід – це закінчена частина операції, безпосередньо пов'язана із зміною форми, розмірів, структури, властивостей, стану чи положення в просторі предмета праці. Робочий хід – це головна частина технологічного процесу. Всі інші його частини по відношенню до робочого ходу є допоміжними.
В будь-якому виробничому процесі мають місце затрати живої і матеріалізованої праці. Удосконалення кожного технологічного процесу здійснюється при підвищенні ефективності використання минулої праці і зниженні затрат живої праці.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Особливості технічних процесів у деревообробній промисловості

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок