Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Оздоблення поверхні рельєфними валиками. Оздоблення поверхні набризкуванням

Оздоблення поверхні рельєфними валиками. Оздоблення поверхні набризкуванням

Назва:
Оздоблення поверхні рельєфними валиками. Оздоблення поверхні набризкуванням
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,60 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Оздоблення поверхні рельєфними валиками. Оздоблення поверхні набризкуванням


Оздоблення поверхні рельєфними валиками
Складний рисунок на пофарбовану поверхню стіни можна нанести рельєфними гумовими валиками (рис. 1, а). Для цього валик з контуром рисунка закріплюють у прорізах вилки спеціального пристрою (накатки), де він змочується фарбою за допомогою пористого валика з гумової губки, розміщеного поруч.
Рис. 1. Пристрої для накатування поверхонь.
а — гумові рельєфні валики, б — двоваликова накатка, в — накатка з бачком, 1 — рельєфний валик, 2 — пористий валик. 3 — вилка, 4 — ручка, 5 — бачок для фарби
Двоваликова накатка (рис. 1, б) складається з вилки з ручкою, пористого і рельєфного валиків.
До початку роботи пористий валик за допомогою невеликого ручника змочують фарбою. Для видалення зайвої фарби, що дасть змогу утворити рівномірні відбитки рисунка, накатку двічі-тричі прокачують на куску фанери або цупкого картону, після чого вертикальним рухом її зверху вниз накатують рисунок на поверхню. Накатку переміщують рівномірним, плавним рухом, стежачи, щоб не було пропусків і рисунки не перекривали один одного. Витративши всю фарбу, губку знову змочують нею і продовжують накатувати рисунки. Всі візерунчасті смуги накатаної поверхні виконують фарбою однакової насиченості, не допускаючи зсування рисунка. На поверхні не повинно бути бризок, які утворюються при швидкому пересуванні накатки.
Для накатування найзручніше користуватись накаткою із закріпленим на ній бачком для фарби (рис. 1, в). При цьому рельєфний валик змочується фарбувальною сумішшю за допомогою двох валиків, розміщених усередині бачка. Один з них змочується фарбувальною сумішшю, а другий видаляє зайву суміш і передає її на рельєфний валик. При застосуванні такого пристрою не виникає потреби часто змочувати валик фарбою, що значно підвищує продуктивність праці.
Накатувати рисунки на поверхню можна в один або кілька кольорів.
В'язкість фарбувальної суміші для виконання рисунків накаткою має бути трохи більшою, ніж для фарбування щіткою. Колір суміші підбирають залежно від кольору пофарбованої поверхні. Виконаний рисунок не повинен бути надмірно контрастним на поверхні, тому не слід опоряджувати її густим рисунком з грубим контуром. Особливо цього не варто робити у малометражних приміщеннях.
Найкраще застосовувати валики, що утворюють на поверхні рідкий крапчастий рисунок, дрібну малопомітну сітку, прямі або хвилясті лінії. Таким валиком можна опоряджувати низькі приміщення, накатуючи на їхніх стінах вертикальні лінії, а у великих за розмірами приміщеннях розділяти поверхню на великі прямокутники.
Застосовують також валики, що відбивають на поверхні несиметричні рисунки, у яких основний елемент повторюється через певні проміжки. Після накатування таким валиком всі елементи рисунка на опорядженій поверхні повинні розміститись горизонтальними рядами так, щоб не було зсування одного елемента щодо іншого. Для цього до початку роботи на торцевій поверхні рельєфного валика проти вилки намічають риску. Під час роботи, після накатування кожної смуги, валик встановлюють так, щоб риска була у тому самому положенні.
Після закінчення роботи накатку миють і висушують, а металеві деталі змащують маслом.
Оздоблення поверхні набризкуванням
Набризкування — це один з найпростіших видів оздоблення поверхні. При набризкуванні на поверхню наносять різну за кольором фарбувальну суміш у вигляді дрібних бризок, від чого поверхня набуває плямистого різноколірного забарвлення. Набризкування виконують одним або послідовно кількома кольорами щіткою, спеціальною машинкою чи фарборозпилювачем. Для цього можна застосовувати водні і неводні суміші.
Колір фарбувальної суміші для набризкування підбирають залежно від розмірів і призначення приміщення з урахуванням законів кольорознавства. Колір бризок і їх насиченість повинні гармонійно поєднуватись з кольором пофарбованої стіни. Опорядження набризком не повинно бути таким, щоб рябіло в очах, роздратовувало зір.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Оздоблення поверхні рельєфними валиками. Оздоблення поверхні набризкуванням

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок