Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Державна система промислових приладів і засобів автоматизації (ДСП)

Державна система промислових приладів і засобів автоматизації (ДСП)

Назва:
Державна система промислових приладів і засобів автоматизації (ДСП)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,91 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат
на тему:
Державна система промислових приладів і засобів автоматизації (ДСП)


План
1. Основні принципи та етапи створення ДСП
2. Уніфіковані сигнали ДСП
3. Класифікація виробів ДСП
4. Системи дистанційної передачі сигналів вимірювальної інформації та первинні вимірювальні перетворювачі
5. Електросилові перетворювачі
6. Пневмосилові перетворювачі
7. Електропневматичні перетворювачі
8. Пневмоелектричні перетворювачі
9. Нормувальні перетворювачі
1. Основні принципи та етапи створення ДСП
Широкий розвиток багатогалузевого народного господарства та необхідність автоматичного контролю і управління технологічними процесами з урахуванням специфіки умов експлуатації обумовило в середині XX століття розробку і випуск великої кількості технічних засобів контролю та автоматизації. Тому наприкінці 50-х років з метою забезпечення промисловості засобами автоматизації розпочалися роботи з упорядкування та уніфікації засобів контролю та автоматизації. Ці роботи і стали методологічною основою розробки ДСП.
ДСП побудована на системотехнічних принципах створення універсальних технічних засобів автоматизації. їх можна сформулювати так:*
поділ приладів і засобів автоматизації за функціональним принципом на основні типи;*
мінімізація номенклатури з урахуванням повного задоволення потреб промисловості шляхом створення параметричних рядів, уніфікованих систем і агрегатованих комплексів приладів та засобів автоматизації;*
агрегатована побудова складних пристроїв на базі типових уніфікованих елементів блоків і модулів;*
сумісність приладів і засобів автоматизації ДСП у роботі автоматичних систем контролю та управління.
Розробка методологічних основ побудови ДСП у 50-х роках була першим етапом її створення. Початок реалізації ДСП збігся з розвитком і практичним використанням агрегатної уніфікованої системи (АУС), побудованої з блоків та модулів пневмоавтоматики. Подальше вдосконалення пневмоавтоматики пов'язане з розробкою малогабаритної агрегатної уніфікованої системи (МАУС), яка набула широкого застосування під час автоматизації хімічної, нафтохімічної та харчової промисловостей.
Другий етап. На початку 60-х років створюється універсальна система елементів промислової пневмоавтоматики (УСЕППА), яка забезпечила компонованість практично усіх видів засобів автоматизації з обмеженої кількості малогабаритних універсальних пневмоелементів модульного типу: від простого позиційного регулятора до пневматичної обчислювальної машини зі стандартним пневматичним сигналом 20100 кПа.
Блочно-модульний принцип побудови системи використано при створенні електричної агрегатної уніфікованої системи (ЕАУС), що є комплексом уніфікованих регулюючих і функціонуючих засобів зі стандартним електричним сигналом 05 mА.
Були створені перші ряди уніфікованих первинних перетворювачів із силовою компенсацією і стандартними пневматичними та електричними сигналами, які дозволили розпочати серійний випуск засобів автоматизації і на їхній базі перейти до вирішення завдань комплексної автоматизації основних галузей народного господарства. Цей період розвитку і впровадження систем автоматизації пов'язаний з другим етапом розвитку ДСП.
Третій етап розвитку ДСП відноситься до початку 70-х років і збігається з широким розвитком автоматизованих систем управління технологічними процесами (АСУТП). Впровадження АСУТП обумовлене з постановкою нових завдань і підходів до автоматизації виробництва. Прискореними темпами розвивається виробництво керуючих обчислювальних машин і комплексів пристроїв зв'язку з об'єктами та засобів централізованої обробки вимірювальної інформації.
Одночасно зі створенням нових комплексів технічних засобів були розроблені державні та галузеві стандарти, які закріпили принципи уніфікації і умови поєднання розроблюваних і виготовлюваних засобів, а також гарантували і визначали функціональну, інформаційну, конструктивну, енергетичну і метрологічну сумісність засобів ДСП в автоматичних системах контролю, керування та управління.
Таким чином, ДСП — це сукупність уніфікованих та нормалізованих рядів блоків, приладів і засобів для одержання, опрацювання та використання інформації, які відповідають єдиним технічним і метрологічним вимогам і мають уніфіковані параметри вхідних і вихідних сигналів, нормалізовані габарити, приєднуючі розміри, а також економічно обґрунтовану точність, надійність, довговічність та естетичність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Державна система промислових приладів і засобів автоматизації (ДСП)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок