Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Нормальна та жорстка робота дизельних двигунів

Нормальна та жорстка робота дизельних двигунів

Назва:
Нормальна та жорстка робота дизельних двигунів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,28 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Нормальна та жорстка робота дизельних двигунів


1. Особливості робочого процесу. Робочий процес дизельних двигунів порів-няно з бензиновими відбувається при більш інтенсивних режимах. Так, тиск укінці такту стиску досягає 3...4 МПа, а температура повітря — 500...800 °С. Тиск впорскування пали-ва у тракторних дизелях становить 12 МПа, а в автомобільних — 80... 140 МПа. Час сумішоутворення у дизельних двигунах у 10 разів менший, ніж у бензинових. Так, якщо тривалість випаровування бензину у двигуні дорівнює 0,025 с, то у дизелях (при однаковій час-тоті обертання вала -0,002...0,003 с. Тому паливо у дизельних двигу-нах змішується з повітрям значно гірше, що потребує підвищеного надлишку повітря (коефіцієнт надлишку повітря у швидкохідних ди-зелях становить 1,2...1,5 проти 0,8...1,1 у бензинових двигунах). Про-цес сумішоутворення та згоряння палива у дизелі значною мірою за-лежить від конструкції камери згоряння і характеризується періодом затримки самозаймання — часом від моменту впорскування суміші в циліндр дизеля до її займання.


2. Нормальна робота дизеля можлива за умови, коли температура засти-гання палива на 5... 10 °С є меншою, ніж температура навколишнього повітря, або коли вона на 3...5 °С більша від температури його помутніння.
Для поліпшення низькотемпературних властивостей дизельного палива при його виготовленні з палива видаляють парафін, додають домішки, що зменшують температуру кристалізації, полегшують фракційний склад і зменшують в'язкість палива.
Процес видалення парафіну з палива, який дістав назву депара-фінізації, полягає у виморожуванні з нього парафіну за дуже низьких температур. При цьому дістають паливо з добрими низькотемперату-рними властивостями, але самий процес дуже складний та знижує цетанове число палива, про що йтиметься нижче. Тому депара-фінізацію використовують тільки для виготовлення арктичних сортів дизельного палива.
Для збереження цетанового числа на потрібному рівні проводять неглибоку депарафінізацію палива.
Більш простий і дешевий спосіб поліпшення низькотемпературних властивостей дизельного палива полягає у застосуванні депресорних присадок, які зменшують температуру його застигання на 10... 15 °С, але температура помутніння палива при цьому майже не змінюється.
Щоб усунути небезпечність утворення кристалів льоду, до реактив-ного палива, наприклад, додають антильодотвірні домішки. З'єдную-чись з гігроскопічною водою, вони утворюють незамерзаючу рідину.
Найпростішим та досить дешевим й ефективним способом здо-буття дизельного палива з добрими низькотемпературними власти-востями є розбавлення його гасовими фракціями. Цей спосіб широко застосовують для приготування зимових сортів палива, що мають полегшений фракційний склад, знижену в'язкість і низькі темпера-тури помутніння та застигання. Якщо зимові марки палива відсутні, то поліпшення низькотемпературних властивостей літніх марок мо-жна досягти доданням в останні низькозастигаючих технічних гасів (фракцій реактивного палива).
В умовах України зимове дизельне паливо зовсім не потрібне. Досить при мінусових температурах повітря додавати в літнє дизель-не паливо гас. При температурі до -25 °С додають до 10 % гасу, а при нижчій — до 25 %. При цьому температура застигання суміші знижу-ється на 8... 10 °С.
Однак при значному розбавленні дизельного палива гасом змен-шується цетанове число палива, що веде до жорсткої роботи двигуна, погіршення мастильних властивостей палива, у зв'язку з чим підви-щується зношування плунжерних пар, збільшуються витрати палива й олив, підвищуються димність і токсичність відпрацьованих газів. Домішка звичайного гасу недопустима, оскільки він має погані ни-зькотемпературні властивості (температура помутніння його дорів-нює -12...-15 °С). Тому перед тим, як додавати гас, треба уточнити температуру його помутніння, яка має бути не вищою від -25 °С, іна-кше домішка гасу не дає ефекту.


3. Зовнішні ознаки жорсткої роботи двигуна ідентичні детонаційному зго-рянню бензину в бензинових двигунах, тобто прослуховується характер-ний металічний стук від дії ударної хвилі на поршень двигуна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Нормальна та жорстка робота дизельних двигунів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок