Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Холодильні агенти

Холодильні агенти

Назва:
Холодильні агенти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,97 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Холодильні агенти


В парових холодильних машинах в якості хладагентів використовують хладон-12 (R12), хладон-22 (R22), хладон-502 (R502) та аміак (R717).
Хладон-12 (CF2C12 дифтордихлорметан) - один із найрозповсюдженіших холодильних агентів В холодильній машині він знаходиться в двох агрегатних станах - пароподібному та рідкому Пароподібний фреон значно важчий за повітря, безколірний, без запаху, не горить, не вибуховонебезпечний в суміші з повітрям, не шкідливий для людини Тільки при місткості його в приміщенні біля 30% відчувається головний біль, слабкість через недостачу кисню Крім цього, при нагріванні хладона-12 вище 400°С виділяються отруйні речовини В приміщеннях, де знаходяться холодильні машини, не дозволяється палити та користуватись відкритим полум'ям Недоліком хладона є його висока текучість Він здатний про никнути крізь найменші нещільності В зв'язку з цим необхідна ретельна герметизація холодильної машини Рідкий фреон-12 має температуру кипіння при атмосферному тиску - 29,8 °С.
Теплота пароутворення хладона дорівнює 166 КДж/кг Рідкий фреон не проводить електричний струм, добре розчиняється в мінеральних маслах і погано у воді Наявність вологи в хладоні-12 при водить до корозії металів, створення льодових пробок у вузьких проходах регулюючих вентилей та порушення нормальної роботи холодильної машини Для усунення вологи застосовують осушу вальні патрони, заповнені осушуючими речовинами (цеолпом або силікагелем) Забороняється з цією метою використовувати спирт Фреон-12 хімічно інертний майже до всіх металів, однак добре змиває окалину, іржу, пісок та інші накопичення з поверхні. Отже, поверхні деталей, які знаходяться в середині машини, повинні бути особливо чистими Хладон-22 (CHF2C1) - дифтормонохлорметан За своїми властивостями він близький до хладона-12 Температура кипіння його при атмосферному тиску дорівнює -40,8°С, теплота пароутворен ня-229 КДж/кг.
Хладон-22 шкідливий для людини при концентрації в повітрі більше 10-15%. При нагріванні вище 550 °С розкладається із виділенням отруйних газів. Він застосовується в основному в низько температурних холодильниках для одержання температури нижче -15 °С.
Хладон-134 - це хладагент, який використовується замість хладона-12, схожий за властивостями, але відрізняється високою якістю, не створює озонових дірок (цю властивість останнім часом виявили у фреона-12). Тому фреон-12 на сьогодні намагають ся не застосовувати, холодильне обладнання переобладнують на фреон-134.
Хладон-502 - це азеотропна суміш (не розділяється на складові частини при кипінні) хладона-22 та хлад она-115. Температура його кипіння при атмосферному тиску - 45,6 °С, теплота пароутворення - 175 КДж/кг. Хладон - 502 не вибухає, не горить, менш шкідливий, ніж хладон-22, гірше розчиняється у мінеральних маслах. Застосовується у низькотемпературних холодильних машинах.
Аміак (NH3). Пароподібний аміак легший від повітря, без кольору, з різким запахом. Горить жовтуватим полум'ям при місткості 11-14% у повітрі, а при концентрації 16-26,8% суміш аміака з повітрям вибухає. Тому при роботі з великими аміачними холодильними машинами та з балонами, які заповнені аміаком, слід дотримуватись правил охорони праці.
Різкий запах аміака дозволяє швидко виявити найменше про тікання його із машини й вжити відповідних заходів. Аміак шкідливий для людини. При його вдиханні виникає подразнення слизових оболонок, набряк легенів, запаморочення, зниження кров'яного тиску, охолодження кінцівок, втрата свідомості, смерть. Гранично допустима концентрація аміаку в повітрі 20 мг/м3. Температура кипіння рідкого аміаку при атмосферному тиску порівняно з хла-донами - -33,4 °С, теплота пароутворення 1360 КДж/кг, тобто має більш високу холодопродуктивність. Він добре розчиняється у воді та погано у мінеральних маслах. Аміак широко застосовують на великих холодильних установках роздрібних підприємств, де працює досвідчений обслуговуючий персонал.
Властивості холодильних агентів в значній мірі впливають на конструкцію холодильної машини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Холодильні агенти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок