Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Електросилові, пневмосилові, електропневматичні, пневмоелектричні, нормувальні перетворювачі

Електросилові, пневмосилові, електропневматичні, пневмоелектричні, нормувальні перетворювачі

Назва:
Електросилові, пневмосилові, електропневматичні, пневмоелектричні, нормувальні перетворювачі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,23 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Електросилові, пневмосилові, електропневматичні, пневмоелектричні, нормувальні перетворювачі


План
1. Електросилові перетворювачі
2. Пневмосилові перетворювачі
3. Електропневматичні перетворювачі
4. Пневмоелектричні перетворювачі
5. Нормувальні перетворювачі
1. Електросилові перетворювачі
Електросилові перетворювачі призначені для перетворення зусиль чутливих елементів в уніфікований сигнал постійного струму (0...5 мА) із подальшою передачею його на відстань до 1 км.
Принцип дії перетворювача (рис. 1) ґрунтується на методі силової компенсації зусилля чутливого елемента Рче, який перебуває під дією вимірюваної величини А, зусиллям зворотного зв'язку Рзз перетворювача. Вимірюваний параметр діє на чутливий елемент 10 (наприклад, мембрану, трубчасту пружину) і перетворюється у пропорціональне зусилля Рче, яке передається на Т-подібний важіль 1.
Рис. 1. Принципова схема електросилового перетворювача
Важіль 1 через рухому опору 2 діє на важіль 4, який переміщує металеву пластинку 5 індикатора непогодження 6 диференціально-трансформаторної системи. Сигнал індикатора залежить від переміщення пластини 5 і подається на підсилювач 7, який перетворює його в уніфіковані струмові сигнали 0...5 мА; 0...20 мА; 4...20 мА. Вихідний струмовий сигнал проходить через обмотку 8 магнітної системи зворотного зв'язку 9, де формується компенсуюче зусилля зворотного зв'язку Рзз, і подається на вторинний прилад ВП.
На заданий діапазон вимірювання перетворювач настроюється за допомогою рухомої опори 3, змінюючи тим самим коефіцієнт підсилення. Настроювання нуля перетворювача здійснюється пружиною 2. У зрівноваженому стані системи у точці дотику опори 2 з важелем 1 зрівноважуються зусилля чутливого елемента та пристрою зворотного зв'язку. Класи точності електросилових перетворювачів — 0,6; 1,0.
Електросилові перетворювачі мають високу точність, широкий діапазон настроювання, проте на їх роботу негативно впливають вібрації. Як вторинні прилади використовують мілівольтметри та автоматичні потенціометри.
2. Пневмосилові перетворювачі
Пневмосилові перетворювачі з уніфікованим сигналом 20—100 кПа поширені у пневматичних системах вимірювання та регулювання. За основу їхньої роботи покладено метод силової компенсації зусиль чутливого елемента зусиллям зворотного зв'язку перетворювача.
Принципова схема перетворювача наведена на рис. 2. Вимірювана величина А, діючи на чутливий елемент 9, перетворюється на пропорціональне зусилля Рче, яке повертає Т-подібний важіль 1 із жорстко закріпленою до нього заслінкою 5. При переміщенні останньої відносно нерухомого сопла 4 змінюється зазор між ними і відповідним чином змінюється вихідний тиск пневмопідсилювача 6 — від 20 до 100 кПа. Вихідний сигнал перетворювача подається через пневмолінію на вторинний прилад ВП і на сильфон зворотного зв'язку 8. Зусилля Fзз через важіль 7 і рухому опору 3 зрівноважує зусилля чутливого елемента Fче.
Настроювання діапазону вимірювання здійснюється за допомогою рухомої опори 3, а настроювання пневматичного нуля (20 кПа) — пружини 2. Класи точності перетворювачів — 0,6; 1,0. Як вторинні прилади використовуються пневматичні показуючі та самописні прилади типу ППВ, ПКП, ПВ, РПВ та ін.
Рис. 2. Принципова схема пневмосилевого перетворювача
3. Електропневматичні перетворювачі
Електропневматичні перетворювачі (рис. 3) перетворюють аналоговий сигнал струму (0...5 мА) в уніфікований пропорційний пневматичний аналоговий сигнал (20... 100 кПа). Принцип роботи ґрунтується на пневмосиловій компенсації змінного струмового вхідного сигналу. При проходженні вхідного струму Івх через котушку 2 електромагніта 1 виникає тягове зусилля Р1 яке переміщує важіль 5. При цьому змінюється відстань д між заслінкою 3 і соплом 4, що викликає зміну тиску в лінії сопла, який надходить на пневмопідсилювач 9. Одночасно зі зміною пневматичного сигналу на виході підсилювача тиск подається на сильфон зворотного негативного зв'язку 6. Зусилля сильфона Рзз спрямоване зустрічно тяговому зусиллю Р1 електромагніта 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Електросилові, пневмосилові, електропневматичні, пневмоелектричні, нормувальні перетворювачі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок