Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Електроенергетика України

Електроенергетика України

Назва:
Електроенергетика України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,19 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Електроенергетика-галузь промисловості ,що виробляє і транспортує електроенергію,забезпечує нею споживачів.
Електроенергетика,є базовою галуззю економіки України . Порівняно з іншими галузями промисловості вона працює найбільш стабільно, хоч знизила випуск продукції за останні десять років на одну третину. Особливо різко скоротилося електро споживання в промисловості,будівництві,тобто в галузях,що зазнали найбільшого спаду виробництва. При цьому відбувалися зміни в структурі енергетики – частка виробництва атомними станціями зросла.
Електроенергетичний потенціал України значний. Галузь восновному задовольняє потреби України.
Провідне місце у виробництві електроенергії належить тепловим електростанціям (50% загального виробництва електроенергії в Україні).далі йдуть атомні(42%)і гідроелектростанції (8%).У розрахунку на одного жителя України за рік виробляється близько 4 тис. кВт/ год електроенергії.
Електроенергетика в Україні--велике і багатогалузеве господарство. До її складу входить крім теплових (ТЕС) атомних (АЕС) і гідроелектростанцій (ГЕС) .велике господарство електромережі якому зайнято значно більше працівників. Ніж на всіх електростанціях разом.
Теплові електростанції. В Україні працює багато великих і середніх теплових електростанцій в усіх регіонах. Найбільшими з поміж них є Запорізька,Криворізька-2,Зміївська(Харківська область).Бурштинська(Івано-Франківська область).Ладижинська(Вінницька область). Придніпровська (Дніпропетровська область). Старобешівська(Донецька область). Трипільська(Київська область).
Здебільшого великі ТЕС виробляють крім електроенергії ще й тепло для опалення міст.Такі електростанції називають теплоелектроцентралями (ТЕЦ).Найпотужнішими серед них є Київська
ТЕЦ-6, Харківська ТЕЦ-----, Одеська та ін.На цих станціях за рахунок паралельного виробництва тепла значно підвищується ефективність виробництва і раціонально використовується паливо.
Теплові електростанції переважно споживають донецьке вугілля і частково горючий та мазут.Електростанції і теплоцентралі західної частини України (Бурштинська,Добротвірська та ін.)
Восновному споживають львівско-волинске паливо.
ТЕС є найбільшими забрудниками довкіля.Наприклад одна з найпотужніших в Україні Буршинська
Станція викинула в 1999р. В атмосферу близько 120тис.тон шкідливих речовин. Це значно більше,ніж усі види атмосферного забруднення Києва і Київської області.
Атомні електростанції. В Україні працює чотири потужні електростанції-у західній і центральній її частинах .Це Запорізька(м.Енергодар).Південноукраїнська(м.Південноукраїньк).Хмельницька
(м.Нетішин)і Рівненська(м.Кузнецовськ).П’ята,Чорнобильська,була закрита у 2000р.Найпотужнішою
серед них є ЗапорізькаАЕС,на яку припадає близько 20% всього виробництва електроенергії України.АЕС працюють на вітчизняному (51%)і привізному з Російської Федерації діоксиді урану.
Усі АЕС споруджувались без належного наукового обґрунтування, а питання про місце її розташування вирішували центральні органи колишнього СРСР. Тому нині є питання з безпекою станцій.
На атомних станціях України працює 16 і будується 5 реакторів. Як уже зазначалося, на атомні станції припадає 42% загального виробництва електроенергії. Це високій показник, але не найвищій у світі показник. Наприклад,у Литві він становить 86%, у Франції-76%. У багатьох краї-нах не планується нарощувати нових потужностей на АЕС.
В Україні зосереджено 5% усіх атомних електростанцій світу. Це приблизно стільки, як у Великобританії,Канаді чи Швеції, трохи менше,ніж у Росії.
Подальший розвиток атомної енергетики залежатиме від багатьох причин, зокрема від того, коли будуть вводитися в експлуатацію близькі до завершення будівництва другий блок Хмельницької і четвертий блок Рівненської АЕС, і , нарешті, слід остаточно вирішити питання доцільність спорудження нових атомних електростанцій в Україні взагалі.
Гідро електростанції посідають порівняно незначне місце в електроенергетиці України. Можливість спорудження нових електростанцій у країні обмежені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Електроенергетика України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок