Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Пристрої для виконання опоряджувальних робіт на висоті

Пристрої для виконання опоряджувальних робіт на висоті

Назва:
Пристрої для виконання опоряджувальних робіт на висоті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,49 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
 
Реферат
на тему:
Пристрої для виконання опоряджувальних робіт на висоті


Внутрішні малярні роботи на висоті до 4 м виконують з козлів, інвентарних столиків, а у виняткових випадках при невеликих обсягах ремонтних робіт з розсувних драбин або драбин. Зовнішні і внутрішні роботи на висоті понад 4 м виконують з колисок, пересувних вишок або риштувань. З риштувань працюють тільки в тих випадках, якщо вони були встановлені для штукатурних або інших видів робіт, оскільки ставити їх лише для малярних робіт недоцільно.
Дерев'яні козли заввишки 90—120 см (залежно від висоти приміщення) виготовляють із соснових дощок і застосовують при невеликих обсягах малярних робіт. У масовому будівництві користуються металевими інвентарними столиками.
Пересувний різновисотний столик (рис. 1, а) виготовляють з труб або кутникової сталі. Він складається з чотиристоякового опорного каркаса, драбини і дерев'яного настилу. У кожній конструкції столика передбачено піднімання настилу за рахунок висувних стояків, які переміщують уздовж нерухомих стояків і закріплюють штирями або спеціальними затискними гвинтами на потрібній висоті (від 0,7 до 1,7—2,5 м). Як настил використовують інвентарний дерев'яний щит розміром від 60X120 до 80x160 см. Для влаштування штукатурного помосту водночас встановлюють кілька столиків на певній відстані один від одного, а прольоти між ними перекривають інвентарними щитами.
Двовисотний столик (рис. 1, б) складається з опорного каркасу, драбини, захисних засобів (поручнів), наcтилу і полиці для розміщення пристроїв та інструменту. Столик призначений для виконання опоряджувальних робіт в приміщеннях заввишки 2.5—2,7 м. Конструкція його дає змогу фіксувати положення настилу на двох рівнях 0,7 і 0,9 м. Робоча площадка столика має розмір 60x100 см, маса його становить 22 кг.
Рис. 1. Пересувні інвентарні столики:
а — різновисотннй, б — двовисогний; в — універсальний; 1 — нерухомий стояк, 2 — драбина 3 — висувний стояк, 4 — настил: 5 — штир, 6 - підкіс, 7 — полиця; 8 - поручні
Універсальний столик (рис. 1, в) складається з чотиристоякового прямого опорного каркасу, різновисотного опорного каркасу, драбини, настилу І полиці. Столик призначений для виконання опоряджувальних робіт в приміщеннях заввишки 2,5—2,7 м, а також у сходових клітках. Конструкція його дає змогу фіксувати положення настилу у двох рівнях. Працюючи у звичайному приміщенні, настил можна встановити на висоті, 0,7 або 0,9 м. Для роботи на сходовій клітці до столика приєднують різновисотний опорний каркас, обладнаний підкосом. При такому положенні столика настил можна встановити на висоті 0,75 або 0,95 м. Робоча площадка столика становить 60x100 см, маса його — 24 кг.
Рис. 2. Розсувні драбини: а — дерев'яна, б — металева
Розсувні драбини (рис. 2) виготовляють з деревини або металевих труб діаметром 22,5 мм. Дерев'яна розсувна драбина складається з двох драбин, з'єднаних у верхній частині спеціальним металевим шарніром, який фіксує П положення при максимальному розсуванні і застерігає від самовільного розсування. Якщо шарніра немає, то робоче положення розсувної драбини фіксується двома металевими гачками завдовжки 70—100 см. Висота розсувної драбини становить 2,0—2,8 м.
Для роботи у низьких приміщеннях краще застосовувати металеві розсувні драбини, обладнані фіксуючім пристроєм і полицею, які у неробочому стані легко складаються. Укладаючи на них інвентарні щити або дошки, можна робити легкі риштування.
Для виконання дрібних ремонтних робіт використовують приставні драбини різної довжини. Щоб запобігти ковзанню драбини під час роботи, її кінці обмотують ганчірками або прибивають гумові пластинки.
Рис. 3. Колиски:
а — самопідіймальна ТП 11, б — самопідіймальна одномісна ЛОС-100-120- 1 — каркас, 2 — електролебідки, 3 — поручні, 4 — настил, 5 — захисний борт
Колиски застосовують при фарбуванні фасадів будинків. За принципом переміщення вони бувають самопідіймальні, обладнані електролебідками, та такі, які піднімають за допомогою лебідок, встановлених на землі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Пристрої для виконання опоряджувальних робіт на висоті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок