Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Технології гірництва

Технології гірництва

Назва:
Технології гірництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,77 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
з дисципліни “Системи технологій”
на тему:
“Технології гірництва”


План
1. Вступ
2. Технології видобутку, збагачення первинної переробки рудних, нерудних корисних копалин.
3. Видобуток вугілля, екологічні проблеми, пов'язані з видобутком вугілля.
4. Системи технологій видобутку та переробки торфу.
5. Видобуток газу та нафти в Україні.
6. Висновки


1. Вступ
Підземні комори України багаті на корисні копалини. Тут є майже все або більшість із того, що потрібно для розвитку промисловості та інших галузей народного господарства.
Корисними копалинами називаються речовини мінерального походження які добувають із надр Землі й використовують без переробки або після неї.
Поряд із корисними копалинами в земній корі залягають породи.
Породою називають речовину, яка не містить основного компонента корисної копалин, наприклад пісок і глина у залізній руді.
Підземні комори України багаті на корисні копалини. Тут є майже все або більшість із того, що потрібно для розвитку промисловості та інших галузей народного господарства.
2. Технології видобутку, збагачення, первинної переробки рудних, нерудних корисних копалин.
Україна багата на різноманітні рудні ресурси з різним вмістом цінних хімічних елементів, які мають важливе господарське значення. Практично вся територія України має локально розміщені природні ресурси якогось виду.
Залізні руди. Україна має значні поклади залізних руд, з яких виробляють чавун, а потім сталь. Це Криворізьке, Білозерське, Кременчуцьке, Керченське, Кимиш-Бурунське родовища залізних руд.
З відомих в Україні 83 родовищ — 60 розташовано у Криворізькому басейні, запаси якого становлять 19 млрд. т. Залізні руди виходять на поверхню та залягають на глибині понад 2,5 км. Високоякісні руди (з 50-60% вмістом заліза) видобувають шахтним способом: проводять також відкритий видобуток бідніших руд
(35-40% заліза).
Друге місце за запасами залізних руд в Україні посідає Кременчуцький басейн (4,5 млрд. т). Великі поклади сировини розташовані у Білозерському залізорудному районі, запаси родовищ якого оцінюють у 2,5 млрд. т, а високоякісні їх руди містять до 70% заліза.
Промислове значення має Керченське родовище, де на невеликих глибинах залягають руди, що мають вміст заліза 30-40%, а їх запаси становлять 1,5 млрд. т. Руди містять легувальні компоненти — ванадій та марганець, що підвищує їх якість. Додаткові прогнози щодо запасів залізистих кварцитів — понад 20 млрд. т — відкрито в центральній та східній частинах України.
Україна посідає одне з провідних місць у світі щодо запасів марганцевих руд, які широко використовують у чорній металургії. Ці руди залягають біля найбільших родовищ залізних руд та коксівного вугілля, що сприяє розвиткові малозатратноі чорної металургії. Одними з найбільших у світі є Велике-Токмацьке та Нікопольське родовища марганцевих руд. Загалом запаси їх становлять 2,2 млрд. т із вмістом марганцю 28% і товщиною покладів 1,5-4 м. Видобування ведеться шахтним і відкритим способами.
Марганцеві руди. В України є найбільше у світі і найвищої якості родовищ марганцевих руд, яке займає три великих рудних райони:Нікопольський, Великотокмацький. Марганець використовують для розкислення сталей, виробництва легованих сталей і спеціальних чавунів, виробництва сухих електричних батарей, скла, поливи, хромової шкіри тощо.
Родовища свинцевих і цинкових руд розташовані на території Винницької та Івано-Франківської областей, у Донбасі на Інгульному кряжі. Золото зустрічається в Карпатах, Передкарпатті та Придніпров`ї. Титан-метал майбутнього. Він легкий, міцний, в`язкий і пластичний. Його використовують у процесі будівництва підводних човнів, літаків, ракет, при виробництві білих, лаків, емалей, скла. Поклади титанових руд залягають неподалік відніпропетровська на волине, узбережжях Чорного та Азовського морів.
Із кольорових металів в Україні відомі свинець і цинк, поклади яких є в Прикарпатті та Донбасі. Розвідано відносно незначні запаси нікелевих руд на глибині 70-80 м
Є в Україні і золото.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Технології гірництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок