Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Керівний механізм автомобіля

Керівний механізм автомобіля

Назва:
Керівний механізм автомобіля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,73 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Керівний механізм автомобіля


Керівний механізм типу черв'як-ролик застосовується на більшості легкових автомобілів і на малих вантажних автомобілях. На мал.1.3 показаний пристрій рульового керування з трьохгребневим роликом, застосовуваного на автомобілі ГАЗ-53А.
Глобоідальний черв'як 5, установлений на кінці вала 10, обертається на двох роликових підшипниках, розташованих у картері рульового керування.
У зачеплення з черв'яком входить трьохгребньовий ролик 3, що обертається на двох голчастих підшипниках. Між підшипниками встановлена розпірна втулка. Вісь 9 ролика закріплена в голівці вала 2 кермові сошки. Опором вала кермової сошки служать з однієї сторони роликовий підшипник, а з іншого боку — бронзова втулка 16. Кермова сошка 14 з'єднана зі своїм валом дрібними шліцами і закріплена гайкою 15. Кінець вала кермової сошки ущільнений сальником 13. Для регулювання затягування підшипників кермового вала під нижньою кришкою картера встановлені прокладки 4.
Кермовий механізм типу черв'як-ролик забезпечує найменші втрати на тертя. Завдяки цьому потрібно менше зусилля водія на керування автомобілем і знижується знос деталей.
В автомобілів великої вантажопідйомності кермовий механізм має більше передаточне число для полегшення керування, при цьому не допускається виникнення значних питомих тисків між поверхнями робочої пари.
У зв'язку з цим на таких автомобілях застосовують кермовий механізм типу черв'як-сектор з великою поверхнею чи зачеплення механізм із двома робочими парами типу гвинт — гайка і рейка— сектор.
Кермовий механізм типу черв'як — сектор найбільш простий по конструкції. У зачепленні з глобоідальним черв'яком входить бічний сектор у виді частини шестірні зі спіральними зубами, виконаний заодно ціле з валом сошки. Зазор у зачепленні черв'яка із сектором не є постійним. Найменше значення зазору відповідає середньому положенню кермового колеса.
Рис. 1.3., 1.3.1 Кермовий механізм типу черв'як-ролик:
1 — картер механізму, 2 — вал сошки, 3 — трьохгребневий ролик, 4 — прокладки, 5 — черв'як, 6 — пробка, 7 — стопорна шайба, 8 — ковпачкова гайка, 9 —вісь ролика, 10 — вал рулячи, 11 — регулювальний гвинт, 12 - стопорний штифт, 13 — сальник, 14 — кермова сошка, 15 — гайка, 16— бронзова втулка
Зачеплення робочої пари кермового механізму виконано таким чином, що при положенні, що відповідає прямолінійному руху автомобіля, вільний хід кермового колеса повинний бути відсутній. В міру повороту рулячи в ту чи іншу сторону зазор між черв'яком і роликом і вільним ходом кермового колеса зростають. Регулювання зачеплення черв'яка з роликом здійснюють зсувом вала кермової сошки в осьовому напрямку за допомогою регулювального гвинта П. Гвинт встановлений у бічній кришці картера кермового механізму, зовні закритий ковпачковою гайкою 8 і фіксується стопорною шайбою 7, закріпленої штифтом 12.
При повороті кермового колеса в ту чи іншу сторону величина зазору збільшується в залежності від кута повороту, досягаючи максимального значення в крайніх положеннях. Такий розподіл зазору полегшує маневрування з великими кутами повороту рулячи і досягається поступовим зниженням висоти зубів сектора від середини до крайніх крапок. При зборці правильність установки механізму перевіряють по мітках, що мається на черв'яку і секторі.
Сошка посаджена на вал, що обертається в двох голчастих підшипниках, між якими встановлена розпірна втулка. При цьому зазор у зачепленні черв'як — сектор легко регулюється зміною товщини завзятої шайби, розташованої між бічною поверхнею сектора і кришки-картера кермового механізму.
Кермовий привід.
Кермовий привід передає зусилля від кермового механізму керованим колесам. Він складається з тяг і важелів, утворити так називану кермову трапецію. Довжини пліч важелів, що входять у цю трапецію, підібрані таким чином, щоб забезпечувати правильне співвідношення кутів повороту передніх коліс автомобіля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Керівний механізм автомобіля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок