Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Аналіз методів покращення роботи зубчастих передач редукторів загального призначення

Аналіз методів покращення роботи зубчастих передач редукторів загального призначення

Назва:
Аналіз методів покращення роботи зубчастих передач редукторів загального призначення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,87 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Аналіз методів покращення роботи зубчастих передач редукторів загального призначення


Зубчасті передачі будь-яких механізмів повинні виконувати задані функції при збереженні своїх експлуатаційних показників - надійності, особливо високої імовірності безвідмовної роботи та значного середнього наробітку до відмови, довговічності роботи, особливо, при різних режимах навантаження, ремонтопридатності тощо. При цьому, основою забезпечення цих експлуатаційних показників є правильно вибрані: схема компонування передачі, матеріал зубчастих коліс, конструктивні чинники зубчастих коліс, геометрія зачеплення, технологія виготовлення та умови роботи зубчастої передачі в процесі експлуатації.
Проаналізувати питання забезпечення міцності та зносостійкості зубчастих передач редукторів загального призначення технологічними методами з урахуванням дії внутрішніх та зовнішніх динамічних навантажень.
Основними видами руйнування зубчастих передач в процесі експлуатації є:
втомна поломка зубців - 24 % ;
втомне викришування робочих поверхонь зубців - 20 % ;
зношування зубців - 18 % ;
задири та заїдання зубців, крайові сколи тощо - 23 % ;
поломка зубців від перевантаження - 15 %.
Таким чином, домінуючими видами руйнування зубчастих передач є втомне руйнування, зношування та поломка зубців від перевантаження, які становлять 77% всіх відмов. Результати досліджень стверджують, що значний вплив на ці види руйнування зубчастих у процесі експлуатації мають динамічні навантаження. Вони виникають при роботі зубчастої передачі і поділяються на внутрішні та зовнішні.
Джерелом виникнення внутрішніх динамічних навантажень є зубчасті колеса передачі, які працюють в умовах навантаження при виконанні корисної роботи. Основний вплив на ці динамічні навантаження мають похибки основного кроку Pb зубців ведучого та веденого коліс, тобто ступінь точності їх виготовлення, згідно з ГОСТ 1643-81, та їхня колова швидкість.
Розглянемо питання врахування зовнішніх динамічних навантажень на зубці передачі в процесі експлуатації при розрахунках її на контактну міцність і міцність на згин. Встановлено чотири режими навантаження машини: рівномірний, з малою нерівномірністю, з середньою нерівномірністю та зі значною нерівномірністю. Залежно від вибраного режиму навантаження визначається значення коефіцієнта КА, який враховує зовнішні динамічні навантаження. Його значення коливаються в межах від 1,0 до 2,25 при розрахунках на втому, а при розрахунках на міцність від максимального навантаження  (при перехідних процесах) від 1,2 до 6. Ці значення встановлені за  даними експериментів, динамічних розрахунків і галузевих норм для конкретних машин. Визначення коефіцієнта КА для конкретних умов експлуатації роботи зубчастих передач є актуальним для забезпечення їх міцності та зносостійкості.
На міцність і зношування зубчастих передач  у процесі експлуатації великий вплив має закон розподілу діючих навантажень за часом. За розподілом величин амплітуд напружень за часом можна виділити чотири типових режими:
важкий режим, який описується інтегральною функцією бета-розподілу;
середній рівноімовірний режим, який описується інтегральною функцією рівноімовірного розподілення;
середній нормальний режим, який описується інтегральною функцією нормального розподілу;
легкий режим, який описується інтегральною функцією гамма-розподілу.
Можна вважати, що режими навантаження та зовнішні динамічні навантаження впливають на міцність зубчастої передачі та на значення границі витривалості зубців коліс.
При нестаціонарних режимах навантаження сумування пошкоджень виконують за залежністю ,
де ni - фактична кількість циклів навантаження, Ni - кількість циклів до руйнування для різних рівнів діючих напружень ; a - величина, яка характеризує опір деталі навантаженню.
У випадках одноступеневої зміни навантаження можуть відбуватись різні збіги початкових  та кінцевих  рівнів напружень і чисел циклів їх дії nn i nk. При короткому початковому навантаженні відбувається зміцнення матеріалу і збільшення nk порівняно з Nk.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Аналіз методів покращення роботи зубчастих передач редукторів загального призначення

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок