Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Електрообладнання автомобіля

Електрообладнання автомобіля

Назва:
Електрообладнання автомобіля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,51 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат
на тему:
Електрообладнання автомобіля


1. Джерела електричної енергії
Акумуляторна батарея слугує для живлення електричним струмом стартера під час пуску двигуна, а також усіх інших приладів електрообладнання, коли генератор не працює або не може ще віддавати енергію в коло (наприклад, під час роботи двигуна в режимі холостого ходу). Вона складається з шести свинцево-кислотних двовольтових акумуляторів, з'єднаних між собою послідовно, що забезпечує робочу напругу в колі 12 В. Бак акумуляторної батареї, який виготовляється з кислототривкої пластмаси або ебоніту, поділено перегородками на шість відділень. На дні кожного відділення є ребра (призми), на які спираються пластини акумуляторів.
Акумуляmop складається з півблоків позитивних і негативних пластин, ізольованих одна від одної сепараторами які виготовлено з пористих пластмас (міпори або міпласта). Пластини відливають у вигляді решіток із свинцю з додаванням 7...8 % стибію (сурми) для механічної міцності. В решітку пластин упресовують активну масу, приготовлену на водяному розчині сірчаної кислоти з оксидів свинцю — свинцевого сурику (Рb304) та свинцевого глету (РbО) — для позитивних пластин і свинцевого порошку — для негативних. Аби збільшити ємність акумулятора й зменшити його внут-рішній опір, однойменні пластини з'єднують у півблоки, що закінчуються вивідними полюсними штирями.
Півблоки з позитивними й негативними пластинами складають у блок так, що позитивні пластини розташовуються між негативними; тому останніх завжди на одну більше. Це дає змогу краще використа-ти активну масу позитивних пластин і захищає крайні з них від короблення та руйнування.
Сепаратори встановлюють між пластинами так, щоб їхній ребристий бік був повернутий до поверхні позитивних пластин, за-безпечуючи тим самим краще надходження до них електроліту. Зверху пластини покривають перфорованим пластмасовим запобіж-ним щитком.
Складений акумулятор поміщають у відділення бака й закривавають кришкою, що має два отвори для виходу полюсних штирів, а також отвір для заливання електроліту, який закривається різьбовою пробкою. У пробці є вентиляційний отвір, що сполучає внутрішню порожнину акумулятора з атмосферою. Зазори між кришками та стінками бака заповнюють бітумною мастикою. Акумулятори з'єд-нують між собою свинцевими перемичками. Полюсні штирі крайніх акумуляторів (плюсовий та мінусовий) призначаються для шикання батареї в коло електрообладнання автомобіля.
В акумулятори заливають електроліт, що складається з хімічно чистої сірчаної кислоти (H2S04) і дистильованої води.
¦ Електроліт готують (табл. 1) у кислототривкій посудині (свинцевій, керамічній, пластмасовій), вливаючи кислоту у воду. За-кивати воду в кислоту не можна, оскільки процес сполучення в цьому разі відбуватиметься на поверхні, спричиняючи розбризкування кислоти, що може призвести до опіків тіла та зіпсувати одяг.
¦ Під час приготування електроліту необхідно надівати захисні окуляри, гумові рукавиці та фартух.
¦ У разі потрапляння сірчаної кислоти на шкіру потрібно до надання кваліфікованої медичної допомоги обережно ватою зняти кислоту й промити вражене місце струменем води, а потім — 10 %-ним розчином соди або нашатирного спирту.
Таблиця 1
Співвідношення кислоти й води для приготування електроліту відповідної густини
Густина електроліту, г/см3,
зведена до температури 15 °С | На 1 л води додати сірчаної кислоти, л, густиною 1,83 г/см3
1,23
1,25
1,27
1,29 | 0,280
0,310
0,345
0,385
Під час пропускання через батарею постійного струму (заряджання) в акумуляторах відбувається перетворення електричної енергії на хімічну, що виражається в зміні складу активної маем на позитивних пластинах утворюється перекис свинцю (Рb02), а на негативних — губчастий свинець (Рb)] та в збільшенні густини електроліту. Розряджання — зворотний хімічний процес, під час якого знижується густина електроліту, а активна маса на тих й інших пластинах перетворюється на сірчанокислий свинець (PbS04).
Оскільки густина електроліту визначає електрорушійну силу (ЕРС), яку розвиває акумулятор, за її значенням можна судити про ступінь зарядженості батареї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Електрообладнання автомобіля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок