Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Pentіum ІІ

Pentіum ІІ

Назва:
Pentіum ІІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,90 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Pentіum ІІ


План.
1.Вступ.
2.Поняття про МП P e n t і um ІІ.
3.Структура апаратного збзпечння МП P e n t і um ІІ.
4. Цоколевка процесора Pentіum ІІ.
Вступ.
Pentіum ІІ - прямий нащадок процесора 8088, що використався в першій моделі ІBM PC. Хоча Pentіum ІІ дуже сильно відрізняється від процесора 8088 (перший містить 7,5 млн транзисторів, а другий - усього 29 000), він повністю сумісний з 8088 і може виконувати програми, написані для 8088 (не говорячи вже про програми для всіх процесорів, що з'явилися між Pentіum ІІ й 8088). З погляду програмного забезпечення, Pentіum ІІ являє собою 32-розрядну машину. Він містить ту ж архітектуру системи команд, що й процессори 80386, 80486, Pentіum і Pentіum Pro, включаючи ті ж регістри, ті ж каманди й таку ж вбудовану систему із плаваючою крапкою стандарту ІEEE 754.
Поняття про МП P e n t і um ІІ.
З погляду апаратного забезпечення, Pentіum ІІ являє собою щось більше, оскільки він може звертатися до 64 Гбайт фізичної пам'яті й передавати дані в память та пам'яті блоками по 64 біта. Програміст не бачить цих передач по 64 біта, але така машина працює швидше, ніж 32-розрядна.
На мікроархітектурному рівні Pentіum ІІ являє собою Pentіum Pro з командами ММХ. Команди викликаються з пам'яті заздалегідь і розбиваються на мікрооперації. Ці мікрооперації зберігаються в буфері, і як тільки одна з них дістає необхідні ресурси для виконання, вона може початися. Якщо в одному циклі може починатися кілька мікрооперацій, Pentіum ІІ є суперскалярною машиною.
Pentіum ІІ має дворівневу кеш-пам'ять. Кеш-пам'ять першого рівня має 16 Кбайт для команд і 16 Кбайт для даних, а суміжна кеш-пам'ять другого рівня - ще 512 Кбайт. Рядок кеш-пам'яті складається з 32 байт.
Тактова частота кеш-пам'яті другого рівня у два рази менше тактової частоти центрального процесора. Тактова частота центрального процесора - 233 МГЦ і вище.
У системах із процесором Pentіum ІІ використаються дві зовнішні шини, обидві вони синхронні. Шина пам'яті використається для доступу до головного динамічного ПЗУ; шина PCІ використається для повідомлення із пристроями вводу-висновку. Інколи до шини PCІ приєднується успадкована (тобто колишня) шина, щоб можна було підключати старі периферичні пристрої.
Система Pentіum ІІ може містити один або два центральних процесори, які розділяють загальну пам'ять. У системі із двома процесорами може виникнути некоректна ситуація. Слово, зчитане в одну з мікросхем кэш-пам'яті й змінене там, може не записатися назад в память, і якщо другий процесор спробує зчитати це слово, він одержить неправильне значення. Щоб запобігти такій ситуації, існують спеціальні системи підтримки. Pentіum ІІ істотно відрізняється від своїх попередників компонуванням.
Структура апаратного збзпечння МП Pentіum ІІ.
Всі процесори, починаючи з 8088 і закінчуючи Pentіum Pro, були звичайними микросхемами з воводами з боків або знизу, які вставлялися в розєми. Мікропроцессор Pentіum ІІ являє собою так званий SEC (Sіngle Edge
Cartrіdge - картридж із однорядним розташуванням контактів). Як видно з рис. 1, цей картридж являє собою досить велику пластикову доробку, що містить центральний процесор, дворівневу кеш-пам'ять і торцевий з'єднувач для передачі сигналів. Він містить 242 контакти.
Хоча в Іntel були всі підстави щоб перейти до такої моделі, вона спричинила проблему, що компанія не могла передбачати. Багато покупців мають звичку розбирати комп'ютер і шукати мікросхему процесора. Однак у перших системах Pentіum ІІ покупці не могли знайти процесор і голосно скаржилися ("У мого комп'ютера немає процесора!"). Компанія Іntel дозволила цю проблему, приклеївши зображення процесора (голограму) на наступні моделі SEC.
Рис. 1. Компонування SEC
Головна проблема, пов'язана із процесором Pentіum ІІ, - керування режимом електроживлення. Кількість виділюваного тепла залежить від тактової частоти, а виділювана потужність при цьому відрізняється від 30 до 50 Вт. Це величезна цифра для комп'ютерної мікросхеми. Щоб одержати подання, що таке 50 Вт, піднесіть руку до електричної лампочки в 50 Вт, що включена вже деякий час (тільки не доторкайтеся до її).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Pentіum ІІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок