Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Експлуатація машин для обробки риби та м'яса

Експлуатація машин для обробки риби та м'яса

Назва:
Експлуатація машин для обробки риби та м'яса
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,08 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Експлуатація машин для обробки риби та м'яса


М'ясорубки
М'ясорубки призначені для подріб-нення м'яса та риби і приготування з них фаршу. На торговельних підприємствах застосовуються в основному м'ясорубки з індивідуальним електроприводом: 764, МІМ-82М, 632.М, МІМ-105М. Всі вони мають однакову будову й відрізняються тільки габаритами, продук-тивністю та деякими конструктивними особливостями. Складаються вони з елект-роприводу і самої м'ясорубки. Електропривід має електродвигун і редуктор, який служить для зниження числа оборотів при передачі обертального руху від електро-двигуна до шнека м'ясорубки. Корпус м'ясорубки має горизонтальний пустотілий циліндр та вертикальну горловину. Всередині циліндра на стінках є направ-ляючі ребра, які перешкоджають обертанню продукту разом із шне-ком і сприяють обертанню продукту всередині камери.
На горловину кріпиться завантажувальний пристрій у вигляді лійки або лотка із обмежувальним кільцем над отвором, щоб під час завантаження рука робітника не діставала до шнека. Шнек мас з одного боку палець, на якому кріпиться набір ножів та решіток, а з другого боку - хвостовик, який входить в отвір вала редуктора під час під'єднання м'ясорубки до електропривод}'. Крок витків шнека поступово зменшується в сторону ножів і решіток, що визрі-ває ущільнення продукту при його пересуванні до підрізної решіт-ки у вигляді суцільної маси.
До складу різального механізму входять нерухома підрізна решітка з трьома загостреними з одного боку перемичками, два обертальні хрестоподібні ножі з чотирма радіальними лезами, не-рухомі ножові решітки з різним діаметром отворів.
Для різноманітної ступені подрібнення м'ясорубки комплек-туються наборами ножів та решіток. Для дрібного подрібнення на палець шнека одягають підрізну решітку різальними лезами назовні, двосторонній ніж різальними лезами в сторону обертання шнека, решітку з великими отворами, другий двосторонній ніж, решітку з малими отворами, розпірне кільце та нагвинчують натискну гайку. Для великого подрібнення замість решітки з малими отворами та двостороннього ножа одягають друге розпірне кільце.
На бічній стороні машини розміщені кнопки "Пуск". "Стоп", лампа, яка сигналізує про підключення машини до електромережі, рукоятка, яка полегшує виштовхування шнека із корпуса машини при її розбиранні.
Правила експлуатації МІМ-105 М
Машина монтується на фундаменті висотою 50-100 мм від підлоги. Відстань між стіною і машиною повинна бути не менша 500 мм. Місце встановлення обладнується силовим електричним вводом та контуром заземлення, який приєднується до машини ка-белем, прокладеним у трубах під підлогою.
Перед початком роботи різальний інструмент, робочу камеру промивають кип'ятком. Хвостовик шнека змащують несоленим харчовим жиром. Вставляють шнек, і на пальці у відповідній по-слідовності закріплюють решітки й ніж.
Решітки мають виїмки, які під час складання повинні попасти на виступ камери, що притримує їх від обертання. Ножі мають цент-ральний отвір такої ж форми, що й зовнішній контур пальця, це забезпечує обертання ножів.
Далі вставляють розпірне кільце і загвинчують натискну гай-ку до упору, а потім повертають назад на 3/4 оборота та вмикають привід. Якщо сильно закрутити гайку, може виникнути перенавантаження електродвигуна, а при недостатньому закручуванні про-дукт погано подрібнюється.
Добре промите м'ясо звільнюють від кісток і сухожилля, ріжуть на шматочки від 50 до 200 г, викладають у завантажувальну чашу, за допомогою штовхача через горловину проштовхують до шнека. Шнек пересуває м'ясо до підрізної решітки, де здійснюєть-ся його попереднє роздрібнення різальними кромками решітки; кромками обертального двостороннього ножа. Після цього відбу-вається основне подрібнення в першій і другій ножових решітках за рахунок щільного прилягання різальних кромок обертальних ножів. Через дрібну решітку фарш продавлюється в тару.


Основні несправності м'ясорубок
Несправності | Причини | Способи усунення
М'ясорубка не ріже, а давить м'ясо | Неправильно встановлені ножі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Експлуатація машин для обробки риби та м'яса

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок