Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Бронзування поверхонь. Аерографія

Бронзування поверхонь. Аерографія

Назва:
Бронзування поверхонь. Аерографія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,72 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Бронзування поверхонь. Аерографія


Бронзування поверхонь
Покриття поверхонь металевими порошками (алюмінієвим, бронзовим тощо), розведеними на водному або неводному в'яжучому матеріалі, називають бронзуванням. Застосовують його для внутрішніх і зовнішніх фарбувань поверхні. При внутрішніх роботах бронзовими порошками покривають ліпні і дерев'яні прикраси, вентиляційні решітки, виконують декоративний розпис і накатують рисунки валиками. Зовнішні металеві поверхні покривають сумішшю з алюмінієвої пудри, щоб захистити їх від корозії.
Є два способи бронзування: бронзування на відлипність і фарбування готовою сумішшю, приготовленою з металевим порошком.
Бронзування на відлипність застосовують під час оздоблення невеликих поверхонь ліпних виробів, скульптур, багетів тощо. Поверхню, яку мають бронзувати, підготовляють так само, як і під високоякісне олійне фарбування. Під час підготовки слід по можливості максимально усунути відсмоктувальну здатність пористої поверхні.
Підготовлюючи дерев'яну поверхню, її очищають від задирок і прооліфлюють. Дефектні місця підмазують і вирівнюють шпаклівкою. Після нанесення і висихання кожного шару шпаклівки поверхню шліфують. Для остаточного шліфування застосовують дрібнозернисту шліфувальну шкурку № 8—12.
Поверхню ліпних виробів з гіпсу у пошкоджених місцях підмазують гіпсовим розчином. Після висихання підмазки її шліфують дрібнозернистою шкуркою і прооліфлюють або проклеюють 10%-м розчином тваринного клею. Оліфу або клейовий розчин наносять щіткою у два шари, шліфуючи кожний нанесений шар після висихання.
Підготовлену поверхню ґрунтують олійною або емалевою фарбою марки ГФ-230. Колір фарби повинен відповідати кольору бронзи, якою її будуть опоряджувати. Під бронзування алюмінієвим порошком ґрунтують здебільшого сумішшю білого кольору, а під бронзовий порошок — жовтого. Після висихання шару ґрунтовки поверхню злегка шліфують і вкривають лаком. Через деякий час, коли лак ще дає відлипність, на поверхню волосяною щіткою або ватним тампоном наносять шар бронзового
порошку. Частинки бронзи міцно прилипають до поверхні, утворюючи на ній кольорову плівку. Щоб запобігти окисленню бронзової плівки, поверхню знову покривають безбарвним спиртовим лаком або нітролаком. Такий спосіб бронзування дає хороший декоративний ефект. Проте при цьому збільшується витрата бронзи, частина якої не прилипає до поверхні і у вигляді пилу осідає на підлогу. Для зберігання бронзи під місця опорядження слід підкладати папір, на який вона буде осідати.
Щоб зменшити витрату бронзового порошку під час роботи за цим способом, порошок розводять уайт-спіритом, спиртом або сольвентом і наносять на поверхню щіткою або аерографічним фарборозпилювачем. Після нанесення розчинник випаровується, а бронзовий порошок прилипає до неповністю висохлої поверхні, що дає відлипність, і надалі міцно на ній утримується.
Під час фарбування готовою сумішшю бронзовий порошок розводять клейовою водою, гліфталевим, олійним або іншим лаком і цією сумішшю покривають поверхню так само, як і звичайними фарбами. Частинки порошку погано змочуються в'яжучим, тому вони спливають на поверхню фарбової плівки, утворюючи блискуче кольорове покриття. Для розведення бронзових порошків не можна застосовувати жирні олійні лаки, які дають тьмяну фарбову плівку.
Склад суміші для бронзування
Олійно-смоляний лак 1 л
Бронзовий порошок 400—450 г
Спосіб приготування. Бронзовий порошок затирають на невеликій кількості лаку. Отриману суміш розводять рештою лаку до робочої в'язкості. Для виготовлення суміші з алюмінієвого порошку його беруть 200— 220 г на 1 л лаку.
Для роботи суміш приготовляють невеликими порціями, які мають бути відразу використані, оскільки при довгому зберіганні спостерігають сильне змочування частинок бронзи, які осідають на дно посудини. Надалі під час нанесення на поверхню частинки бронзи не будуть спливати у зовнішній шар плівки і вона втратить блиск, стане тьмяною.
Аерографія
Аерографією (кресленням повітрям) називають спосіб оздоблення поверхні, при якому рисунок виконують нанесенням фарби фарборозпилювачем крізь отвори в трафареті.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Бронзування поверхонь. Аерографія

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок