Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Науково-технічна революція

Науково-технічна революція

Назва:
Науково-технічна революція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,76 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Науково-технічна революція
(НТР)


1. НТР і світова культура
Для всього повоєнного періоду розвитку людства бу-ли характерні безпрецедентні прискорення й поглиблення науково-технічного прогресу, його проникнення в нові га-лузі виробництва, перетворення науки на безпосередню продуктивну силу. У другій половині XX століття людст-во вступило в епоху сучасної науково-технічної революції (НТР). Практично в усіх наукових галузях було зроблено численні відкриття. Особливо важливим було те, що роз-рив між науковим відкриттям і його виробничим викори-станням дедалі більше скорочувався. Про значення цього чинника свідчать загальні витрати на дослідження й роз-робки, які у всьому світі складали, наприклад, у 1988 р -близько 500 млрд доларів. З них левова частина припада-ла на індустріальні країни, в тому числі на СІЛА - 140 млрд, Західну Європу та Канаду разом - 90 млрд, Японію - 50 млрд доларів.
Яскравим прикладом визначних наукових досягнень у другій половині XX ст. є успіхи в дослідженні космосу. За-пуск у СРСР 4 жовтня 1957 р. штучного супутника Землі започаткував освоєння людиною космічного простору. Перший американський супутник було запущено на орбіту 1 лютого 1958 року. 12 квітня 1961 р. на радянському космічному кораблі «Восток» Ю. Гагарін вперше здійснив орбітальний політ навколо Землі. Американський астро-навт А. Шепард 5 травня того ж таки року провів значно простіший політ. У березні 1965 р. космонавт О. Леонов уперше вийшов у відкритий космос. Виведення американ-цями в 1964 р. на постійну орбіту штучного супутника зв'язку, висадка у 1969 р. американців Н. Армстронга і Е. Олдріна на Місяць, а також запуск першого космічного апарата, який в 1973 р. вийшов за межі Сонячної системи, засвідчили, що СІЛА у космічному суперництві з СРСР по-чали його випереджати. У липні 1975 р. вперше відбулося стикування в космосі кораблів «Аполлон» (СІЛА) і «Союз» (СРСР), запущених з територій двох держав. З 1981 р. в США стали запускати кораблі багаторазового використан-ня - «човники». У дослідженні космосу беруть участь й інші країни. Зокрема, виводили штучні супутники Землі на орбіту Франція (1965), Австралія (1967), Японія (1970), Китай (1970), Англія (1971). Протягом 70 - 80-х років здійснено запуски космічних апаратів для вивчення інших планет - Венери, Юпітера, Марса.
Одна з найновіших галузей науки - фізика атмосфери - зробила прорив у галузі загальних знань людини про Всесвіт. З'явилися нові наукові галузі: космічна медици-на і космічна біологія.
Відкриття в оптиці, механіці, радіофізиці, фізиці твер-дого тіла, в галузі рентгенофізики, магнетизму привели до комп'ютерної революції. Вони стали основою для подаль-шого розвитку таких галузей науки, як кібернетика, авто-матика, для удосконалення найновіших технологій. У 1947 р. американські вчені винайшли транзистор, який замінив електронні лампи. Він працював швидше і був порівняно з лампами значно меншим за розмірами. У 1957 р. на цій основі було створено першу в світі мікросхему, що вміщалася на маленькій платівці кремнію. Відтоді мікросхеми почали застосовуватись у комп'ютерах - маши-нах, що зберігають і обробляють інформацію. У 50 - 60-х роках було здійснено перехід до нових комп'ютерів на транзисторах. З середини 70-х років, коли з'явилися комп'ютери з дуже малими і швидкодіючими мікросхема-ми, розпочалась епоха масової комп'ютеризації.
Відкриття в галузі ядерної фізики і фізики плазми привели до створення нових напрямків - атомної і плаз-мової технологій. Увагу фізиків-ядерників було прикуто і до елементарних частинок, які потрапляють на Землю у вигляді космічного випромінювання.
Великих успіхів досягли фізики-оптики. Оптичні при-лади дають змогу оглядати й фотографувати з космосу не тільки важкодоступні місця Землі, а й поверхні інших планет Сонячної системи. Винайдені в 1955 р. оптичні во-локна, або світловоди (гнучкі скляні нитки), що пропус-кають світло, послужили основою для створення ендоско-па. Виникла волоконна оптика, за допомогою якої можна вивчати внутрішні органи тіла.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Науково-технічна революція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок