Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Найпростіші види столярних з'єднань. Кутові з'єднання елементів меблевих виробів

Найпростіші види столярних з'єднань. Кутові з'єднання елементів меблевих виробів

Назва:
Найпростіші види столярних з'єднань. Кутові з'єднання елементів меблевих виробів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,51 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Найпростіші види столярних з'єднань. Кутові з'єднання елементів меблевих виробів


Меблеві вироби можуть складатися з деталей, складальних одиниць і груп. До деталей належать бруски різної форми, розкладки, планки, дошки і щити. Складальною одиницею називають декілька зібраних деталей, які являють собою елементарну частину виробу. Група — це частина виробу, яка складається з деталей і складальних одиниць.
Деталі можуть мати різні розміри, перерізи і форми. Виготовляють деталі з одного суцільного відрізка, склеюють по ширині і товщині або з'єднують по довжині.
Споювання — це з'єднання брусків або дощок по ширині кромками в щити або площинами в блоки. Споювання можна здійснювати різними способами (рис. 1). Важливе значення при споюванні має правильний підбір деталей за напрямом їх волокон. Так, при склеюванні деталей на гладку фугу в масивні щити для запобігання жолобленню одноіменні праві площини брусків або дощок повинні бути повернуті в протилежні боки, а одноіменні кромки —одна до одної. Крім того, запобігати жолобленню щитів можуть вставлені шпонки, вклеєні і наклеєні рейки. Для більшої формостійкості щити виготовляють багатошаровими, склеєними із трьох або п'яти одношарових щитів з взаємно перпендикулярним напрямом волокон.
Рис. 1. Способи споювання щитів:
а — на гладку фугу, б — в четверть, в — на рейку, г — в паз і гребінь, д —в паз і трикутний гребінь, е — на «ластівчин хвіст»
Рис. 2. Схеми з'єднання дощок по кромці і довжині:
а- по кромці на рейку К-1, б- в четверть по кромці К-2, в -в трикутний паз і гребінь по кромці К—3, г — трапецієвидний паз і гребінь по кромці К-5, д —на гладку фугу (по кромці) К-6; е-по довжині на «ус», є- по кромці в прямокутний паз і гребінь К—4, ж— клейове з'єднання на зубчастий шип уший
Зрощуванням називають з'єднання відрізків деревини по довжині на вставну рейку, в четверть, прямолінійний або трапецієвидний паз і гребінь, на «вус», на клиновидний або зубчастий шип та ін. (рис. 2). Вид зрощування залежить від застосування деталей.
Якщо деталі не несуть навантаження (плінтуси), то їх зрощують на «вус» під кутом 45°, застосовуючи при цьому стусло.
Найширше застосовують зрощування на клиновидні або зубчасті шипи, при яких утворюється велика площа склеювання півторців. Це забезпечує міцне з'єднання і більш економне використання деревини. Клиновидне з'єднання можна здійснювати як по ширині деталі, так і по її товщині. Його застосовують для з'єднання меблевих і столярних деталей.
Нарощуванням з'єднують по довжині деталі, які експлуатують у вертикальному положенні. Цей вид з'єднання використовують при здовженні різноманітних стояків і стовпів. Нарощування виконують впритик з потайним шипом, торцевим гребінем, із вставним шипом. Стовпи з'єднують впівдерева косим прирубком впритик з накладками. Такі з'єднання іноді скріплюють хомутами.
Довжина стиків повинна бути не менше як дві товщини при з'єднанні брусків або два діаметри при з'єднанні колод. Нарощування деталей цими способами з'єднань в столярному і особливо в меблевому виробництвах застосовується дуже рідко.
Кутові з'єднання елементів меблевих виробів
Більшість меблевих виробів мають прямокутну форму, тобто деталі, складальні одиниці і групи з'єднуються під прямим кутом. Найбільш поширене з'єднання брусків — шипове. Воно складається з двох елементів — шипа і провушини або гнізда (рис. 3). Залежно від необхідної міцності з'єднань і товщини деталей може бути виготовлено один, два, три і більше шипів. Збільшення кількості шипів збільшує площу склеювання, а значить, і міцність з'єднання, і виробу в цілому. Згідно з ГОСТ 9330—76, шипові з'єднання брусків бувають кутові кінцеві, кутові серединні і кутові ящикові.
Кутові кінцеві з'єднання брусків (рис. 3). Розміри шипів і інших елементів кутових кінцевих з'єднань повинні бути виконані згідно з ГОСТ 6449.1^—82. Розміри і форма деталей і їх з'єднувальних елементів визначаються кресленням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Найпростіші види столярних з'єднань. Кутові з'єднання елементів меблевих виробів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок