Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> З історії зв’язку

З історії зв’язку

Назва:
З історії зв’язку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,12 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
“З історії зв’язку”


Перший семафорний телеграф
Вперше ідею передачі літер на відстані реалізував французький інженер Клод Шап. 1791 року він побудував перший семафорний телеграф, який проіснував до 1852 року. Зв’язок обмежувався реєстрацією накладення стрілок на вежах, які будувались на високих пагорбах, що знаходились на відстані видимості підзорних труб. Семафорні станції були широко розповсюджені в Франції. До середини ХІХ століття в країні діяло 556 таких станцій. По всій її території тягнулись телеграфні вежі на кшталт сучасних ліній електропередач.
Перші телеграфні апарати
Справжню революцію в справі електрозв’язку по проводах здійснили російський академік Б.С.Якобі і американський вчений (художник за професією) С.Морзе, які незалежно один від одного запропонували записуючий телеграф. Створена С.Морзе телеграфна азбука, де літери позначаються комбінацією крапок і тире, використовується й досі.
Першу практично придатну конструкцію записуючого телеграфного апарата створив Б.С.Якобі в 1839 році. А вже в 1841-му він ввів в експлуатацію лінію, обладнану записуючим телеграфом, що з’єднувала Зимовий палац з Головним штабом. 1843 року була побудована лінія зв’язку між Петербургом і Царським Селом. Її протяжність склала 25 км. Перша діюча лінія зв’язку в США (Вашингтон – Балтимор) протяжністю 63 км почала діяти 1844 року.
1850 року Б.С.Якобі сконструював перший букводрукувальний апарат, який 1855 року був вдосконалений американцем Д.Юзом. За допомогою апарата Юза можна було передавати до 40 слів за хвилину. Цей апарат згодом стали застосовувати не лише в США , ала й в багатьох країнах Європи.
Значний прогрес у розвитку телеграфної апаратури пов”язаний з іменем французького механіка Ж.Бодо. У середині 70-х років ХІХ століття він створює телеграфні апарати один кращий за одного, що дозволяли по одному й тому ж кабелю передавати кілька телеграм одночасно, з кількаразово зростаючою швидкістю прийомопередачі. Цей винахід був сприйнятий як диво техніки. Апарати Бодо використовувались протягом багатьох років до заміни їх більш вдосконаленими апаратами ХХ століття.
Першу вдалу конструкцію фототелеграфа для передачі на відстані нерухомих зображень запропонував у 1855 році італійський фізик Дж.Казеллі. В конструкцію він заклав принцип електрохімічного запису зображення при прийомі. Вже потім з’явився так званий більдапарат, що отримав широке розповсюдження в багатьох країнах.

Рекордна кількість відправлених телеграм
Найбільша кількість телеграм, відправлених телеграфом загального користування в одній країні, була зареєстрована 1980 року в СРСР. Усього за рік у відділеннях зв’язку відстукали 530,7 млн. телеграм. На другій позиції залишається Індія, на території якої, згідно з останніми опублікованими даними, було зареєстровано 72 млн. телеграм.
Але якщо брати за основу показник користування телеграфом на душу населення конкретної країни, то на першому місці Нова Зеландія. Щороку кожен житель цієї країни відправляє в середньому 5 телеграм, тоді як на кожного жителя Радянського Союзу припадало в середньому всього по 2 телеграми. Порівняймо: у Швеції на кожні 1000 чоловік було відправлено всього 43 телеграми.

Найменший факс
Найменший у світі факс – Pocket Faxer. Його конструкція розроблена американськими спеціалістами з фірми “Telecraft industries”. Вага факсу всього 160 г, його розмір дорівнює стандартній сигаретній коробці. Міні-факс можна використовувати і як кишеньковий калькулятор, телефонну записну книжку чи будильник. Живиться факс від батарейок на чипах. Передбачено також його підключення до звичайної телефонної мережі.

Перший телефоний аппарат
Вперше ідею використання електричного струму для “транспортування” звукових сигналів запропонував у 1854 році французький службовець телеграфного агенства Ш.Бурсель. Однак реалізувати свою блискучу ідею йому не вдалося. Це зробив німецький винахідник Ф.Рейс, який через кілька років створив апарат, де електричним ланцюгом були пов”язані передавач, приймач і джерело електрики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: З історії зв’язку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок