Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Організація робочого місця та його обладнання при ручній обробці деревини. Розмітка та розмічувальний інструмент.

Організація робочого місця та його обладнання при ручній обробці деревини. Розмітка та розмічувальний інструмент.

Назва:
Організація робочого місця та його обладнання при ручній обробці деревини. Розмітка та розмічувальний інструмент.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,72 KB
Завантажень:
533
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Організація робочого місця та його обладнання при ручній обробці деревини. Розмітка та розмічувальний інструмент.


Організація робочого місця та його обладнання при ручній обробці деревини.
На сучасних механізованих меблевих підприємствах ще застосовується на окремих стадіях технологічного процесу ручна обробка деревини, особливо на складальних операціях, ремонтних роботах, а також при виготовленні виробів за спеціальним замовленням. Це дає змогу глибше пізнати обробні властивості деревини, порівняти трудність ручної обробки з обробкою на сучасних високопродуктивних верстатах та верстатних лініях.
Робоче місце — це частина площі цеху, на якій розміщені верстат, різноманітні пристрої та інструменти. Раціональна організація робочого місця дає можливість підвищити продуктивність прані робітника, поліпшити якість продукції, зменшити небезпечність роботи.
Залежно від характеру виконуваної операції робоче місце столяра організовують по-різному, проте основним обладнанням є столярний верстат (рис. 1).
Верстат складається із підверстаччя і кришки. Підверстаччя виготовляють, як правило, з м'якої породи деревини. Воно складається з двох стояків, зв'язаних між собою поздовжніми брусками за допомогою клинових з'єднань, які в разі розгойдування підбивають, щоб надати підверстаччю стійкості. Часто в підверстгччі роблять шафку для зберігання інструментів. Кришку верстата виготовляють з сухої дубової, букової або березової дошки 60—80 мм завтовшки, обкладеної з неробочої сторони брусками. З протилежного відносно робітника боку в кришці верстата знаходиться виїмка (лоток), де під час роботи розміщують дрібний інструмент. Його ще називають інструментальною дошкою. Кришка повинна бути рівною і чистою. її покривають оліфою.
Для кріплення заготовок у верстат у передній частині його є передній притискний гвинт (передні лещата), а в задній — задня притискна коробка (задні лещата); гвинти можуть бути з дерева або металу.
У кришці (паралельно передньому краю верстата) і в задній притискній коробці зроблено наскрізні гнізда, в які вставляють верстатні дерев'яні або металеві клинки, потрібні для закріплення матеріалу в горизонтальному положенні. Закріплення дошки «на ребро» в горизонтальному положенні здійснюється переднім гвинтом. При цьому вільний кінець дошки спирається на підставку. У вертикальному положенні матеріал закріплюють переднім притискним гвинтом або задньою притискною коробкою.
Рис. 1. Столярний верстат:
1 — підверстаччя, 2 — передній притискний гвинт, 3 — кришка верстата, 4 — верстатний клинок, 5 — гнізда для клинків і гребінок, 6 — лоток для інструменту, 7 — задня притискна коробка, 8 — верстатна гребінка
Висоту верстата добирають відповідно до росту робітника так, щоб, стоячи біля верстата, не нахиляючись і не згинаючи рук, він міг поставити долоні на верстатну дошку. Якщо верстат вищий, то робітник змушений підносити руки, а якщо нижчий — то нахилятись корпусом при виконанні операцій; і те, і друге втомлює.
Кришку верстата слід регулярно чистити і час від часу вирівнювати. Постійно треба стежити за справністю гвинтів і періодично змащувати їх: металеві — машинним маслом або солідолом, а дерев'яні — парафіном або милом.
На верстаті повинні бути тільки інструменти, потрібні для роботи. Розміщують їх так, щоб при користуванні не робити зайвих рухів.
Столяри-новатори обладнують свої робочі місця спеціальними пристроями і шаблонами. Це сприяє значному підвищенню продуктивності праці.
При виконанні столярних робіт столяр, крім основного столярного інструменту (пилок, рубанків, доліт, стамесок, свердел), повинен мати і допоміжний (молотки, киянки, обценьки, кусачки, викрутки, гайкові ключі та напилки).
Розмітка та розмічувальний інструмент
Розмітка — це важлива стадія технологічного процесу, бо від неї залежить не тільки якість, а й кількість виготовлених деталей.
Всі столярні вироби виготовляють за кресленнями. Кожна деталь виробу своїми розмірами і формою повинна відповідати кресленню.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Організація робочого місця та його обладнання при ручній обробці деревини. Розмітка та розмічувальний інструмент.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок