Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Загальна будова машин для підготівельних робіт. Розрахунок зуба розпушувача

Загальна будова машин для підготівельних робіт. Розрахунок зуба розпушувача

Назва:
Загальна будова машин для підготівельних робіт. Розрахунок зуба розпушувача
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,01 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Загальна будова машин для підготівельних робіт. Розрахунок зуба розпушувача


1. Опис машин для підготівельних робіт
Підготовчі роботи полягають в очищенні будівельного майданчика від лісу і чагарника, каменів, будівельного сміття, корчуванні пнів, розпушенні гірських порід, мерзлих і міцних ґрунтів.
Кущорізи призначені для того, що зрізати чагарники і дерева з найбільшим діаметром стовбурів (20...40 см). Бувають кущорізи ножові і фрезерні. Найширше використовують ножові. Кущоріз є гусеничний трактор, на якому навішується робоче устаткування. Ходові візки трактора шарнірно сполучені з П-подібною рамою, яку можна піднімати і опускати гідроциліндрами. До неї за допомогою сферичного шарніра прикріплений робочий орган кущоріза - клиновидний відвал. На його нижній частині є ножі, частіше з пилкоподібною ріжучою кромкою. За відвалом встановлені лижі, що обмежують заглиблення відвала. Для захисту машини від падаючих дерев передбачена огорожа. При роботі відвал кущоріза опускають на грунт, машина пересувається вперед, зрізуючи чагарник і дрібні дерева і відсовуючи їх в сторони. Залежно від умов роботи проводять один або декілька проходів по одному сліду. При коротких захватках роботу здійснюють човниковим способом без розворотів. При великій довжині майданчика, що розчищається, машина працює з розворотами. Продуктивність ножових кущорізів 11000...14000 м2/ч при середній швидкості руху 3...4 км/ч і ширині захоплення до 3,6 м.
Корчувачі використовують для витягання з грунту (корчування) пнів діаметром до 0,45 м, каменів масою до 3000 кг, кореневих систем, чагарників, дрібних дерев і транспортування їх в межах майданчика, що готується. Корчувачі виконують на базі трактора. Робочий орган - гратчастий або суцільний відвал, нижня частина якого має зуби. Зуби тогокорчувача заглиблюють в грунт і при пересуванні заводять під камінь або пень, а потім, піднімаючи робоче устаткування, їх викорчовують. Корчувачі навішують на гусеничні трактори тягового класу 30...350, потужність 50...390 кВт. За 1 годину викорчовують 45...55 пнів, прибирають 15...20 м3 каменів, згрібають зрізані дерева, чагарники, викорчувані пні і камені з площі 2500...4000 м2.
Ропушувачі служать для пошарового розпушення міцних і мерзлих грунтів з подальшою їх розробкою іншими типами машин. Розпушувачі зазвичай виконують як навісне устаткування, що розміщується в задній частині гусеничного трактора. Їх класифікують по тяговому зусиллю базового трактора і його потужності: легкі (тягове зусилля - 30...100 кН, потужність двигуна базового трактора - менше 120 кВт), середні (100...150 кН, 120...150 кВт), важкі (250 кН, 300...500 кВт), надважкі (500 кН, 550...1000 кВт). По конструкції навісного пристрою розрізняють розпушувачі трьохланкові, паралелограмні нерегульовані і паралелограмні регульовані. У будь-якому випадку до корпусу заднього моста трактора жорстко прикріплена рама, шарнірно сполучена з поворотним елементом. У трьохланкових розпушувачах до цього елементу приварена поперечна балка. У паралелограмних розпушувачів вона має шарнірне з'єднання і додатково кріпиться у нерегульованих розпушувачів тягою, у регульованих - гідроциліндрами. Гідроциліндри служать для підйому і опускання поперечної балки. На ній змонтовані корпуси, в яких встановлені розпушуючі стійки. На одному розпушувачі може бути від однієї до п'яти розпушуючих стійок (залежно від конструкції). Корпуси часто кріплять до поперечної балки за допомогою вертикальної осі. На стійках є змінні наконечники, що виготовляються з матеріалу, стійкого до абразивного зносу. Найбільш проста - трьохланкова схема, найбільш складна - паралелограмна регульована. Проте при заглибленні стійкий кут різання в трьохланковій схемі змінюється, а в паралелограмної залишається постійним. У паралелограмної регульованою його можна змінювати з кабіни оператора гідроциліндрами. Це підвищує продуктивність розпушувачів. Руйнування порід і грунтів відбувається при поступальній ході машини і одночасному примусовому заглибленні стійки до заданої відмітки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Загальна будова машин для підготівельних робіт. Розрахунок зуба розпушувача

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок