Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Установки для поперечного розпилювання деревини

Установки для поперечного розпилювання деревини

Назва:
Установки для поперечного розпилювання деревини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,08 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Установки для поперечного розпилювання деревини


Напівавтоматичні установки призначені для повної механізації процесу кряжування стовбурної деревини.
Переваги: Висока продуктивність. Повністю механізований процес починаючи від подачі стовбура в установку і до операцій скирдування сортиментів. Занята менша кількість людей.
- механізм подачі стовбура на подаючий механізм
- механізм поздовжнього переміщення стовбура
- механізм різання
- механізм відміру довжини
- механізм скирдування сортиментів
- механізм керування
Марки напівавтоматичних установок: ЛО-15С; ЛО-15А; ЛО-68; МР-8; АПЛ-1; ЛО-65; ЛО-62; ЛО-67; ПЛХ-ЗАС; ЛО-68; ЛО-30.
Поперечне розпилювання стовбурів на сортименти називається кряжуванням, поперечне розпилювання довгих круглих лісоматеріалів на короткі відрізки називають також обробленням довгоміру на короткомір.
Об'єктом праці в цьому випадку є стовбур і довгомір, що характеризуються геометричними розмірами, формою, кривизною, збіжністю, діаметром і рядом інших параметрів.
Кряжування стовбурів і оброблення сортиментного довгоміру необхідно вести з точністю, що допускається ДСТ. Допуски довжин сортиментів, що відпилюються, при кряжуванні стовбурів не повинні перевищувати 5 см, а при обробленні довгоміру на короткомір ±2 см. Існують чотири методи розкрою стовбурів: індивідуальний, програмний, знеокремлений і груповий.
При індивідуальному методі кряжування моторист електро- чи бензопили або оператор напівавтоматичної лінії візуально оглядаючи, оцінює кожен стовбур, і візуально розкроює його на сортименти з урахуванням вад для одержання з нього колод високої якості і виконання сортиментного плану підприємства. У цьому випадку оператор дає послідовно замовлення на довжину кожного відрізка, що відпилюється. Продуктивність при цьому способі кряжування обмежена. При програмному методі розкрою стовбурів оператор також візууально оцінює якість стовбура і відразу вибирає і замовляє програму розкрою на весь стовбур. При цьому всі пропили, як правило, здійснюються водночас.
При знеокремленому методі розкрою всі стовбури кряжують на відрізки постійної довжини незалежно від їхніх розмірів і якості.
При груповому способі кряжують водночас кілька стовбурів (пачку стовбурів) і в результаті кожного пропилу одержують кілька Відрізків однакової довжини. При цьому методі розміри і якість окремих стовбурів при виборі довжин відрізків, що відпилюються, враховані бути не можуть, тобто використовується знеокремлений метод розкрою.
Продуктивність при цих методах кряжування досить велика, але вихід високоякісних сортиментів різко спадає.
Кряжу вальні установки підрозділяють на дві групи: для поштучного і групового кряжування стовбурів, а перша з цих двох груп підрозділяється ще й на установки з поздовжнім і поперечним переміщенням стовбура.
Установки групового кряжування стовбурів можуть мати поздовжнє переривчасте переміщення пачок стовбурів або поздовжнє переривчасте переміщення пили.
В даний час на лісових складах широко використовують одно- і двопильні кряжувальні установки з переривчастим поздовжнім переміщенням стовбурів, рідше з поперечним. Установки з поздовжнім переміщенням стовбурів. Пиляльними механізмами таких кряжувальних установок є верстати з круглим пилковим диском. Ці верстати мають високу продуктивність і надійну конструкцію.
Механізм пиляння (рис. 4.6) включає пилковий вал 2, 1 що закріплений на рамі в підшипниках 3. На одному кінці вала встановлюють привідний шків 1, на іншому пилковий диск 5, затиснутий спеціальними шайбами, одна з яких 4 закріплюється жорстко на валу, а друга 6 знімна. Гайка 7, що затискає шайби і пилковий диск 5, повинна закручуватись в напрямку, зворотному обертанню пилкового вала, що унеможливлює розкручування її під час роботи.
Рис. 4.6. Конструкція механізму пиляння круглопилкових верстатів
Для верстатів з верхнім розташуванням пилкового диска.
Для створення зазору між торцевою поверхнею затискних шайб і опорними поверхнями стола, а також виходу зубів пилки з пропилу діаметр пилки збільшують на 50.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Установки для поперечного розпилювання деревини

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок