Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Польові транзистори з ізольованим затвором (МДН).

Польові транзистори з ізольованим затвором (МДН).

Назва:
Польові транзистори з ізольованим затвором (МДН).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,56 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Польові транзистори з ізольованим затвором (МДН).


Властивості МДН структури.
В основі роботи польових транзисторів з ізольованим затвором лежать властивості МДН структури (рис.81).

Рис.81. Приклад МДН структури
По суті ця структура є плоским конденсатором однією з обкладок якого служить метал (затвор), дроугою - напівпровідник. Особливість такого МДН конденсатора по відношенню до класичного МДМ конденсатора полягає в тому, що в об'ємі напівпровідника заряд може бути пов'язаний з носіями різної фізичноі природи та різної полярності: вільними електронами та дірками, зарядженими додатньо іонізованими донорами, зарядженими від'ємно іонізованими акцепторами, а також зарядженими дефектами решітки. В МДН структурі, на відміну від pn переходу, існує гетеромежа, яка розділяє два середовища з різною структурою це, наприклад, межа, що розділяє напівпровідник та його окисел або інший діелектрик чи напівпровідник та повітря (вакуум). На вільній межі напівпровідника існує велика кількість обірваних зв'язків, які стараються захопити заряд із об'єму напівпровідника, а також зв'язків, що вступили в реакцію із сусіднім середовищем та ним пасивовані. Крім того на поверні можуть знаходитись посторонні домішкові атоми та іони. Таким чином, на вільній поверхні і гетеропереході метал-діелектрик уже в початковому стані може знаходитись деякий заряд, який індуцює рівний йому за величиною та протилежний за знаком заряд в об'ємі напівпровідника. На рис.82 показана схема поверхні, яка частково пасивована радикалами ОН та атомами О, а також відповідні поверхневим дефектам поверхневі енергетичні стани, які дають додаткові рівні в забороненій зоні та які локалізовані поблизу поверхні.

Рис.82. Діаграма, яка поясює виникнення поверхневих станів на межі кристалу.
Якщо зарядити одну з обкладок МДН конденсатора - затвор, то на другій - напівпровідниковій обкладці повинен з'явитись заряд, рівний за величиною та протилежний за знаком і який буде зв'язаний з поверхневими станами іонізованими атомами домішки та вільними носіями заряду. Якщо індуцкований зовнішнім полем заряд на напівпровідниковій обкладці перевищуватиме зміну заряду на поверхневих станах, то в приповерхневій області напівпровідника відбувається зміна концентрації вільних носіїв заряду. Це супроводжується зміною поверхневої провідності (див. рис.83) та, відповідно, струму, що протікє вздовж поверхні у тому випадку, якщо існує поле, що напрямлене вздвж поверхні, як це показано на вставці рис.83.

Рис.83. Зміна поверхневої провідності напівпровіднка в МДН структурі (ефект поля):
1 - напівпровідник n типу, 2 - власний напівпровідник, 3 - Напівпровідник p типу.
В тій приповерхневій напівпровідниковій області, де існує електричне поле є збіднена носіями область просторового заряду, яка за властивостями аналогічна області ОПЗ pn переходу і працює як діелектрик. При зміні потенціалу на металічній обкладці (затворі) МДН конденсатора буде змінюватись і заряд ОПЗ та, відповідно, ширина збідненої області. При цьому буде змінюватись ємність МДН структури. Залежності ємності МДН структур від прикладеної до них напруги наведені на рис.84,а. Ємність МДН структури можна розглядати як таку, що складається з двох послідовно увімкнених ємностей: ємності діелектрика - Сд та ємності шару просторового заряду в напівпровіднику Снп:
(6_13)
Якщо Сд >> Спп, то можна з хорошим наближенням вважати, що ємність структури визначається ємністю ОПЗ, тобто С = Снп.
Якщо Снп >> Сд, то наближено можна вважати, що С = Сд, тому максимальне значення ємності на рис.84,а обмежене лінією С = Сд.

Рис.84,а. Зміна ємності МДН структур в залежності від напруги на затворі:
1 - напівпровідник n типу, 2 - власний напівпровідник, 3 - напівпровідник p типу.
Необхідно звернути увагу на ту, що усі криві рис.83 та рис.84,а мають точки мінімуму. Ці точки відповідають випадкові мінімальної поверхневої провідності, яка існує тоді, коли на поверхні концентрації електронів і дірок близькі до власної та рівні за значенням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Польові транзистори з ізольованим затвором (МДН).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок