Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Методи підвищення точності вимірювань

Методи підвищення точності вимірювань

Назва:
Методи підвищення точності вимірювань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,15 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Методи підвищення точності вимірювань


План
1. Аналіз похибок засобів вимірювання
2. Метод стабілізації параметрів статичних характеристик
3. Метод структурної надмірності
4. Метод зменшення випадкової складової похибки
5. Метод зменшення систематичної складової похибки
6. Метод зменшення випадкової і систематичної складових похибок
7. Структурні методи зменшення мультиплікативних і адитивних похибок
1. Аналіз похибок засобів вимірювання
У виробничих умовах первинні вимірювальні перетворювачі (датчики), системи дистанційних передач, вимірювальні прилади, регулятори та інші засоби експлуатуються у складних умовах, які змінюються в часі. Це обумовлено тим, що контрольований виробничий процес, як і сам технологічний процес, змінюється у широких межах. Зміна технологічних параметрів і умов зовнішнього середовища (температури, тиску, вологості, вібрації) значно впливають на точномірні характеристики засобів вимірювальної техніки, на їхні статичні та динамічні характеристики. Кожний із впливових чинників, зазвичай, може бути виміряний окремо і врахований при одержанні результатів вимірювань, проте у виробничих умовах експлуатації всі їх врахувати майже неможливо. Тому кожний засіб вимірювання поряд з нормованою чутливістю до вимірюваної величини певним чином реагує на різні чинники, які обумовлюють підвищення похибки засобів вимірювання.
В умовах експлуатації статичні похибки засобів вимірювальної техніки визначаються за відхиленням реальних статичних характеристик у(х) від номінальних (або ідеалізованих) функцій перетворення у0(х), які одержані у нормальних умовах їх роботи, тому забезпечення високої точності вимірювань пов'язано з мінімізацією цього відхилення: Ду = у(х)-у0(х). Розглянемо у загальному вигляді вплив основних чинників на похибку вимірювань Ау.
У рівняння будь-якого засобу вимірювальної техніки (ЗВТ), крім вимірюваної величини, входить ряд конструктивних параметрів ЗВТ, які змінюють свої характеристики як у процесі експлуатації, так і при зміні зовнішнього середовища. Тому у загальному вигляді рівняння вихідної величини ЗВТ можна записати так:
у = F(x; l1; 12;...с1; с2;... U; f ... t; р; М), (1)
де l1 12 — конструктивні розміри деталей;
с1 с2 — фізичні характеристики матеріалів засобу вимірювань;
U, f — напруга і частота джерела електричної енергії;
t, p, M — температура, тиск, вологість зовнішнього середовища.
Значення l, р, U, f, t, p, M можуть відрізнятись від номінальних значень залежно від технологічних чинників, коливань напруги чи частоти у мережі, зміни зовнішніх умов в процесі експлуатації тощо. Виходячи із функціональної залежності (1) можна розрахувати похибки засобів вимірювання при зміні кожного параметра означеного рівняння.
Визначимо зміну показань засобу вимірювання, яка викликана зміною лише одного якогось параметра, наприклад l1 а всі решта залишаються постійними. Значення параметрів змінюються зазвичай досить обмежено, тому приріст функції можна розглядати як такий, що дорівнює її диференціалу:
(2)
Відхилення Дl параметра деталі засобу вимірювання від номінального значення називається первинною абсолютною похибкою, вираз Дl1dy/dl1 — частковою похибкою.
Аналогічно можна розрахувати похибки засобу вимірювання при зміні решти параметрів. Загальна похибка засобу вимірювання визначається сумою похибок від зміни всіх параметрів:
(3)
Якщо ж відомі статичні характеристики окремих ланок засобу вимірювань, то доцільніше спочатку розрахувати похибки для окремих ланок, а потім на їхній основі розрахувати загальну похибку засобу вимірювання.
У загальному вигляді статична характеристика довільної ланки має вигляд
у = f(x1; l1; 12;...с1; с2;... U; f ... p; t; М), (4)
Похибка довільної ланки Дyi буде частковою похибкою вимірювального засобу Дyi=dy/dyi. Для знаходження часткової похідної ду/дуі складається рівняння скороченого вимірювального кола у = f(yi), з якого і визначається часткова похідна ду/д(уп).
На основі аналізу рівнянь (1), (4) можна визначити два методи зменшення похибок результатів вимірювань: метод стабілізації параметрів статичних характеристик та метод структурної надмірності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Методи підвищення точності вимірювань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок