Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Розробка технології підвищення нафтовилучення за методом заводнення міцелярним розчином

Розробка технології підвищення нафтовилучення за методом заводнення міцелярним розчином

Назва:
Розробка технології підвищення нафтовилучення за методом заводнення міцелярним розчином
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,77 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Розробка технології підвищення нафтовилучення за методом заводнення міцелярним розчином
У нафтовій промисловості вивчаються і впроваджуються у промислову практику десятки різних методів впливу на нафтові поклади і підвищення нафтовидобутку, що тією чи іншою мірою базуються на заводненні. Тому вибір методу підвищення нафтовіддачі конкретного об’єкта розробки починається з вивчення його геологічних умов. Особлива увага приділяється властивостям пластових нафт, які відіграють вирішальну роль в призначенні того чи іншого методу підвищення нафтовіддачі.
Важливими параметрами для вибору методу підвищення нафтовіддачі є глибина залягання об’єкта розробки і його товщина, пластовий і гідростатичний тиски, степінь його неоднорідності, хімічні і фізичні властивості насичених рідин, теплофізичні характеристики пласта.
Витіснення нафти за допомогою нагнітання міцелярних розчинів можна застосовувати на родовищах які характеризуються наступними параметрами:–
динамічний коефіцієнт в’язкості пластової нафти – менше 15 мПа·с;–
нафтонасиченість >25%;–
пластовим тиском – не обмежений;–
проникність – більше 0,1 мкм2;–
солонуватість пластової води – 5 мг/л;–
товщина пласта – менше 25 м.
Середньоменілітовий поклад Південно-Пнівського родовища повністю відповідає своїми геолого-промисловими даними відповідно до представлених параметрів застосування.
Отже, міцелярне заводнення ідеально підходить для геолого-фізичних умов даного горизонту.
Єдиним недоліком даного методу є складність технології, але збільшення нафтовіддачі на 8–20%, повністю його компенсує. Для даних геологічних умов я вважаю, що приріст буде становити близько 10%.
Властивості міцелярних розчинів і вплив на них різних факторів
Загальні вимоги до міцелярних розчинів наступні.
1. Розчин повинен володіти здатністю повністю витісняти нафту і воду з колекторів різного типу. Витісняючи здатність розчину визначається так звани-ми контролюючим міжфазним натягом. Якщо міжфазний натяг на границі роз-чину з нафтою і водою різний, наприклад, 0,01 мН/м і 0 відповідно для розчину ІІ типу, то ефективність витіснення нафти буде контролюватися великим міжфазним натягом, тобто величиною 0,01 мН/м. Найкраща витісняюча здат-ність досягається у розчина IV типу (“середня фаза”), у котрого низький між-фазний натяг (<0,001 мН/м) на контакті з нафтою і з водою.
Але достатньо висока ефективність витіснення нафти зберігається і після переходу розчину типу IV в тип ІІ чи ІІІ.
2. Розчин повинен залишатися в’язкою однофазною, дрібнодисперсною емульсією, тобто однорідною рідиною, при достатньо великому вмісті кальцію і магнію, при високій температурі пласта, при сильному розбавленні їх водою та нафтою в процесі руху по пласту.
В’язкість емульсії є функцією його складу і може широко регулюватися. Різний вплив на нього чинять кількість води, концентрація електролітів, тип вуглеводнів, ПАР і стабілізаторів. Найбільший вплив на в’язкість міцелярного розчину чинить вміст в ньому води.
Властивості міцелярних розчинів дуже залежать від температури. При вмісті води 50% в’язкість розчину при збільшенні температури різко (в кілька раз) знижується, особливо при збільшенні температури до 50–60ОС.
За низьких температур (до 45-50ОС) ПАР знаходяться у водній фазі і утворюють нафтоводяну емульсію при вільній водяній фазі (розчин ІІ типу). Міжфазний натяг проходить різко виражений мінімум, ПАР переходять з водної фази в нафтову, утворюється водонафтова емульсія, вільна нафтова фаза зникає, з’являється міцелярний розчин води і нафти.
Температура інверсії фаз, так само як і вміст солей у воді, чинить значний вплив на область застосування міцелярних розчинів.
Реологічні властивості міцелярних розчинів вивчалися в залежності позірної в’язкості від швидкості зсуву. В широкому діапазоні зміни швидкості зсуву (до 200–250 с-1) позірна в’язкість залишається сталою. Це дає основу рахувати, що міцелярні розчини відносяться до категорії ньютонівських, тобто звичайних в’язких рідин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Розробка технології підвищення нафтовилучення за методом заводнення міцелярним розчином

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок