Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Шипорізні верстати

Шипорізні верстати

Назва:
Шипорізні верстати
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,13 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Шипорізні верстати


Шипи і провушини бувають надзвичайно різноманітні, тому й конструкції верстатів для виготовлення їх досить різні. Для виготовлення з'єднуючих елементів (шипів і провушин) брускових деталей застосовують рамні шипорізні верстати, а дощечок — ящикові шипорізні верстати (для прямих ящикових шипів та для шипів «ластівчин хвіст»),
Різальний інструмент для шипорізних верстатів. Зарізування шипів і провушин здійснюється фрезеруванням, тому різальним інструментом для шипорізних верстатів є в основному фрези різних конструкцій і форм, а також дискові пилки, які кріпляться безпосередньо на шпинделях.
Конструкцію фрез та розміри їх вибирають залежно від форми і розмірів з'єднуючих елементів.
Рамні шипорізні верстати. Рамні шипорізні верстата бувають односторонніми і двосторонніми. В одностороннього ШО6 — шість, а в двостороннього ШД12 — дванадцять робочих шпинделів (по шість на кожній колонці). Велика кількість шпинделів утруднює гострення і кріплення різального інструменту, а також настроювання верстатів. Тому в останніх моделях односторонніх верстатів (ШО10, ШО15Г-5) е тільки чотири шпинделі, а у двосторонніх (ШД10-3 та ШД15-3) — по вісім, тобто по чотири на кожній колонці. У старих моделях верстатів цифри, що стоять після букв, означають кількість шпинделів, а в нових — довжину шипів. Технологічні схеми утворення шипів і провушин показані на Рис. 1. Однак ця послідовність може бути і іншою.
Односторонній рамний шипорізний верстат ШО15Г-5 (Рис. 2) складається з коробчастої станини, напрямної для пилкової і фрезерних головок, які рухаються від індивідуальних електродвигунів. Всі електродвигуни змонтовані на індивідуальних супортах з механізмом вертикального, горизонтального і кутового переміщення. До станини кріпляться напрямні для шипорізної каретки. Привод каретки здійснюється від гідроциліндра через редуктор за допомогою втулково-роликового ланцюга. На каретці змонтовані притискна лінійка і гідравлічний притискач заготовок. Управління верстатом здійснюється з пульта.
Перший (по ходу каретки) горизонтальний шпиндель оснащений пилковим диском і призначений для торцювання заготовок по довжині (два вертикальні — для зарізування шипів), а останній -для вибирання провушин.
Рис. 1. Технологічна схема утворення шипів на рамних шипорізних верстатах:
а — торцювання, б — зарізування шипа, в — підрізування заплечиків
Рис. 2. Односторонній шипорізний верстат ШО15Г-5:
1— каретка, 2 — упорна лінійка, 3 — нерухомий упор, 4 — рідкидний упор, 5 — затискувач, 6 — пилка, 7 — електродвигун торцевої фрези, 8 — маховичок установлення супорта з торцевою фрезою по висоті, 9 — станина, 10 — нижня,торцева фреза, 11—. провушковий диск, 12 — електродвигун провушкового диска, 13 — напрямна каретки,14 — маховичок механізму установлення супорта з провушковим диском по висоті, 16 — панель настроювання
Двосторонні рамні шипорізні верстати ШД10-3, ІІ1Д15-2 і ШД15-3 мають вузли аналогічні (Рис. 3), але на відміну від односторонніх вони мають дві колонки, на яких встановлені подавальні конвейєри. Заготовки одну за одною ставлять на ланцюгові конвейєри, які своїми упорами захоплюють їх і подають на різальний інструмент, де заготовки послідовно обробляються. Для притискування заготовок до ланцюгів конвейєра зверху є два гусеничні або клинопасові притискувачі.
Верстат ШД15-3 відрізняється від верстата ШД10-3 тільки довжиною виготовлюваного шипа абопровушини. Верстат ШД15-2 має низькі упори, які можуть заглиблюватися. Це дає змогу обробляти бруски різної ширини без перенастроювання упорів конвейерного ланцюга.
Настроювання та експлуатація верстатів. Настроювати шипорізні верстати як односторонні, так і двосторонні найкраще за еталоном. Для цього беруть еталон і ставлять на каретку або до упора конвейерного ланцюга. В такому положенні еталон подають до різального інструменту. За допомогою маховичків підводять різальний інструмент до еталона так, щоб леза різців злегка доторкувались до відповідних елементів шипів чи провушин еталона.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Шипорізні верстати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок