Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Загальні відомості про ремонт стеклопластікових кузовних деталей

Загальні відомості про ремонт стеклопластікових кузовних деталей

Назва:
Загальні відомості про ремонт стеклопластікових кузовних деталей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,37 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Загальні відомості про ремонт стеклопластікових кузовних деталей


При виробництві кузовів деяких автомобілів замість сталі використовувався склопластик. Хоча це досить неміцний матеріал, але він має деякі переваги перед сталлю: він ніколи не іржавіє і простий в ремонті. Основне устаткування, яке буде потрібно для виконання робіт з склопластиком, окрім основних інструментів робочої майстерні, включає: кисть для фарбування шириною 3,75 см, гумові рукавички, місткість для змішування смоли, лопатку для перемішування, велика кількість газет. Дуже корисним, але не обов'язковим, є фарбувальний валик. Розчин для зняття смоли служить для видалення смоли з кистей, на яких вона твердне. Звичайний миючий порошок також добре підходить для очищення кистей за умови, що він застосовується у вигляді густої пасти, приготованої за допомогою гарячої води, і використовується до того, як смола затвердіє. Ацетон хоч і є відмінним очищувачем, але його застосування в деяких випадках небезпечно
Слід зазначити, що при роботі необхідно надягати захисні рукавички; при використанні рідкої смоли їх потрібно використовувати разом із захисним кремом. При згладжуванні і резке надягайте респіратор.
Крім того, згладжування і резка склопластика не повинні проводитися у присутності дітей і тварин, і це слід робити переважно поза приміщенням.
Короткі відомості про склопластик
Склопластик правильніше називати фіберглассом - це торгова марка американської компанії, яка випускає силіконові (або "скляні") нитки. Ці нитки при щільному стисненні один з одним утворюють добре відому матову основу, з якою ми матимемо справу. Правильним терміном для позначення цієї речовини був би "пластик, посилений за допомогою скла". На відміну від звичайних пластиків, склопластик не розм'якшується під впливом теплоти. При невеликій масі цей матеріал міцніше деяких сталей.
Усередині склопластика тисячі мікроскопічних ниток об'єднані разом і формують товщі волокна, які помітні оком і які ми називатимемо основою.
Хоча основа і здається білою, це - тільки колір речовини, що пов'язує, який утримує нитки разом і дозволяє основі приймати форму листа. Властивості цієї речовини, що пов'язує, стануть важливими, коли основа просочуватиметься смолою, як описано нижчим.
Ця смола відома в техніці як смола полістиролу і є мономером, що складається з довгих ланцюжків. Така речовина утворює довгу лінію молекул, схожу на якірний ланцюг. Поки смола знаходиться в рідкому стані, ланцюжки молекул вільно розташовуються один над одним. Додавання отверджувача викликає хімічну реакцію, під час якої смола нагрівається. В результаті цієї реакції ланцюжка молекул переплітаються і утворюють досить складну пересічену сітку.
Якщо додати більше отверджувача, чим рекомендується, смола затвердіє швидше і виділиться більша кількість теплоти, і навпаки, чим більше додається теплоти, тим швидше смола застигає. У теплу погоду слід додавати менше отверджувача, інакше вам доведеться мати справу з швидко застиглою смолою, що буває незручно при виконанні деяких видів робіт. Відповідно, в холодну погоду слід додавати додаткову порцію отверджувача або прикладати теплоту (безпосередньо до робочої області). Дуже багато теплота або отверджувач приводить до розшарування смоли.
Сама по собі смола тверда і крихка, але, з'єднуючись з скловолокнистою основою, вона перетворюється на речовину, яка набагато міцніше, ніж обидва цих речовини окремо. Таке явище присутнє не тільки в склопластиках; наприклад, бетон також підсилюють подібним шляхом, отримуючи залізобетон.
Насправді отверджувач як такий не викликає застигання смоли вищеописаним способом. Для цього до смоли повинна домішуватися інша речовина - кобальтовий нафте-нат. Ця складова суміші називається прискорювачем (акселератором). Більшість виробників смол проводять смолу, що вже містить акселератор, хоча можна купити його і окремо. Як виявляється з назви цієї речовини, ніж більше його додати, тим швидше захолоне смола. Через різні причини рекомендується набувати смоли, до складу якої вже входить акселератор.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Загальні відомості про ремонт стеклопластікових кузовних деталей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок