Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Керування та вимірювання в конвективних сушарках

Керування та вимірювання в конвективних сушарках

Назва:
Керування та вимірювання в конвективних сушарках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,84 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Керування та вимірювання
в конвективних сушарках


Основна проблема сучасних режимів сушіння пиломатеріалів полягає не у вилученні вологи з поверхні, а в інтенсифікації її переміщення з центру до поверхні по товщі сортаменту. Це досягається прогрівом матеріалу, й тому всі режими, окрім низькотемпературних, характеризуються високою вологістю повітря (малою рТ) та значною температурою за мокрим термометром (Тм).
Особливості сучасних режимів сушіння, за твердженням того ж І. Кречетова, є такими: за Л1:
Постійна температура за мокрим термометром протягом усього процесу сушіння (з незначними відхиленнями).
Чим більші товщина та твердість деревини, тим менші Тм та рТ; одночасно зростають вимоги до точності вимірювання та регулювання. Особливо прискіпливого контролю вимагають товсті сортаменти з граба, дуба, ясена, клена, модрини та бука.
При сушінні тонких, низькоякісних пиломатеріалів, особливо м’яких порід, менш схильних до розтріскування, застосовуються підвищені Тм та рТ і послаблюються вимоги до точності вимірювання й регулювання.
Для важкосохнучих сортаментів (понад 7-10 діб) застосовують камерний процес, а для масового сушіння швидкосохнучих – тунельний.
У сушарках із слабкою циркуляцією повітря на початку процесу підтримується підвищена (приблизно в 1,5 раза) психрометрична різниця порівняно з її величиною, прийнятою для камер з швидкісною (понад 2 м/с) циркуляцією повітря по пиломатеріалу.
Для масового сушіння пиломатеріалів хвойних порід найбільш підходить тунельний протитечійний і комбінований процеси, для дуже тонких матеріалів, фанерного шпону та подрібненого матеріалу – прямотечійний процес.
При тривалому сушінні товстих сортаментів і особливо твердих порід в умовах підвищених температур механічні показники деревини погіршуються, тому подібні умови допустимі лише для сушіння тонких пиломатеріалів м’яких порід, коли вплив високої температури досить короткочасний. Сушіння пиломатеріалу перегрітою парою (Тм="96-100°С)" не рекомендується для промислового використання через значне зниження механічних властивостей деревини. З тієї ж причини не варто сушити товсті пиломатеріали паро-повітряною сумішшю (Тм="85-96°С)" та бажано не застосовувати форсовані режими сушіння (Тм="70-85°С).
Низькотемпературні режими (Тм - до 45°С і рТ - до 15°С) застосовують для підвищено-якісного сушіння матеріалу, коли недопустимі виплавляння смоли, випадіння сучків, зміна природного кольору. Ці режими підходять і для деревини, в якій, при підвищених температурах та високій початковій вологості, відбувається “зморщування”, тобто “колапс” (осика, бук та ін.).
Нереверсивна циркуляція повітря допустима лише для повільносохнучих матеріалів у вузьких (менше 1 м) штабелях, при значній швидкості циркуляції повітря в них.
Розглянемо вимірювання та регулювання, умовно віднесені до “бажаних”.
Перепад вологості по товщині матеріалу (“Керівні технічні матеріали з технології камерного сушіння пилопропродукції (проект)” під керівництвом проф. П.В. Білея. Газета “Деревообробник” № 11-13 за 2002 р.):
Нерівномірність розподілу вологості по товщині матеріалу викликає нерівномірне всихання внутрішніх і поверхневих шарів, що в свою чергу формує в деревині відповідні внутрішні напруження…
Контроль та регулювання з врахуванням градієнту вологості (Wц/Wп – відношення вологості в центрі до вологості поверхні) матеріалу та перепаду вологості по товщині - [пWs ], дозволять гарантовано вирівнювати та зменшувати значення внутрішніх напружень.
Для цього, в більшості випадків, потрібно робити кондиціонуючу обробку матеріалу після сушіння. У згаданій публікації в табл. 2.1 наведені рекомендації з розташування датчиків кондуктивного вологоміра по штабелю та по товщині матеріалу, обрахунки та нормативні показники).
Перепад температури по товщині матеріалу. Досить точну інформацію про температуру вологої поверхні пиломатеріалу дають покази мокрого термометра Тм. Прогнозування моменту закінчення стадії нагрівання матеріалу та фіксацію моменту переходу від нагрівання до власне сушіння доцільно вести по різниці температур центру та поверхні пиломатеріалу рТд ? [Тм-Тц], де Тц – покази вимірювача температури, датчик котрого вмонтовано в центр (по довжині і товщині) контрольного відрізка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Керування та вимірювання в конвективних сушарках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок