Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Регістри. Органзація памяті.

Регістри. Органзація памяті.

Назва:
Регістри. Органзація памяті.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,54 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Регістри. Органзація памяті.


План
1. Регістри.
2. Органзація памяті.
Регістри
Існують різні конфігурації тригерів. На рис 12, а зображена схема, що містить два незалежних D-тригери із сигналами попередньої установки й очищення. Хоча ці два тригери перебувають на одній мікросхемі з 14 висновками, вони не зв'язані між собою. Зовсім по-іншому влаштований восьмирозрядний тригер, зображений на рис. 12,б. Тут, на відміну від попередньої схеми, у восьми тригерів немає виходу Q та лінії попередньої установки всіх синхронізуючих ліній зв'язані разом і управляються виводом 11. Ці тригери того ж типу, що на рис. 12, а, але входи, що інвертують, анулюються інвертором, пов'язаним з виводом 11, тому тригери запускаються при переході від 0 до 1. Всі вісім сигналів очищення об'єднані, тому коли вихід 1 переходить у стан 0, всі тригери також переходять у стан 0.
Якщо не зрозуміло, чому вихід 11 інвертується на вході, а потім інвертується знову при кожному сигналі СК, тому , що : вхідний сигнал не має достатньої потужності, щоб запустити всі вісім тригерів; вхідний інвертор насправді використається як підсилювач.
Одна із причин об'єднання ліній синхронізації та ліній очищення в мікросхемі на рис. 12, б - економія виходів. З іншого боку, мікросхема даної
конфігурації трохи відрізняється від восьми незв'язаних тригерів. Ця мікросхема використається в якості одного 8-розрядного регістра. Дві такі мікросхеми можуть працювати паралельно, образуя 16-розрядний регістр.
Організація пам'яті.
Хоча ми й зробили перехід від простої пам'яті в 1 біт (див. рис.8) до 8-розрядної пам'яті (див. рис, 12, б), щоб побудувати пам'ять великого обєму, потрібен інший спосіб організації, при якому можна звертатися до окремих слів.
Приклад організації пам'яті, що задовольняє цьому критерію, показаний на рис. 13. Ця пам'ять містить чотири 3-бітних слова. Кожна операція считує або записує ціле 3-бітне слово. Хоча загальний обсяг пам'яті (12 битов) ненабагато більше, ніж 8-розрядного тригера, така пам'ять вимагає меншего кількості виходів, і, що особливо важливо, подібна організація застосовна при побудові пам'яті великого обсягу.
Рис. 12. Два D-тригери (э); восьмиразрядный тригер (б)
Хоча структура пам'яті, зображена на рис. 13, може на перший погляд здаватися складною, насправді вона дуже проста завдяки своїй регулярній структурі. Вона містить 8 вхідних ліній (3 входи для даних – І1, І2, І3; 2 входи для адрес - Ао та А1 , вхід для керування - CS (Chіp Select - вибір елемента пам'яті), RD (для розходження між зчитуванням і записом) і ОЕ (Output Enable - дозвіл видачі вихідних сигналів)) і 3 вихідні лінії для даних - Оо,О1 і О3. Таку пам'ять у принципі можна помістити в корпус із 14 висновками, а 8-розрядний тригер вимагає наявності 20 висновків.
Рис. 13. Логічна блок-схема для пам'яті 4x3. Кожний ряд представляє одне
з 3-бітних слів. При операції зчитування й запису завжди зчитується
або записується ціле слово
Щоб вибрати мікросхему пам'яті, зовнішня логіка повинна встановити CS на 1, а також установити RD на 1 для читання й на 0 для запису. Дві адресні лінії повинні вказувати, яке із чотирьох 3-бітних слів потрібно зчитувати або записувати. При операції зчитування вхідні лінії для даних не використаються. Вибирається слово й міститься на вихідні лінії для даних. При операції запису біти, що перебувають на вхідних лініях для даних, завантажуються в обране слово пам'яті; вихідні лінії при цьому не використаються. Розглянемо як працює пам'ять, зображена на рис.13.
Чотири вентилі І для вибору слів у лівій частині схеми формують декодер. Вхідні інвертори розташовані так, що кожний вентиль запускається певною адресою. Кожний вентиль пускає в хід лінію вибору слів (для слів 0,1, 2 і 3). Коли мікросхема повинна робити запис, вертикальна лінія CS та RD одержує значення 1, запускаючи один з 4 вентилів запису. Вибір вентиля залежить від того, яка саме лінія вибору слів дорівнює 1. Вихідний сигнал вентиля запису пускає в хід всі сигнали СК для обраного слова, завантажуючи вхідні дані в тригери для цього слова.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Регістри. Органзація памяті.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок