Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Діафрагмові та бездіафрагмові розчинонасоси

Діафрагмові та бездіафрагмові розчинонасоси

Назва:
Діафрагмові та бездіафрагмові розчинонасоси
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,80 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Діафрагмові та бездіафрагмові розчинонасоси


ДІАФРАГМОВІ РОЗЧИНОНАСОСИ
Розчинонасоси призначені для транспортування штукатур-них розчинів до місця роботи штукатурів і нанесення їх на по-верхню.
За принципом дії розчинонасоси бувають діафрагмові та бездіафрагмові. Розчинонасос може входити до складу так зва-ної розчинонасосної установки або надходити з завода окремо. До складу розчинонасосної установки, крім розчинонасоса, вхо-дять розчинопроводи (металеві стояки і гумотканні шланги-розводки), пристрої для їхнього з'єднання, іноді вібросита, комп-ресори тощо. Розчинонасосна установка позначена своєю мар-кою (індексом): СО-48Б, СО-49Б, СО-50А тощо. Кожен розчи-нонасос має свою марку. Найбільш поширені діафрагмові роз-чинонасоси марок СО-29Б, CO-ЗОБ та СО-10, кожен з яких у тій же послідовності входить до складу вищезазначених розчинонасосних установок. В літературі і на практиці часто ідентифікують марку розчинонасоса з маркою розчинонасосної установки. Наприклад, розчинонасос СО-29Б називають розчи-нонасосом СО-48Б.
Розчинонасоси продуктивністю 4—6 м3/год застосовують для транспортування розчинів на поверхи, а 1—2 м3/год для механізованого штукатурення.
Діафрагмовий розчинонасос СО-29Б (Рис. 1) складається з заливної камери, всередині якої переміщується плунжер, робо-чої камери, компенсатора (балона)', запобіжного пристрою, електродвигуна, редуктора та механізму привода. Всі деталі змонтовано на металевому візку. Компенсатор 5, у верхній частині якого завжди є повітря, призначений для зменшення пульсації розчину. Зверху нього розміщений запобіжний пристрій — реле тиску 7 з манометром 6. Запобіжний пристрій — це пневмоелектричне реле, що спрацьовує в разі збільшення встановленого тиску в системі і відключає електродвигун 10 від мережі. Реле включається при тиску 0,4 МПа і відключається — при 1,51 МПа.
Рис. 1. Діафрагмовий розчинонасос СО-29Б:
а — загальний вигляд; б — розріз; 1 — заливна камера; 2 — гумова діафрагма; 3 — робоча камера; 4 — штуцер для приєднання матеріального шланга; 5 — компенсатор (балон); 6 — манометр; 7— реле тиску; 8 — пробка; 9 — механізм привода; 10 — електродвигун; 11 — електрошафа; 12 — візок; 13 — штуцер для приєднання всмоктувального шланга; 14 — всмокту-вальний клапан; I5 — нагнітальний клапан; 16 — перепускний клапан; 17 — запобіжний кла-пан; I8 — плунжер; 19 — кривошипно-шатунний механізм
До початку роботи плунжер насоса виводять у крайнє праве положения, заповнюють заливну камеру 1 водою і закривають отвір камери пробкою 8.
Принцип дії розчинонасоса подано на Рис. 2. За допомогою редуктора і механізму привода електродвигун потужністю 2,2 кВт приводить у дію плунжер 9 розчинонасоса. Рухаючись вправо і вліво, плунжер через воду натискує на гумову діафрагму 11, яка весь час вібрує. Під час руху плунжера вправо (Рис. 2, а) діафрагма випрямляється, створюючи розрідження в робочій камері. При цьому всмоктувальний клапан 2 під тиском розчи-ну з бункера відкривається, а нагнітальний 4 під тиском повітря і розчину у компенсаторі закривається, і розчин надходить до робочої камери 3.
Рис. 2. Принцип дії розчинонасоса СО-29Б:
а — всмоктування; б — нагнітання; 1 — горловина бункера; 2 — всмоктувальний клапан; 3 — робоча камера; 4 — нагнітальний клапан; 5 — компенсатор; 6 — реле тиску; 7 — нагнітальний шланг; 8 — запобіжний клапан; 9 — плунжер; 10 — заливна камера; 11 — гумова діафрагма
Під час руху плунжера вліво (Рис. 2, б) діафрагма під ти-ском води вигинається у бік робочої камери і натискує на роз-чин. При цьому всмоктувальний клапан під тиском розчину, що знаходиться в робочій камері, закривається, а нагнітальний під тиском тієї ж порції розчину відкривається і розчин надхо-дить у компенсатор 5 і далі по шлангу 7 до форсунки. Розчи-нонасос СО-29Б працює при тиску 1,5 МПа, перекачуючи шту-катурні розчини з мінімальною рухомістю 7 см за стандартним конусом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Діафрагмові та бездіафрагмові розчинонасоси

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок