Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Емульсатори і диспергатори

Емульсатори і диспергатори

Назва:
Емульсатори і диспергатори
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,55 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Емульсатори і диспергатори


Для приготування емульсій типу ВО і високодисперсних неводних сумішей в'язкістю до 80 с за віскозиметром ВЗ-4 (крім вибухонебезпечних) застосовують емульсатори, диспергатори, а також акустичні установки. Здебільшого ними обладнують фарбозаготівельні цехи або пересувні малярні станції. На будівництві застосовують насос-емульсатор О-58.
Насос-емульсатор О-58 (рис. 1) використовують для приготування емульсій і неводних ґрунтувальних і фарбувальних сумішей, а також транспортування їх на робочі місця. Він складається з бачка, електродвигуна, редуктора і гвинтового насоса. У корпусі гвинтового насоса 5 обертається вал 3, на кінці якого розміщений чотиризахватний гвинт 6. У нижній частині вал спирається на підшипник 7.
Корпус насоса щільно прилягає до внутрішньої поверхні кожуха насоса 4, на якому закріплені спеціальні патрубки-насадки 9. У корпусі зроблені отвори, які при певному положенні кожуха збігаються з отворами патрубків. Це дає змогу, користуючись рукояткою, повертати кожух так, щоб отвори в корпусі насоса перекривались або відкривались. Усі деталі насоса-емульсатора змонтовані в один вузол разом з кришкою бачка.
До початку роботи в бачок завантажують вихідні матеріали суміші, опускають в нього насос з кришкою, яку міцно притискують спеціальним замком. Повертають кожух так, щоб отвори на корпусі насоса збіглись з отворами патрубків кожуха, і включають електродвигун 1. Електродвигун за допомогою редуктора 2 приводить в рух гвинтовий насос. При цьому суміш буде засмоктуватись у порожнину насоса і викидатись через патрубки в порожнину бачка. При такій циркуляції протягом певного часу суміш стає однорідною і готовою для використання. Щоб вивантажити суміш, рукоятку кожуха повертають на 90° у інший бік. При цьому отвори на корпусі насоса перекриваються і він, засмоктуючи суміш, подає її через штуцер з краном 11 у підставлену посудину або по шлангу до робочого місця маляра.
Після закінчення роботи бачок і гвинтовий насос очищають від суміші, яку приготовляли, промивають і висушують.
Диспергатор СО-128 (рис. 2) застосовують для приготування емульсій і високодисперсних малярних сумішей в'язкістю до 80 с. Він складається із корпусу з робочими органами, електродвигуна і пульта керування (електрошафи). Двигун і пульт керування змонтовані на металевій основі 8. Корпус диспергатора 4 приєднаний до фланця електродвигуна 5. Корпус являє собою камеру з двома патрубками: завантажувальним 3, що міститься на рівні осі ротора 2, і розвантажувальним, розміщеним по дотичній до ротора. Всередині корпусу є нерухомий башмак 1 і ротор.
Рис 1 Насос-емульсатор О-58:
1 — електродвигун, 2 — редуктор, 3 — вал, 4 — кожух насоса, 5 — корпус насоса, 6 — гвинт насоса 7 — опорний підшипник, 8 —- бачок, 9 — патрубки-насадки, 10 — штуцер для приєднання матеріального шланга, 11 — кран
Рис 2. Диспергатор CO-128.
1 — башмак, 2 — рухомий ротор, 3 — завантажувальний патрубок 4 — корпус, 5— фланець електродвигуна, 6 — електродвигун, 7— електрошафа, 8 — основа
До початку роботи диспергатор з'єднують шлангом із змішувачем, в якому будуть попередньо перемішувати вихідні матеріали суміші. Цей шланг закріплюють на завантажувальному патрубку диспергатора. Другий шланг надівають на розвантажувальний патрубок і протягують його до змішувача. Це дає змогу суміші під час роботи диспергатора циркулювати і багаторазово оброблятись диспергатором.
При роботі диспергатора ротор, обертаючись, створює в робочій камері розрідження. При цьому суміш із змішувача надходить в робочу камеру, потрапляє в щілини між ротором і зубчастою поверхнею башмака, перетирається і, під дією надлишкового тиску, через розвантажувальний патрубок по шлангу повертається у змішувач. Багаторазова циркуляція суміші дає змогу зробити її однорідною з високим ступенем дисперсності. Коли суміш готова, її видаляють через розвантажувальний патрубок у підставлену посудину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Емульсатори і диспергатори

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок