Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Довбання і свердління деревини ручними інструментами.

Довбання і свердління деревини ручними інструментами.

Назва:
Довбання і свердління деревини ручними інструментами.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,77 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Довбання і свердління деревини ручними інструментами.


Для надання деталям остаточної форми, тобто для виготовлення з'єднуючих елементів (прямокутних наскрізних і ненаскрізних отворів і вушок), застосовують долота та стамески.
Долото (рис. 1, а) — це металевий стержень прямокутної форми, в нижній (робочій) частині якого є різець, а у верхній — заплечики і конусоподібний хвостовик, на який насаджують дерев'яну ручку, виготовлену з деревини твердолистяних порід (граба, бука та ін.). Лезо різця має пряму різальну кромку, яка утворюється внаслідок перетину передньої і задньої граней і гостриться так само, як і ножі рубанків. Кут загострення різця 25—35°.
Рис. 1. Долото і стамески:
а — прийом довбання долотом, б — стамески
Долота бувають 6, 8, 10, 12, 15, 18, 20 мм завширшки, 8—11 мм завтовшки, 165—200 мм завдовжки. Долота можуть бути і вужчими, їх називають шиповими.
Довбання здійснюють по зробленій розмітці. При видовбуванні наскрізних гнізд розмітку роблять з обох боків. Для довбання деталь міцно закріплюють у верстаті, а при довбанні наскрізних гнізд під деталь підкладають дошку або брусок, щоб не пошкодити кришки верстата. Ширину долота беруть залежно від ширини гнізда. Долото ставлять лезом впоперек волокон вздовж риски, перпендикулярно до площини, фаскою до середини гнізда. Для заглиблення долота в деревину по його ручці легко ударяють молотком або киянкою, внаслідок цього волокна перерізаються впоперек. Другий удар здійснюють по долоту, поставленому під деяким кутом до площини в напрямку до перерізаних волокон, при цьому й відділяється перша стружка. Після цього долото знову ставлять вертикально, а потім під кутом. Так проходять по всій довжині гнізда, не змінюючи положення деталі. Не дійшовши 3— 4 мм до краю гнізда, долото повертають фаскою до середини так, як і при першій стадії довбання. При довбанні наскрізних гнізд спочатку видовбують їх до половини товщини деталі з одного боку, а потім з другого. При видовбуванні провушин для щільного прилягання шипа у дні їх роблять невеликі заглиблення.
Стамески (рис. 1, б) дуже подібні до доліт, тільки значно тонші (3—5 мм). Вони можуть бути плоскими або напівкруглими. Ширина плоских стамесок: 4, 6, 8, 10, 12, 15, 20, 25, 30, 40, 50 мм; напівкруглих — 6, 8, 10, 12, 15, 20, 25, ЗО, 40 мм. Фаска в напівкруглої стамески—з опуклого боку. Кут загострення стамесок 15—25°. Стамески і долота гострять так само, як і ножі рубанків.
Плоскі стамески застосовують для довбання неглибоких гнізд у тонких деталях, зачищення їх, обрізування торців, стругання кромок, зачищення і зняття фасок на кромках деталей і щитів. Напівкруглі стамески застосовують для видовбування криволінійних отворів та обробки криволінійних поверхонь. Довбання стамесками здійснюють так само, як і долотами, а різання — натискуванням правою рукою на торець ручки, причому ліва притискує лезо до матеріалу і спрямовує по наміченій лінії. Прийоми роботи стамесками показані на рис. 2.
Працюючи стамескою, не можна підтримувати деталь рукою перед лезом, стругати до себе, обіперши деталь об груди або коліна. На верстаті стамески і долота ставлять у лоток і тільки лезом до себе.
Свердління деревини ручними інструментами
Свердління застосовують для виготовлення круглих (циліндричних) отворів під вставні круглі шипи (шканти), шурупи, болти тощо. Різальним інструментом для свердління є свердла різних розмірів і конструкцій.
Кожне свердло складається із стержня, внизу якого є різці, а вгорі хвостовик, яким кріплять свердло в пристрій. Робоча частина свердла може мати один або кілька різців, розміщених по гвинтовій лінії або на кінці свердла.
Види ручних свердел. Ложкове (перове) свердло (рис. 3, а) — це металевий стержнень, який в робочій частині має поздовжній жолобок, що закінчується гострим звуженим кінцем — лезом. Одна кромка жолобка (різальна) загострена на всю довжину, друга — тільки спрямовує і центрує свердло.
Ложкові свердла працюють при натискуванні на них зверху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Довбання і свердління деревини ручними інструментами.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок