Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Землерийно-транспортні машини

Землерийно-транспортні машини

Назва:
Землерийно-транспортні машини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,78 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Землерийно-транспортні машини


ВСТУП.
Землерийно-транспортними машинами називаються машини, які роблять різання і переміщення ґрунту при неперервними поступальному руху самої машини. По характеру виконання технологічного процесу землерийно-транспортні машини поділяються на дві групи: циклічної і неперервної дії. За способом агрегатування з тягачем вони поділяються на навісні причіпні і самохідні. Крім того ,машини класифікують по силовій установці, типу ходового обладнання, системі управління, кількості ходових осей, масі ходових осей, масі, розміром робочого органу та ін.
Землерийно-транспортні машини відповідають високій степені проведення робіт, простій експлуатації, відносно малій енергоємності. До них відносяться бульдозери, скрепери, грейдери і автогрейдером, грейдер-елеватори. Ці машини мають в практиці шосейного будівництва найбільшого поширення.
Бульдозери призначенні для розробки переміщення ґрунту на невеликі (до 60-80 і не більше 100 м)відстані Їх застосовують для будівництва автодорожніх і залізничних насипів з бокових резервів, риття каналів і котлованів, засипці траншей і ям, розрівнювання ґрунту, планування будівних площадок, очистки доріг і будплощадок вид снігу, валки дерев і корчування пнів при підготовці трас и будплощадок. Їх можна використовувати також при роботі зі скрепером.
Бульдозер представляє собою навісне обладнання в вигляді відвалу з ножів, що встановлюється на гусеничному тракторі або пневмонічному тягачі. По характеру установки відвалу в горизонтальній площині(в плані )бульдозери поділяються на два типи :з неповоротним і поворотним відвалом. Бульдозери з поворотним відвалом часто називають універсальними. Крім того, бульдозери бувають з незмінною і змінною (від 0 до 7-8 ) установки відвалу в вертикальній (поперечній) площині. По типу привода бульдозери поділяють на канатні і гідравлічні.
Бульдозер є машиною періодичної і циклічної дії .Цикл роботи бульдозера складаються з операцій робочого ходу, при якій проводиться різання і транспортування ґрунту до місця його відвалу ,
І операцій холостого ходу при поверненні бульдозера в забій.
Технічна і експлуатаційна характеристика бульдозерів, що виконуються в наш час, приведені в таблиці 1-2.Доповнююче обладнання деяких бульдозерів складається з збільшувачів ширини і козирка відвалу. Бульдозер ДЗ-37має крім того розрихлюючи зуби, що працюють на задньому ході бульдозера: кількість зубів-3,глубина рихлення 100 мм.


Обладнання. Основними частинами бульдозерного облдананя є відвал, толкаюча рама, яка передає зусилля тягача на відвал, і механізми приводу відвала. Відвал у всіх типів бульдозерів виконується зварним, криволінійного січення, на нижній його частині кріпиться зйомні ножі. Відвал посередництвом толкаючої рами з’єднується з базовим тягачем. У неповоротних бульдозерів з’єднання відвалу з брусами рами буває жорстким і шарнірним. В останньому випадку можливий невеликий поворот валу в вертикальній площині, що дозволяє змінювати величину кута різання. У поворотних (універсальних бульдозерів толкаюча рама виконується захватуючою, і її передня частина шарнірно з’єднується з серединою відвалу. Це даає можливість повертати відвал у вертикальній і горизонтальній площинах. Толкаюча рама своїм другим кінцем шарнірно з’єднується з лонжеронами базового тягача.
Привід. Головні рухи бульдозера складаються з опускання і підйому відвала. Найбільше поширення одержав гідравлічний привід, при якому підйом і опускання відвалу проводиться за допомогою гідроциліндрів – одного або двох, що приводяться в дію від гідрасистеми базового тягача. Але у ряді бульдозерів є і накатний привід. Підйом і опускання відвалу в них здійснюється за допомогою накатно-блочної системи, що приводиться в дію від спеціальних важелів.
Технологічна частина.
Робота бульдозера. Порядок проходів бульдозера при проведені робіт потрібно приймати таким, щоб зрізання і транспортування грунту приводилось під уклон, гружені і повертові ходи були найкоротші і проводилась як можна менше поворотів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Землерийно-транспортні машини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок