Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Призначення, класифікація та особливості конструкції тягово-зчіпних пристроїв ЛТЗ

Призначення, класифікація та особливості конструкції тягово-зчіпних пристроїв ЛТЗ

Назва:
Призначення, класифікація та особливості конструкції тягово-зчіпних пристроїв ЛТЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,80 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Призначення, класифікація та особливості конструкції тягово-зчіпних пристроїв ЛТЗ


Виходячи з особливостей роботи зчіпних пристроїв, до них поряд із загальнотехнічними вимогами, якими є простота конструкції, мала вага, нескладність обслуговування і ремонту, пред'являються деякі специфічні вимоги:
1. Надійність дії зчіпних пристроїв є одною з основних вимог, що визначають безаварійну експлуатацію автопоїздів.
Надійність дії залежить від міцності зчіпних пристроїв, конструктивної досконалості їхнього замкового і запобіжного пристосувань, а також від систематичного контролю за їх станом.
2. Висока гнучкість ланок автопоїзда оцінюється числом ступенів волі і величинами кутів незалежного відносного повертання. Зчіпні пристрої найчастіше володіють трьома ступенями вільності, що допускають незалежне повертання кожної з ланок навколо головних координатних осей. Кути повертання, називані іноді кутами гнучкості автопоїздів, нормовані (табл. 1).
Таблиця 1. Кути гнучкості причіпних і сідельних автопоїздів
Кути гнучкості в град | Причіпні автопоїзди (ГОСТ 2349–54) | Сідельні автопоїзди (ГОСТ 9917–61)
Вертикальний поздовжній y | ±20 – для народногосподарських автомобілів; ±60 – для автомобілів підвищеної і високої прохідності | ±8
Горизонтальний z | ±55 | ±90
Вертикальний поперечний x | Допускається круговий рух | +3
Як показує досвід експлуатації автопоїздів, нормовані кути гнучкості в багатьох випадках виявляються все-таки недостатніми, що приводить до поломок ходової частини автомобілів (тягачів) і причепів і деталей опорно-зчіпних пристроїв. Через малість кутів поперечної гнучкості рами ланок сідельних автопоїздів при експлуатації на невпорядкованих дорогах піддаються значному скручуванню. Збільшення кутів бx стримується конструктивно тим, що виникає небезпека значного поперечного розгойдування напівпричепів.
3. Швидке і безпечне для обслуговуючого персоналу зчеплення і розчеплення ланок автопоїзда. Це можливо в автоматичному і напівавтоматичному зчіпному пристроях.
4. Обмеженість величин навантажень у зчіпних пристроях досягається правильним вибором характеристики пружного елемента і способу його монтажу, досконалістю конструкції роз’ємно-зчіпного вузла (малі початкові зазори, можливість усунення зазорів у процесі експлуатації) і постановкою демпферів.
5. Універсальність зчіпних пристроїв, що забезпечує можливість буксирування причіпних ланок, різних по вазі і конструкції, і взаємозамінність за умовами зчіпки тягачів.
6. Підтримка частоти власних коливань системи на рівні, що не робить обтяжливого впливу на організм водіїв і пасажирів. По дослідним даним, частота власних коливань повинна бути не менше 3–3,5 гц.
7. Різночасність і випереджальний початок руху тягача в порівнянні з початком руху причіпної ланки на розгінних режимах руху.
8. Раціональне розміщення зчіпних пристроїв на рамі автомобіля відповідно до нормативних вимог по приєднувальних і габаритних розмірах автопоїздів.
Типи зчіпних пристроїв
Кінематична і силова взаємодія ланок автомобільного поїзда здійснюється через рознімні зчіпні пристрої. У залежності від типу зв’язку автопоїзда розрізняють дві основні групи зчіпних пристроїв: тягово-зчіпні й опорно-зчіпні пристрої. Тягово-зчіпні пристрої використовуються в причіпних автопоїздах з тяговим зв’язком. Для тягово-зчіпних пристроїв вертикальні зусилля обмежені так називаними хоботовим тиском. На поворотах у тягово-зчіпних пристроях автопоїздів виникають короткочасні поперечні зусилля.
Опорно-зчіпні пристрої застосовуються в сідельних автопоїздах, що мають опорний зв’язок. Ці зчіпні пристрої на відміну від тягово-зчіпних крім подовжніх і короткочасних поперечних зусиль сприймають і передають на тягач дуже значні вертикальні навантаження від ваги буксируваного напівпричепа.
Найбільш розповсюджені конструкції зчіпних пристроїв складаються з роз’ємно-зчіпного вузла, механізму гнучкості, амортизаційно-поглинаючого пристосування і вузла кріплення. Окремі типи зчіпних пристроїв забезпечуються деякими додатковими механізмами, наприклад механізмом регулювання положення зчіпного пристрою на рамі тягача, поворотно-висувним механізмом і ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Призначення, класифікація та особливості конструкції тягово-зчіпних пристроїв ЛТЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок