Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Мікросхеми процесорів і шини.

Мікросхеми процесорів і шини.

Назва:
Мікросхеми процесорів і шини.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,87 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Мікросхеми процесорів і шини.


План.
1. Вступ.
2. Мікросхеми процесорів.
3. Шини.
Вступ
Нам уже відома деяка інформація микросхеми пам'яті, то ми можемо скласти всі складові частини разом і вивчати цілі системи. Оскільки центральні процесори тісно пов'язані із шинами, які вони використовують, ми також коротко викладемо основні принципи розробки шин.
Мікросхеми процесорів
Всі сучасні процесори містяться на одній мікросхемі. Це робить повністю зваженою їх взаємодію з іншими частинами системи. Кожна мікросхема процесора містить набір виходів, через які відбувається обмін інформацією із зовнішнми пристоями. Одні виходи передають сигнали від центрального процесора, інші приймають сигнали від інших компонентів. Вивчивши функції всіх виводів, ми зможемо довідатися, як процесор взаємодіє з пам'яттю й пристроями виводу на цифровому логічноу рівні.
Виводи мікросхеми центрального процесора можна розділити на три типи: адресні, інформаційні й керуючі. Ці виводи пов'язані із відповідними виводами на мікросхемах пам'яті й мікросхемах пристроїв ввводу виводу через набір паралельних проводів (так звану шину). Щоб викликати команду, центральний процесор спочатку посилає в память адресу цієї команди по адресних виводах. Потім він запускає одну або кілька ліній управління, щоб повідомити пам'яті, що йому потрібно, наприклад, прочитати слово. Пам'ять видає відповідь, поміщаючи необхідне слово на інформаційні виводи процесора й посилає сигнал про те, що це зроблено. Коли центральний процесор одержує даний сигнал, він приймає слово й виконує викликану команду.
Команда може вимагати читання або запису слів, що містять дані. У цьому випадку весь процес повторюється для кожного додаткового слова. Як проходить процес зчитування та запису, розглянемо пізніше.
Важливо розуміти, що центральний процесор обмінюється інформацією з пам'яттю й пристроями вводу-виводу, подаючи сигнали на виводу й приймаючи сигнали на входи. Другого способу обміну інформацією не існує.
Число адресних виводів і число інформаційних вививодів - два ключових параметри, які визначають продуктивність процесора. Мікросхема, що містить m адресних висновків, може звертатися до 2т коміркам пам'яті.
Звично m дорівнює 16, 20, 32 або 64. Мікросхема, що містить n інформаційних виводів, може зчитувати або записувати n-бітне слово за одну операцію. Звичайно n дорівнює 8,16,32,36 або 64. Центральному процесору з 8 інформаційними вивовдами знадобиться 4 операції, щоб зчитати 32-бітне слово, тоді як процессор, що має 32 інформаційних виводів, може зробити ту ж роботу в одну операцію. Отже, мікросхема з 32 інформаційними виводами працює набагато швидше, але й коштує набагато дорожче.
Крім адресних і інформаційних виводів кожний процесор містить виводи керування. Виводи керування регулюють і синхронізують потік даних до процесора й від нього, а також виконують інші різноманітні функції.
Всі процесори містять виводи для живлення (звичайно +3,3 В або +5В),
та синхронізуючого сигналу. Виводи управління можна розділити на кілька основних категорій:
1. Управління шиною.
2. Переривання.
3. Арбітраж шини.
4. Стан.
5. Різне.
Ми опишемо кожну із цих категорій прирозгляді мікросхеми поцесора Pentіum ІІ. Схема типового центрального процесора, у якому використуються ці типи сигналів, зображена на рис.1.
Рис. 1. Цоколівка типового центрального процесора. Стрілочки вказують вхідні
й вихідні сигнали. Короткі діагональні лінії вказують на наявність декількох
виводів. Для конкретних процесорів з дане число цих виводів
Виводи управління шиною здебільшого являють собою виводи із центрального процесора в шину ( отже, входи в мікросхеми пам'яті та мікросхеми пристроїв вводу-виводу). Вони повідомляють, що процесор хоче считати інформацію з пам'яті, або записати інформацію в пямять.
Виводи переривання - це входи із пристроїв виводу в процесор. У більшості систем процессор може дати сигнал пристрою вводу-виводу почати операцію, а потім розпочати іншу дію, поки пристрій вводу-виводу виконує свою роботу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Мікросхеми процесорів і шини.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок