Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> КОРОБКА ПЕРЕДАЧ

КОРОБКА ПЕРЕДАЧ

Назва:
КОРОБКА ПЕРЕДАЧ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,24 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
КОРОБКА ПЕРЕДАЧ


Коробка передач призначається для зміни в широкому діапазоні крутного моменту, що передається від двигуна на ведучі колеса автомобіля при рушанні з місця та розганянні. Крім цього, коробка передач забезпечує рух автомобіля заднім ходом і дає змогу на тривалий час роз'єднувати двигун і ведучі колеса, що потрібно, коли двигун працює на холостому ходу під час руху автомобіля або на стоянці.
На сучасних вітчизняних автомобілях застосовують переважно механічні ступінчасті коробки передач із зубчастими шестернями. Кількість передач переднього ходу звичайно дорівнює чотирьом або п'яти (без урахування передач заднього ходу).
Передачі перемикаються пересуванням шестерень, які по черзі входять у зачеплення з іншими шестернями, або блокуванням шес-терень на валу за допомогою синхронізаторів. Синхронізатори вирів-нюють частоту обертання шестерень, що вмикаються, і блокують од-ну з них із веденим валом. Пересуванням шестерень або синхроніза-торів керує водій при вимкненому зчепленні.
Залежно від кількості передач переднього ходу коробки передач бувають триступінчастими, чотириступінчастими і т. д.
Основні деталі триступінчастої коробки передач (рис. 4.8): веду-чий вал 1, ведений вал 5, проміжний вал 6, установлений у корпусі коробки. На первинному валу жорстко закріплено шестірню 23, що перебуває в постійному зачепленні з шестірнею 2$, жорстко закріп-леною на проміжному валу. Інші шестерні проміжного вала г'2, %( і 2^х також жорстко закріплено. На веденому валу 5 установлено шес-тірню г2, що вільно обертається й перебуває в постійному зачепленні з шестірнею г'2. Шестірня г, і синхронізатор 2з'єднані з валом 5 за допомогою шліців і можуть переміщуватися по них у напрямах, по-казаних стрілками. Шестірня г0 забезпечує зміну напряму обертання веденого вала в разі вмикання передачі заднього ходу.
Кожна передача характеризується передаточним числом, під яким розуміють відношення кількості зуб’їв веденої шестірні до кількості зуб'їв ведучої. Якщо в передачі бере участь кілька пар зубчастих шес-терень, то для визначення передаточного числа треба перемножити значення передаточних відношень усіх пар.
У розглядуваній схемі коробки передач для вмикання першої пе-редачі шестірню z1 пересувають вилкою 4 вліво до зачеплення її з шестірнею z’1. Тоді крутний момент передаватиметься з первинного вала 7 через шестерні постійного зачеплення z3 і z’3 на шестерні z’1 і z1 які утворюють першу передачу.
Передаточне число для першої передачі можна визначити за фор-мулою z1= (z’3 /z3)( z1/ z’1), де z1 і z’1 z3 і z’3 — кількість зуб'їв відповідних шестерень.
Друга передача вмикається переміщенням синхронізатора 2 за допомогою вилки 3 вправо. При цьому шестірня 2г блокується на ве-деному валу, а крутний момент на ньому визначатиметься переда-точним числом i11= (z’3 /z3)( z2/ z’2),.
Третя передача вмикається пересуванням синхронізатора 2 вліво. В цьому разі ведений і ведучий вали жорстко з'єднуються, а переда-точне число в коробці не змінюється й дорівнює одиниці. Таку пере-дачу називають прямою й використовують для руху автомобіля з ве-ликою швидкістю.
Чотириступінчаста коробка передач автомобіля ГАЗ-53А має чо-тири передачі для руху вперед і одну — для руху назад. Вона діє ана-логічно триступінчастій коробці передач (див. рис. 4.8), але має кон-структивні особливості: постійне зачеплення шестерень ведучого й проміжного валів, шестерень другої та третьої передач. Передачі пе-реднього ходу вмикаються пересуванням шестірні першої передачі й синхронізатора по шліцах веденого вала, а задній хід умикається пе-реміщенням блока шестерень заднього ходу.
П'ятиступінчаста коробка передач автомобіля МАЗ-5335 має такі основні частини: картер; ведучий вал; проміжний вал із ше-стернями; ведений вал із шестернями й синхронізаторами; механізм перемикання передач.
Ведучий вал 2, встановлений на кульковому підшипнику в перед-ній стінці картера 13, на передньому кінці має шліци для встанов-лення диска зчеплення, а на задньому кінці — шестірню, що перебу-ває в постійному зачепленні з шестірнею 24 на проміжному валу 18.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: КОРОБКА ПЕРЕДАЧ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок