Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Особливі види високопродуктивного ручного зварювання

Загрузка...

Особливі види високопродуктивного ручного зварювання

Назва:
Особливі види високопродуктивного ручного зварювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,45 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Особливі види високопродуктивного ручного зварювання


ПЛАН
1. Організаційні заходи щодо підвищення продуктивності зварювання
2. Високопродуктивні види зварювання
2.1. Зварювання високопродуктивними покритими електродами
2.2. Зварювання здвоєним електродом, гребінкою електродів, трифазною дугою
2.3. Зварювання з глибоким проплавленням
2.4. Зварювання лежачим електродом
2.5. Зварювання похилим електродом
Список використаної літератури


1. Організаційні заходи щодо підвищення продуктивності зварювання
При виготовленні зварних виробів продуктивність праці зварника може бути підвищена завдяки організаційним і технічним заходам.
До першої групи заходів відносяться різні прогресивні прийоми й удосконалення виконання ручного зварювання, які полягають у:
раціональному облаштуванні електротримачів, що дозволяє зменшити час на зміну електродів;
правильному розміщенні деталей, які зварюються, і оснащення на робочому місці, що зменшує втрати часу на перехід;
використанні пристосувань для швидкого повороту деталей у процесі зварювання; організації зручного місця зварника (спеціальний стіл, що обертається стілець і ін.);
поділі окремих операцій на переходи і виконанні їх у визначеній послідовності, і інші заходи, що зменшують час перерв у горінні дуги.
Виконання цих заходів дозволяє зварникам збільшити час горіння дуги протягом робочого дня на 10—15%, що варто вважати великим досягненням, тому що тільки час зміни електродів складає 7—10% часу робочого дня.
Технічні заходи представляють більш широкі можливості збільшення продуктивності праці.


2. Високопродуктивні види зварювання
2.1. Зварювання високопродуктивними покритими електродами
Найбільш ефективні електроди із залізним порошком у покритті; це підвищує коефіцієнт наплавлення до 18 г/(А ч) замість 8 — 10 г/(А ч) для звичайних електродів. При зварюванні покритими електродами із залізним порошком в утворенні шва бере участь не тільки метал електродного стрижня, але й залізний порошок, введений до складу покриття. Ці електроди повинні називатися високопродуктивними.
Продуктивність електродів характеризується масою електродного металу, що перейшов на виріб за одиницю часу. Наочне представлення про продуктивність електродів дає наступний приклад: електроди АНО-5, ОЗС-6 і АНО-18, що мають у покритті 30 — 35% залізного порошку (стосовно маси всього покриття) при діаметрі стрижня 4 мм дають вихід наплавленого металу 35 — 40 г/хв; електроди АНО-1, ОЗС-3, АНО-19 при змісті 50 — 65% залізного порошку дають 65 — 70 м/мін наплавленого металу (у порівнянні з 23 — 30 г/хв для звичайних електродів АНО-4, МР-3, ОЗС-4 і ін.).
Однак варт враховувати, що високопродуктивні електроди дозволяють виконувати зварювання тільки в нижньому і похилому (кут 15 — 20о) положеннях; джерела живлення для зварювання цими електродами повинні мати підвищену напругу холостого ходу (не менше 65 В).


2.2. Зварювання здвоєним електродом,
гребінкою електродів, трифазною дугою
При зварюванні здвоєним електродом процес ведуть двома стрижнями, з'єднаними між собою контактним точковим зварюванням (мал. 1). Дуга переходить з одного стрижня на іншій, поперемінно оплавляючи їх. Продуктивність зварювання підвищується на 20 — 40% у порівнянні зі зварюванням однострижневим електродом. Підвищення продуктивності зварювання досягається змінним підігрівом кожного зі стрижнів дугою, що горить між сусідніми стрижнями і виробом, збільшенням часу горіння дуги, зменшенням часу на зміну електродів.
Рис. 1. Схема здвоєного електрода (я), гребінки (б) і зварювання трифазним струмом (у, г): 1 — зв'язування електродів, 2 — трифазний трансформатор, 3,4 — електроди, 5 — дуга
Електроди розташовуються так, щоб їхня загальна вісь збігалася з віссю чи шва при великому куті оброблення крайок була перпендикулярна цієї осі. Зварювальний струм складає від 100—180 А при діаметрі електродів 3 + 3 мм до 300 — 400 А при діаметрі 6 + 6 мм.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Особливі види високопродуктивного ручного зварювання

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок