Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> реферат: Особливі види високопродуктивного ручного зварювання

Загрузка...

Особливі види високопродуктивного ручного зварювання / сторінка 2

Назва:
Особливі види високопродуктивного ручного зварювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,45 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 

Здвоєними електродами можна зварювати за один прохід метал товщиною до 12 мм.
Електроди можна розташовувати по декілька стрижнів у ряд у виді гребінки. Так само як при зварюванні здвоєним електродом, дуга збуджується на електроді, що знаходиться на більш близькій відстані від виробу, що зварюється. При плавленні цього електрода дуга переходить на інший стрижень і т.д. Електродна гребінка дозволяє глибоко опускатися в оброблення крайок, розташовуючи гребінку уздовж шва, тому можна глибоко проплавляти основний метал і одержувати гарне формування шва. Зварювання електродною гребінкою дозволяє підвищити удвічі продуктивність у порівнянні зі зварюванням звичайним електродом.
Продуктивність ручного дугового зварювання можна підвищити ще на велику величину, якщо використовувати трифазний струм. При зварюванні трифазною дугою застосовують два електроди, до яких підводяться дві фази від джерела харчування, а третя фаза — до виробу, що зварюється. У кожен даний момент у процесі зміни синусоїдального струму можуть горіти одна чи дві дуги; при цьому виділяється велика кількість теплоти, швидкість плавлення металу зростає і продуктивність зварювання збільшується на 50 — 60% у порівнянні зі зварюванням однофазною дугою. Маса наплавляємого металу досягає 30 г/(А ч).
Однак при зварюванні трифазною дугою сильно обтяжений електродотримач, що веде до стомлюваності зварника. Тому зварювання трифазною дугою краще виконувати механізованими способами.


2.3. Зварювання з глибоким проплавлянням
Цей вид зварювання ще називають зварюванням обпиранням. Для зварювання застосовують електроди зі збільшеною товщиною покриття. Сталевий стрижень електрода плавиться трохи швидше покриття, у результаті чого на кінці електрода з покриття утвориться втулка (козирок). Спираючи втулку електрода на поверхню виробу, зварник переміщає дугу уздовж шва. Гази, що утворяться при плавленні покриття, своїм тиском витісняють рідкий метал зі зварювальної ванни, утворити валик, виріб проплавляється на велику величину, чим при зварюванні електродом у висячому положенні. При цьому обсяг наплавленого металу в звареному шві значно зменшується без зниження міцності шва. Цей спосіб зварювання дозволяє зменшувати глибину оброблення крайок і зварювати метал значної товщини без оброблення крайок з великою швидкістю. Зварювання виконують без коливальних поперечних рухів електрода.
Техніка зварювання обпиранням полягає в тому, що після запалювання дуги зварник встановлює електрод під кутом 70 — 80° до площини виробу, опускає покриття електрода на поверхню виробу і дуга автоматично буде переміщатися по осі шва; зварнику приходиться слабко натискати електродотримач на електрод по його осі до виробу.
Таблиця 1. Режими зварювання опиранням стикових зєднань без скосу кромок електродами марки ОЗС-3
Спосіб зварювання обпиранням особливо доцільно застосовувати при виконанні кутових швів у положенні «у човник», використовуючи для цього електроди марки ОЗС-3 (табл.1) і подібних їм марок. Крім збільшення продуктивності при зварюванні обпиранням виходить висока якість металу шва.
Зварювання обпиранням у вертикальному положенні по напрямку зверху вниз можна виконувати електродами АНО-9. При накладенні кутових швів з катодом 8 мм застосовують електроди діаметром 4 мм; швидкість зварювання 10 м/ч, що в два рази більше швидкості зварювання електродами УОНИИ-13/55 діаметром 5 мм.
2.4. Зварювання лежачим електродом
Зварювання лежачим електродом (рис. 2, б). В оброблення деталей, що зварюються, укладають один чи кілька електродів, довжина яких звичайно в два рази більше стандартних. Від витікання металу при виконанні стикового шва охороняє мідна підкладка. При виконанні кутового шва підкладка не потрібно. Зверху електроди притискаються до крайок деталей мідною чи бронзовою колодкою. Дуга збуджується допоміжним електродом і потім продовжує горіти, розплавляючи електрод і основний метал. Довжина дуги дорівнює товщині покриття, що складає 1,5 — 3,0 мм. Зварювання лежачим електродом можна здійснювати і під шаром флюсу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Особливі види високопродуктивного ручного зварювання

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок