Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Ходові системи автомобілів. Залежні та незалежні підвіски

Ходові системи автомобілів. Залежні та незалежні підвіски

Назва:
Ходові системи автомобілів. Залежні та незалежні підвіски
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,19 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Ходові системи автомобілів. Залежні та незалежні підвіски


Колеса здійснюють зв'язок автомобіля з дорогою і забезпечують його рух у бажаному напряму. За режимом роботи колеса автомобіля розділяються на ведучі і ведені.
Ведучі колеса, сприймаючи силу тяжіння від маси автомобіля, перетворюють крутний момент, що підводиться до них трансмісією, у силу тяги, яка забезпечує поступальний рух автомобіля.
Ведені колеса сприймають вертикальну силу тяжіння від маси автомобіля і штовхаючі зусилля від рами (остова), перетворюючи поступальний рух автомобіля у своє кочення по дорозі.
Частіш за все ведені колеса є й керованими - забезпечують зміну напрямку руху автомобіля. Передні і задні колеса кожного автомобіля в більшості випадків однакові і взаємозамінні.
Кожне автомобільне колесо складається з двох основних частин: внутрішньої - жорсткої і зовнішньої - пружної.
Зовнішня частина являє собою гумову шину 1 (рис. 4.2), до внутрішньої частини належать обід 4, диск 2 і маточина 3.
Ободи коліс легкових автомобілів виготовляють нерозбірними, глибокими. Вантажні автомобілі частіш за все комплектують колесами із розбірними, знімним бортом і неглибокими ободами.
Рис. 4.2. Схема автомобільного колеса
Шини відносять до числа найбільш важливих і дорогих частин автомобіля. Так, вартість комплекту шин складає приблизно 20...30% первісної вартості автомобіля, а в процесі експлуатації із загальних витрат близько 10...15% приходиться на витрати по відновленню шин. Сучасні автомобільні шини можуть бути камерними і безкамерними.
Камерна шина (рис. 4.5 а) складається з покришки 9, камери 10 і ободної стрічки 7 (у шинах легкових автомобілів ободна стрічка відсутня). Покришка шини сприймає тиск стиснутого повітря, що знаходиться в камері, охороняє камеру від ушкоджень і забезпечує зчеплення колеса з дорогою. Покришки шин виготовляють з гуми і спеціальної тканини корду.
Рис. 4.5. Конструкція автомобільної шини: а - камерної; б - безкамерної
Гума, що йде для виробництва покришок, складається з каучуку (натурального, синтетичного), до якого додаються сірка, сажа, смола, крейда, а також перероблена стара гума й інші домішки і наповнювачі.
Покришка складається з протектора 1, подушкового шару (брекера) 2, каркаса 3, боковий 4 і бортів 5 із сердечниками 6. Каркас є основою покришки: він з'єднує всі її частини в одне ціле і додає покришці необхідну твердість, маючи при цьому високу еластичність і міцність.
Каркас покришки складають декілька шарів корду товщиною 1...1,5 мм. Кількість шарів корду є парним для рівноміцності конструкції і складає звичайно 4...6 для шин легкових автомобілів і 6...14 для шин вантажних автомобілів і автобусів. Зі збільшенням числа шарів корду підвищується міцність шини, але водночас збільшується її маса і зростає опір коченню.
Корд являє собою спеціальну тканину, що складається в основному з подовжніх ниток діаметром 0,6...0,8 мм із дуже рідкими поперечними нитками. У залежності від типу і призначення шини корд може бути бавовняним, віскозним, капроновим, перлоновим, нейлоновим, а також металевим. Найбільш дешевим з усіх є бавовняний корд, але він має найменшу міцність, яка до того ж істотно зменшується при нагріванні шини. Міцність капронового корду приблизно у 2 рази вища, ніж бавовняного, а перлонового і нейлонового ще вища.
Проте, найбільш міцним є металевий корд, нитки якого скручені з високоякісного сталевого дроту діаметром 0,15 мм. У порівнянні з бавовняним кордом міцність металевого корду вища більш, ніж у 10 разів, і не знижується при нагріванні шини. Покришки з такою корду мають невелике число шарів (1...4), меншу масу і втрати на кочення. Крім того, вони більш довговічні.
Протектор забезпечує зчеплення шини з дорогою і охороняє каркас від ушкодження. Його виготовляють з міцної, твердої, зносостійкої гуми. У протекторі розрізняють розчленовану частину (малюнок протектора) і підканавковий шар. Ширина протектора складає 0,7...0,8 ширини профілю шини, а товщина-приблизно 10...20 мм для шин легкових і 15...30 мм для шин вантажних автомобілів і автобусів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Ходові системи автомобілів. Залежні та незалежні підвіски

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок