Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Пам'ять. Тригери.

Пам'ять. Тригери.

Назва:
Пам'ять. Тригери.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,40 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Пам'ять. Тригери.


План
1. Пам'ять.
2. Засувки (защелки).
3. Тригера.
Пам'ять
Пам'ять є необхідним компонентом будь-якого комп'ютера. Без пам'яті не було б комп'ютерів, але крайній мері таких, які є зараз. Пам'ять використовується для зберігання команд, які потрібно виконати, так і даних, ми розглянемо основні компоненти пам'яті, починаючи з рівня вентилів. Ми побачимо, як вони працюють і як з них можна одержати пам”ять великих об”ємів.
Засувки
Щоб створити один біт пам'яті, нам потрібна схема, що якимось чином запям”ятовує попередні вхідні значення. Таку схему можна сконструювати з двох вентилів НЕ-АБО, як показано на рис. 7, а. Аналогічні схеми можна побудувати з вентилів НЕ-І. Ми не будемо згадувати ці схеми надалі , оскільки вони, по суті, ідентичні схемам з вентилями НЕ-АБО.
Рис.7. Засувка НЕ-АБО в стані 0 (а); засувка НЕ-АБО в стані 1 (б);
таблиця істинності для функції НЕ-АБО (в)
Схема, зображена на рис. 7, а, називається SR-засувкою. У неї є два
входи: S (settіng - установка) і R (resettіng - скидання). У неї також є два комплементарні (додаткові) виходи: Q і Q. На відміну від комбінаційної схеми, вихідні сигнали засувки не визначаються поточними вхідними сигналами.
Щоб побачити, як це здійснюється, припустимо, що S-0 і R-0 (взагалі
вони рівні 0 більшу частину часу). Щоб привести доказ, припустимо також, що Q-0. так як Q повертається у верхній вентиль НЕ-АБО та обидва входи цього вентиля рівні 0, то його вихід, J, дорівнює 1. Одиниця повертається в нижній вентиль, у якого в підсумку один вхід дорівнює 0, а іншої - 1, а на виході виходить Q-0. Такий хід речей, показано на рис.7, а.
Припустимо, що Q=l, a R і S усе ще рівні 0. Верхній вентиль має входи 0 і 1 і вихід 1 (тобто 0), що повертається в нижній вентиль. Такий хід речей, показано на рис. 7, б. Положення, коли обидва виходи рівні 0, неможливе, оскільки в цьому випадку обидва вентилі мали б на вході два нулі, що привело б до одиниці на виході. Так само неможливим є щоб обидва виходи були рівні 1, оскільки це привело б до вхідних сигналів 0 і 1, що викликає рзультат на виході 0, а не 1. Висновок: при R=S~0 засувка має два стабільних стани, які ми будемо називати 0 і 1 що залежать від Q.
Розглянемо дію вхідних сигналів на стан засувки. Припустимо, що S приймає значення 1, у той час як Q=0. Тоді вхідні сигнали верхнього вентиля будуть 1 і 0, що приведе до вихідного сигналу Q-0. Ця зміна робить обидва входи в нижній вентиль рівними 0 і, отже, вихідний сигнал рівним 1. Таким чином, встанолене S на значення 1 перемикає стан з 0 на 1. Встановлене значення 1, коли засувка перебуває в стані 0, не викликає змін, оскільки вихід нижнього вентиля НЕ-АБО дорівнює 0 і для входів 10, і для входів 11.
Використовуючи подібну аргументацію, легко побачити, що установка S на значення 1 при стані засувки 1 (тобто при Q-1) не викликає змін, але встановлює R на значення 1 приводить до зміни стану засувки. Таким чином,
якщо S приймає значення 1, та буде дорівнює 1 незалежно від попередні стану засувки. Подібним образом перехід R на значення 1 викликає Q-0. Схема "запам'ятовує", який сигнал був востаннє : S або R. Використовуючи цю властивість, ми можемо конструювати комп'ютерну пам'ять.
Синхронні SR-засувки
Часто буває зручно зробити так, щоб засувка міняла стан тільки в деяких випадах. Щоб досягти цієї мети, змінимо основну схему та одержим синхронну SR-засувку (рис. 8).
Рис. 8 Синхронна SR-эащелка
Ця схема має додатковий синхронізуючий вхід, що звичайно дорівнює 0. Якщо цей вхід дорівнює 0, то обидва виходи вентилів І рівні 0 незалежно від S і R, і засувка не міняє стан. Коли значення синхронізуючого входу дорівнює 1, дія вентилів І зникає й стан засувки стає залежним від S і R. Для позначення того факту, що синхронізуючий вхід дорівнює 1 (тобто стан схеми залежить від значень S і R), часто використається термін стробувати.
До цього ми не зважали , що відбувається, якщо S-R-1. Коли R, і S зрештою повертаються до 0, схема стає недетерминованою. Можливим є положення при S=R=1 - це Q=Q=0, але як тільки обидва входи повертаються до 0, засувка повинна перейти в один із двох стабільних станів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Пам'ять. Тригери.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок