Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> МЗКТ-65151 «Волат».

МЗКТ-65151 «Волат».

Назва:
МЗКТ-65151 «Волат».
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,10 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
МЗКТ-65151 «Волат».


Сьогодні будівельники можуть вибирати з величезної кількості техніки самозвалища, що з'явилася на російському ринку, ту, яка їм необхідна. Діапазон модельного ряду і відповідних автомобільних компаній дуже великий. Імпортні Volvo, Iveco, Scania, MAN, Hyundai та інші користуються заслуженою популярністю, але і ціна на цю техніку висока. Зараз на російський ринок самоскидів виходять і китайські виробники. Вибір вітчизняної техніки самозвалища невеликий: КАМАЗ, «Урал» і найближчі сусіди-слов'яни: український КРАЗ і білоруські МАЗ і МЗКТ.
Якраз в наших руках опинився самоскид Мінського заводу колісних тягачів (МЗКТ) з колісною формулою 8х4 і повною масою 41 тонна.
Для автоперевізників проблемою є обмеження навантаження на вісь до 13 тонн, яке діє на автомобільних дорогах не тільки Росії, але і більшості країн СНД. Для конструкторів провідних автозаводів країн пострадянського простору каменем спотикання є та ж проблема.
На прикладі автомобіля МЗКТ-65151 це означає, що при проїзді по дорогах загального користування, а також по вулицях міст і населених пунктів Російської Федерації навантаження на задній візок в сумі не повинне перевищувати 26 тонн, а з урахуванням навантаження, що доводиться при цьому, на перша і друга осі повна маса автомобіля складає 41 тонну. За вирахуванням спорядженої маси автомобіля близько 16 тонн, вантажопідйомність автомобіля МЗКТ-65151 складає 25 тонн.
Надійним способом підвищення продуктивності автоперевезень і поліпшення паливної економічності на одиницю маси є збільшення корисної маси вантажу, що перевозиться. У такому уявленні найефективнішим способом є використання причепа (до 30% зниження витрати палива). Але його буксирування самоскидом МЗКТ-65151 конструктивно не передбачене.
Таким чином, єдиною можливістю збільшення вантажопідйомності для конструкторів МЗКТ виявилося використання додаткової осі. Але і її установка пов'язана з підвищенням опору руху і збільшенням витрати палива, ускладненням конструкції і приростом спорядженої маси. Використанню додаткової осі повинне відповідати виправдане збільшення корисної маси вантажу, інакше її використання може виявитися нераціональним. При всьому цьому вісь - керована, і під час випробувань ми відзначили такі особливості поведінки мінської вантажівки на дорозі: при вході в поворот значно збільшується навантаження на двигун аж до відчутного зниження оборотів, а при виході з нього автомобіль прискорюється. Правда, це відноситься до крутих поворотів на високій швидкості. Але при правильному виборі темпу руху управління автомобілем стає упевненішим.
Якщо брати роботу МЗКТ-65151 не на будівництві, а в умовах кар'єру, то навіть в плавному повороті, враховуючи велику масу, автомобіль заривається керованими колесами в пісок. Для подолання таких проблем на шасі самоскида встановлена трансмісія з блокуванням міжосьового і колісних диференціалів.
Проте ми несподівано зіткнулися з деякою конструктивною особливістю білоруської вантажівки. МЗКТ-65151 - це самоскид для перевезення сипких вантажів. На нім встановлений ярославський дизель ЯМЗ-7511.10 потужністю 400 л.с., та і візуально він має значний вигляд, але об'єм вантажної платформи - 20 м3. Це ніяк не зістикується із заявленою вантажопідйомністю - 25 тонн. Середня щільність сипких будівельних матеріалів - близько 1,9 т/м3. Для мінського самоскида виходить 38 тонн.
Після завантаження автомобіля по верхній край платформи, що було зв'язане з певними труднощами, викликаними майже триметровою висотою бортів, зважуємо самоскид і отримуємо 52,5 тонни. Вважаємо далі. Віднімаємо споряджену масу і отримуємо масу піску - 36,5 тонни, що співпадає з первинними припущенням. В результаті розвантаження, що коректує, вдалося отримати повну масу автомобіля - 41 т. Але кузов виявився заповненим лише на 2/3 об'єму. Зрозуміло, наш водій такого варіанту не допустить. З цього виходить, що перевантаження на білоруському самоскиді передбачається спочатку. Ми навіть спробували його прорахувати, враховуючи встановлені на автомобіль шини і тиск в гідросистемі підйомника кузова.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: МЗКТ-65151 «Волат».

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок