Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Класифікація деталей машин за їх формою

Класифікація деталей машин за їх формою

Назва:
Класифікація деталей машин за їх формою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,13 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Класифікація деталей машин за їх формою


Конструкторсько-технологічна подібність деталей визначається сукупністю ознак. При класифікації деталей за конструктивними характеристиками беруть за основу наступні основні ознаки: геометричну форму; функціональні, параметричні, конструктивні ознаки; службове призначення, найменування.
Відповідно до ЄСКД на всі деталі машинобудування і приладобудування встановлені шість класів: 71, 72, 73, 74, 75, 76 (рис.5.1).
Основною ознакою поділу (крім класу 76) є геометрична форма. Класи деталей містять наступну номенклатуру:
1. Клас 71 - тіла обертання типу кілець, дисків, шківів, блоків, стрижнів, втулок, склянок, колонок, валів, штоків і ін.
У цьому класі класифікуються деталі — тіла обертання, що діляться на три діапазони за співвідношенням довжини деталі L до найбільшого зовнішнього діаметра D: L < 0,5D; з 0,5D < D і з L > 20D.
Параметрична ознака, що характеризує відношення L/D, дозволяє деталі типу дисків, кілець, фланців, шківів (L < 0,5D) відокремити від деталей типу втулок, склянок, пальців (0,5D < D) і деталей типу валів, шпинделів, осей, штоків (L > 20D) і т.п.;
2. Клас 72 — тіла обертання з елементами зубчастого зачеплення; труби, шланги, сегменти і т.п.; вигнуті з листів, смуг і стрічок; аерогідродинамічні, корпусні, опорні; ємкісні; підшипників;
3. Клас 73 — не тіла обертання: корпусні, опорні, ємкісні;
4. Клас 74 — не тіла обертання: площинні, важільні, вантажні, тягові, аерогідродинамічні ; вигнуті з листів, смуг, стрічок; профільні і т.п.;
5. Клас 75 — тіла обертання і (чи) не тіла обертання: кулачкові, карданні; з елементами зачеплення, арматура; санітарно-технічні, пружинні, ручки, кріпильні й ін.;
6. Клас 76 — деталі технологічного оснащення, що виконують самостійні функції (свердла, мітчики, ріжучі пластини, матриці, пуансони і т.д.).
Технологічна класифікація деталей машинобудування і приладобудування при незмінних основних принципах її побудови охоплює деталі всіх галузей промисловості основного і допоміжного виробництва і є логічним продовженням і доповненням перерахованих вище класів деталей класифікатора ЄСКД 1231.                       
Клас 71
Клас 72                    
Клас 73                                               
Клас 74
Клас 75
Клас 76
Рис.5.1. Представники класів деталей за технологічним класифікатором
Технологічний класифікатор деталі використовують у системі підготовки виробництва і чи управління разом із державними класифікаторами техніко-економічної інформації. Технологічна класифікація створює передумови для вирішення наступних основних задач:
аналізу номенклатури деталей за їхніми конструкторсько-технологічними характеристиками;
групування деталей за конструкторсько-технологічною подобою для розробки типових і групових технологічних процесів;
підвищення серійності і концентрації виробництва деталей;
тематичного пошуку і запозичення раніше розроблених типових і групових технологічних процесів.
Технологічна класифікація деталей машин відкриває широкі можливості по використанню систем автоматизованого проектування технологічних процесів виготовлення машин і по впровадженню автоматизованої системи технологічної підготовки виробництва (АС ТПП).
Основною метою технологічної класифікації деталей є зниження трудомісткості і скорочення термінів технологічної підготовки виробництва.


Список рекомендованої літератури
Технология конструкционных материалов. Под ред. Г.А.Прейса. - К.: Выща щкола.- 1991.-391с.
Технология конструкционных материалов.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Класифікація деталей машин за їх формою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок