Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Способи встановлення конструкцій по висоті

Способи встановлення конструкцій по висоті

Назва:
Способи встановлення конструкцій по висоті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,25 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Способи встановлення конструкцій по висоті
Встановити опорні площини, точки будівельних конструкцій і обладнання на проектні відмітки можна геометричним нівелюванням, гідростатичним нівелюванням, мікронівелюванням тощо.
Геометричне нівелювання є найрозповсюдженішим способом для визначення в натурі проектних висот. Залежно від вимог до точності і схеми вимірювання застосовують нівелювання того чи іншого кламу. Зменшення довжини плечей і дотримання їх рівності підвищує точність робіт. При цьому, застосовуючи технічне нівелювання (методику), можна забезпечити точність в 2-3 мм, високоточне нівелювання –0,1 –0,2 мм. Для високоточного нівелювання необхідно використовувати нівелір з контактним рівнем і оптичним мікрометром, а також інварні або спеціальні штрихові рейки. Як відомо з попереднього розділу для перенесення в натуру проектної відмітки необхідно визначити горизонт інструмента, а потім і відлік на рейці. Необхідно пам’ятати, що при використанні високоточних нівелірів та інварних рейок висоту репера і проектної відмітки також необхідно виразити у півподілках. Відмітки на додатковій шкалі беруть лише для контролю і у визначенні горизонту інструмента не використовують.
В основу гідростатичного нівелювання покладена властивість рідини у двох сполучених посудинах находитись на одному рівні незалежно від маси і поперечного перерізу посудини. Принципово гідростатичний нівелір складається з двох посудин, з’єднаних шлангами. У посудину залита рідина, яка через шланг вирівнюється.
Згідно з малюнком перевищення між точками А і В буде
(1)
де З1 і П1 – відлік на шкалах задньої і попередньої посудини;
d1 і d2 – висоти посудини.
Перевищення між точками А і В вимірюють в прямому і зворотньому напрямках. Тоді при перестановці посудин матимемо
(2)
Формули 1 і 2 можна подати в такому вигляді
(3)
Різниця d1 – d2 - є місцем нуля (МО) прикладу. З формули 3 знаходимо
(4)
Основними джерелами помилок гідростатичного нівелювання є:
Нерівновага рідини у посудинах і вплив явища капілярності;
Неточність фіксації меніска рідини (відліку);
Вплив помилок встановлення приладу на поверхню нівелювання;
Вплив перепаду тиску і температури.
Дослідженнями встановлено, що коливання рідини в посудинах системи припиняється через 2-3 хвилини після встановлення приладу. Чим більший діаметр посудини, тим меншим буде меніск.
Значення помилки відліку залежить від способу фіксації поверхні рідини в посудині. Для зменшення цієї помилки використовують різні пристосування. Найчастіше – це контакт голки з рідиною, які підєднані до єдиної електричної системи або візуально. Голка пересувається всередині посудини за допомогою мікрометричного гвинта з головкою і поділками. Ціна такої поділки складає 0,01 мм. Вплив помилок встановлення приладу на поверхню нівелювання залежить від чистоти цієї поверхні.
У гідростатичних системах основним джерелом помилок є коливання температури. Очевидно, що точність нівелювання в закритих приміщеннях (температура більш-менш постійна) буде набагато вища, ніж на відкритих майданчиках. Від температури залежить і коефіцієнт розширення рідини.
Найрозповсюдженішим заповнювачем гідростатичних систем є вода з доданням формаліну або карболової кислоти. При від’ємних температурах використовують спирт або антифриз.
Точність гідростатичного нівелювання можна отримати з формули 4.
(6)
При , отримаємо = 0 тобто помилка гідростатичного нівелювання дорівнює помилці відліку. Залежно від цього точність гідростатичного нівелювання сягає 0,1-0,05 мм.
Мікронівелювання застосовують для вивірення горизонтальності технологічних площин. Мікронівелір це твердий брусок, який опирається на площину, що вирівнюється, двома опорами. На брусок встановлюється накладний рівень з ціною поділки 5”-10”. Накладний рівень термоізолюють. Щоб зменшити бічні нахили приладу, на брусок встановлюють поперечний рівень малої точності (). Замість передньої стаціонарної опори встановлюють рухому опору, яка жорстко скріплена з індикатором годинникового типу і за допомогою якого бульбашку рівня виставляють в нуль пункт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Способи встановлення конструкцій по висоті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок