Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Пластичні мастила

Пластичні мастила

Назва:
Пластичні мастила
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,85 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Пластичні мастила


У машинах і механізмах є різні вузли тертя (підшипники, ресори, деякі зубчасті передачі, карданні з'єднання тощо), які не вдається змазувати рідкою оливою, тому що до них не можна або невигідно її безперервно подавати. Для мащення цих вузлів використовують пла-стичні мастила (за старою системою класифікації — консистентні).
Пластичні мастила — це мінеральні оливи, згущені до мазеподіб-ного стану. В країнах СНД випускається близько 200 марок пластич-них мастил різного призначення.
Вузли тертя, що змазуються пластичним мастилом, простіші в обслуговуванні, не так часто потребують заміни мастила, постійного нагляду за їхньою роботою.
Мастило за своїм складом є складною речовиною. В найпрос-тішому випадку вона складається з двох компонентів — оливної ос-нови (дисперсне середовище) та твердого загусника (дисперсна фаза).
Кількість загусника в мастилах лежить у межах 5...30 % (най-частіше 1...20 %). Він і визначає основні характеристики мастила.
Для перемішування оливи із загусником частину останнього вби-рає олива та розбухає, створюючи структурний каркас мастила. При цьому в чашечках, утворених частинками загусника, що встиг роз-бухнути, знаходиться рідка олива. В такому вигляді мастило нагадує грудку вати, просочену рідиною. Структурний каркас не міцний і при невеликому навантаженні руйнується; тоді олива починає текти, наближаючись до рідкого стану. Цим і забезпечується надійне ма-щення вузлів тертя. Проте, як тільки мастило вивільниться від на-вантаження, воно зразу немовби застигає та міцно утримується на деталях, не стікаючи з них. Ця властивість пластичних мастил дає змогу використовувати їх в негерметизованих, слабко герметизова-них або зношених вузлах тертя.
Більшість мастил мають у своєму складі 80...90 % нафтових або синтетичних олив, до яких з метою надання їм пластичності вводять 10...20 % того чи іншого загусника. Крім того, пластичні мастила мо-жуть містити до 5 % води і до 10 % графіту, стабілізатори та інші ре-човини.
Як загусник найчастіше застосовують мила різних металів (нат-рієві, літієві кальцієві), тверді вуглеводні (парафін, церезин і їх су-міші), які здобувають з нафти та інших речовин.
Для виготовлення мильних загусників використовують індивіду-альні жирні кислоти, які одержують із природних жирів та синтетич-них жирних кислот. Перші мастила дістали назву жирових, а другі — синтетичних.
Вуглеводні мастила здобувають сплавленням нафтової оливи з твердими вуглеводнями. Вони мають невисоку температуру плавлен-ня, абсолютно не розчинні у воді, крізь них слабко просочуються во-дяні пари. Ці мастила легко наносяться зануренням деталі в мастиль-ний розплав або за допомогою щітки. Навіть тонкий шар вуглевод-невого мастила (близько 0,5 мм) надійно захищає поверхню від шкідливої дії води та пари. Виходячи з цього, виготовляють такі мас-тила як консерваційні та захисні.
Основні експлуатаційні властивості
До основних властивостей пластичних мастил належать водостій-кість, температура крапання, пенетрація, колоїдна стабільність, ан-тикорозійні та захисні (консерваційні) властивості тощо.
Водостійкість характеризує властивість пластичного мастила не руйнуватись під дією води. Ця властивість визначається зануренням досліджуваного мастила в теплу воду. Неводостійке мастило через 10...15 хв розчиняється. За цією ознакою мастила поділяють на водо-стійкі та неводостійкі.
Температура крапання — це температура падіння першої краплі пластичного нафтопродукту, який нагрівають у капсулі спеціального термометра.
Температура крапання мастила визначає верхню температурну Межу його використання. Вважається, що мастило можна застосову-вати при температурі, на 15...20 °С нижчій від температури крапання.
За цією температурою, яка в основному залежить від типу загусника мастила поділяють на низько-, середньо- та тугоплавкі.
Пенетрацією називаються умовний показник механічних власти-востей мастил, що чисельно дорівнює глибині проникнення в нього стандартного приладу (конуса), вираженої в десятих частках мілімет-ра.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Пластичні мастила

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок