Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Розрахунок систем кондиціювання повітря з фенкойлами

Розрахунок систем кондиціювання повітря з фенкойлами

Назва:
Розрахунок систем кондиціювання повітря з фенкойлами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,11 KB
Завантажень:
550
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Розрахунок систем кондиціювання повітря з фенкойлами


Не зупиняючись детально на достоїнствах і недоліках таких систем, зауважимо, що в деяких випадках подібний вибір є просто данню моді і нічим не обґрунтований. Наприклад, при проектуванні систем кондиціонування повітря для торгових залів меблевого центру «Гранд-2» в Хімках загальною площею 80000 м2 НИЦЬ «Інвент» запропонував центральні системи із змінною першою рециркуляцією без яких-небудь підтримувачів. Така схема для даного конкретного об'єкту виявилася значно ефективно і економічно вигідно як по капітальних, так і по експлуатаційних витратах, ніж система кондиціонування повітря з фенкойлами. Проте у багатьох випадках системи кондиціонування повітря з центральними кондиціонерами і підтримувальними охолоджувачами більш ефективні і безперечно мають право на існування, наприклад, для розважальної і офісної зон того ж «Гранд-2» застосовані саме такі системи.
Мета справжньої роботи - дати методику розрахунку СКП з фенкойлами, включаючи побудову процесів обробки повітря на I-d діаграмі і підбір фенкойлів, залежно від режиму їх роботи. Для систем кондиціонування повітря з підтримувачами побудова процесів на I-d діаграмі принципово відрізняється від побудов для центральних систем, оскільки процес в підтримувачах може йти із значним осушенням повітря, а холодо продуктивність підтримувачів залежить від невідомої до початку розрахунку температури що поступає в них повітря по сухому і мокрому термометрах. Тому для систем з підтримувачами не можна задати на I-d діаграмі крапку з параметрами внутрішнього повітря, а можна вказати лише необхідне значення температури і допустиму область значень відносної вогкості або волого місткості , що робить задачу побудови процесу невизначеної.
Розглянемо одну з найпоширеніших схем кондиціонування повітря, наприклад, в офісному приміщенні або торговому залі (рис.1).
На малюнку 1 прийняті наступні позначення індексів:
н — параметри зовнішнього повітря приточування, що подається від центрального кондиціонера;
у — параметри повітря, що видаляється з приміщення загальнообмінною витяжною системою;
ф — параметри повітря приточування, що подається в приміщення фенкойлами;
Yф — параметри повітря, що видаляється з приміщення фенкойлами; в — параметри внутрішнього повітря в обслуговуваній або робочій зоні.
Дана схема, безумовно, не є якоюсь винятковою. Можливо розміщення фэнкойлов на або в підлозі, на стіні або під стелею, так само як і подача повітря приточування у підлоги (витісняюча вентиляція) або в робочу зону, але це не міняє суті вирішуваної задача — забезпечити необхідні параметри повітря, включаючи, окрім вказаних, його якість і рухливість в обслуговуваній зоні.
Складемо тепло вологосний баланс для даного приміщення, який в загальному випадку має вигляд:
(1)
(2)
Кількість сухої частини повітря приточування або видаляється визначається по формулі
Оскільки значення вологовмісту звичайно невеликі (0,008–0,012 кг/(кг св)), то рівняння (1) і (2) можна записати у вигляді:
(4)
(5)
Де G – кількість повітря, кг/г;
І – ентальпія повітря, кДж/(кг св);
d – воловмістність повітря, г/(кг св);
SQпол. - сумарні повні тепловтрати в приміщені, кДж/г;
W — сумарні виділення вологості в приміщенні, кг/г.
Для визначення ентальпії повітря необхідно знати його температуру, тому формули (4) і (5) звичайно доповнюють рівністю:
(6)
SQявн — явні сумарні тепловтрати в приміщенні, кДж/г.
З рівнянь (4) і (5) неважко отримати формули для розрахунку кількості повітря, подається фенкойлами, за умови, що Gн = Gу:
Аналогічну формулу можна отримати і з рівняння (6), але оскільки процеси в приміщенні і у фенкойлах йдуть із зміною вологості повітря, то подальший розрахунок слід виконувати по формулі (7).
В приведених вище рівняннях немає двох параметрів, які цікавлять нас в першу чергу і є нормованими або вимагаються: температури tрз і відносної вогкості tрз в робочій або обслуговуваній зоні. Звичайно для зв'язку параметрів повітря в робочій зоні з параметрами повітря приточування і видаляється використовують коефіцієнти повітрообміну Кt і Kd [1]: |
(9)
(10)
Причому для даних систем кондиціонування повітря необхідно вводити по два різні значення: Кt і Kd (окремо для центрального кондиціонера і для фенкойлів).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Розрахунок систем кондиціювання повітря з фенкойлами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок