Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> ТO гальмівної системи автомобіля

ТO гальмівної системи автомобіля

Назва:
ТO гальмівної системи автомобіля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,17 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ТЕМА: ТO гальмівної системи автомобіля


Технічне обслуговування гальмової системи. В процесі експлуатації автомобіля внаслідок частого користування гальмами спрацьовуються поверхні спряжених деталей гальмових механізмів та їхніх приводів. Якщо спрацювання не виходить за межі, що встановлюються заводами – виготовлювачами, то нормальна робота гальмових систем не порушується. В противному разі виникають несправності, які треба негайно усунути, оскільки від нормального функціонування гальмових систем значною мірою залежить безпека дорожнього руху.
Ознаки основних несправностей гальмових систем: недостатня ефективність гальмування; збільшення зусилля, що прикладається до педалі, занос автомобіля, пригальмовування коліс на ходу; неповне розгальмовування всіх коліс; зменшення робочого ходу педалі, самочинне гальмування, коли працює двигун.
Недостатня ефективність гальмування виявляється у збільшенні гальмового шляху. Згідно з Правилами дорожнього руху одноразовим натисканням на педаль привода робочого гальма легкового автомобіля має забезпечуватися рівномірне загальмування всіх коліс на сухій горизонтальній ділянці дороги з твердим покриттям (коефіцієнт зчеплення не менше ніж 0,6) на шляху не більш як 7,2 м під час руху зі швидкістю 30 км/год. При цьому кут, на який розвертається автомобіль, має не перевищувати 8о.
Причини поганої дії гальм:
підтікання рідини з гідравлічного привода або потрапляння в нього повітря в наслідок пошкодження деталей колісних циліндрів, гумових ущільнювачів у головному гальмовому циліндрі та гумових з’єднувальних шлангів привода;
потрапляння оливи або мастила на фрикційні накладки колодок крізь сальники маточних коліс і півосей унаслідок спрацювання їх або переповнення мастилом маточних коліс та порожнин підшипників півосей;
потрапляння на накладки готової рідини з колісних циліндрів.
Для усунення несправності треба змінити спрацьовані або поламані деталі, промити й протерти фрикційні накладки та гальмові барабани, підтягнути з’єднання, довести до норми кількість рідини в системі та прокачати її.
Потрапляння повітря в систему гідропривода спричинює зменшення зусилля натискання на педаль під час гальмування (“М’яка педаль”), педаль опускається до кінця при легкому натисканні н неї.
Щоб видалити повітря з гідравлічного привода. треба:
перевірити рівень рідини в живильному бачку головного гальмового циліндра й у разі потреби довести його до нормального.
Очистити від бруду й зняти гумові захисні ковпачки клапанів випускання повітря одного з коліс надіти спеціальний гумовий шланг завдовжки 350-400 мм і занурити його вільний кінець у скляну посудину з гальмовою рідиною;
відкрити клапан випускання повітря на Ѕ -3/4 оберта, після цього помічник (роботу виконують удвох) має швидко натиснути на гальмову педаль і повільно відпускати її (при цьому рідина разом із повітрям витіснятися із системи через шланг у посудину). Цей процес повторювати доти, доки не припиниться надходження бульбашок повітря і зі шланга не почне виходити чиста рідина затримати педаль в натиснутому стані й щільно звернути клапан випускання повітря;
зняти шланг і надіти гумовий ковпачок;
у такому самому порядку прокачати привод до гальмового механізму другого колеса цієї вітки (контору), а потім по черзі – обох коліс іншої вітки гальмового привода. Спочатку прокочують привод до гальмових механізмів задніх коліс, а потім – передніх. Під час прокачування слід спостерігати за рівнем рідини в живильному бачку й періодично доливати її.
Якщо немає шланга, прокачування можна здійснити так: натиснути на педаль гальма до відмови й затримати її в такому положенні, потім іншій особі відкрутити на півоберта клапан випускання повітря й спостерігати за струменем рідини, що витікає. Якщо в струмені спостерігатимуться бульбашки повітря (піна), то треба клапан закрутити, відпустити педаль і повторити процес до повного видалення повітря, коли з гідропривода піде чиста рідина. Послідовність прокачування така сама, як зазначено вище.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ТO гальмівної системи автомобіля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок