Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Діагностування технічного стану системи мащення

Діагностування технічного стану системи мащення

Назва:
Діагностування технічного стану системи мащення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,84 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Діагностування технічного стану системи мащення


Діагностування технічного стану системи мащення. Ознаки несправності — зниження або підвищення тиску оливи.
Мащення може погіршуватися внаслідок потрапляння сконден-сованого палива, частинок нагару, обсмолення тощо. Діагностують технічний стан системи мащення за допомогою контрольного мано-метра й за кольором оливи.
Зниження тиску оливи може бути наслідком:
/ підтікання оливи в оливній лінії;
/ спрацьовування оливного насоса й підшипників колінчастого та розподільного валів;
/ малого рівня оливи в піддоні картера;
/ недостатньої її в'язкості;
/ заїдання редукційного клапана у відкритому положенні.
Підтікання оливи виникає в місці нещільного затягування шту-церів і пробок або відбувається через тріщини в оливопроводах. Для усунення підтікання штуцера й пробки їх треба підтягнути, а трубки з тріщинами — замінити. Несправності насоса, редукційного клапа-на та підшипників усувають у ремонтних майстернях.
Малий рівень оливи в піддонах може бути наслідком вигоряння оливи, витікання її крізь нещільності сальників колінчастого вала й місця пошкодження прокладки.
Забруднену оливу або оливу недостатньої в'язкості слід замінити.
Підвищення тиску оливи в системі відбувається внаслідок:
/ засмічення оливопроводів;
/ застосування оливи підвищеної в'язкості;
/ заїдання редукційного клапана в закритому положенні.
Засмічені оливопроводи прочищають (у розібраному двигуні) дротом, промивають гасом і продувають стисненим повітрям.
Щоб перевірити справність покажчика тиску оливи, замість од-нієї з пробок центральної лінії треба вкрутити штуцер контрольного манометра й, запустивши двигун, зіставити покази контрольного ма-нометра та покажчика тиску оливи.
Перевірити рівень оливи оливомірною лінійкою перед пуском двигуна та в дорозі під час тривалих рейсів і в разі потреби долити її. Взимку, якщо автомобіль зберігаєть-ся на відкритій площадці, при низьких температурах, після завер-шення робіт злити оливу з картера прогрітого двигуна, а перед його пуском — залити в картер підігріту до температури 90 °С оливу (крім випадків, коли користуються пусковим підігрівником). Перевірити, чи немає течі оливи.
Зовнішнім оглядом перевірити герметичність приладів системи мащення та оливопроводів і в разі по-треби усунути несправності. Злити осадок з оливного фільтра, про-грівши перед цим двигун і очистивши від пилу та бруду корпус філь-тра. Осадок слід злити в посудину, відкрутивши різьбову пробку так, щоб не забруднити двигун. Перевірити рівень оливи в картері двигу-на й, якщо треба, долити її. Змінити за графіком оливу в картері дви-гуна, замінивши також фільтрувальні елементи (двигуни автомобілів КамАЗ і ГАЗ-53-12). Видалити осадки з фільтра відцентрового очи-щення.
Зовнішнім оглядом перевірити герметичність з'єднань системи мащення двигуна та кріплення при-ладів і в разі потреби усунути несправності. Злити осадок з оливного фільтра.
Замінити оливу в картері двигуна (за графіком); за середніх умов експлуатації автомобіля — згідно із заводською інструкцією (після пробігу 2000...3000 км). Як правило, цю операцію суміщують з одним із технічних обслуговувань. Водночас слід замінити фільтрувальні елементи (двигуни автомобілів КамАЗ і ГАЗ-53-12) та очистити фільтр відцентрового очищення оливи. Для повного зливання оливи двигун слід спочатку прогріти.
Якщо під час зливання оливи виявиться, що система мащення за-бруднена (сильне потемніння оливи й багато механічних домішок), то слід промити її. Для цього треба в піддон картера залити проми-вальну оливу (індустріальну) до нижньої позначки оливомірної лі-нійки, запустити двигун на малій частоті обертання колінчастого ва-ла (2...З хв), а потім, відкривши всі пробки, злити промивальну оли-ву. Корпус фільтра промивають пензлем, знявши кришку й відкрутивши пробку зливального отвору. Промивши корпус, треба встановити нові фільтрувальні елементи (двигуни автомобілів КамАЗ і ГАЗ-53-12).
Промивши фільтр, закрутити на місце пробки й у піддон картера крізь оливоналивальний патрубок залити свіжу оливу в кількості, за-значеній у заводській інструкції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Діагностування технічного стану системи мащення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок